مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیااستقلال تاجیکستان 0 – 1 پرسپولیس ایران/متخصصین از خانه صعود پرسپولیس را دیدند!

0 31

تیم فوتبال پرسپولیس ایران از سری رقابت های مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا مقابل استقلال تاجیکستان به میدان رفت و مهمان این تیم در شهر دوشنبه شد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، با گزارش لحظه ای این دیدار همراه شوید:

مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا 2022-2021 ؛ سه شنبه 1400/06/23

ورزشگاه:پامیر تاجیکستان

هوادار:17 هزار و 200 نفر

داور:هیریوکی کیمورا از ژاپن

کمک ها: یامائوچی و جان میهارا از ژاپن،صبح‌الدین محمد صالح از مالزی

 

ترکیب استقلال تاجیکستان:مخرالدین خسنوف، زهیر ژورابوئف، الکسی لارین، اختم نظروف(دقیقه 88 موباتشوف)، منوچهر صفروف، امیربک ژورابوئف، اسلام زوئیروف، علیشر ژلیلوف، وحدت هانونوف، منوچهر ژلیلوف و رستم سوئیروف/سرمربی:مبین ارگاشف

 

ترکیب پرسپولیس ایران:حامد لک، سیدجلال حسینی، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، سعید آقایی، میلاد سرلک، رضا اسدی، امید عالیشاه(دقیقه 79 عیسی آل کثیر)، مهدی ترابی، وحید امیری و مهدی عبدی(دقیقه 79 حامد پاکدل)/سرمربی : یحیی گل محمدی

 

اخطار:

  • استقلال:منوچهر صفروف(80)
  • پرسپولیس:فرشاد فرجی(19)،میلاد سرلک(79)

اخراج:

 

لحظات حساس:

39: ضربه خطرناک بازیکن استقلال را حامد لک به خوبی مهار کرد.

دقیقه 1+45: پاس نعمتی برای عالیشاه با ارسال این بازیکن همراه شد اما سرعت توپ زیاد بود و عبدی نتوانست ضربه موثری به آن بزند.

دقیقه 52: تو سر توپ نعمتی و پاسکاری او با وحید امیری این بازیکن را صاحب موقعیت کرد اما توپ به خوبی روی پای امیری سوار نشد و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه 65: ارسال مهدی ترابی با ضربه سر فرجی همراه شد اما دروازه بان استقلال مانع از ورود توپ به دروازه خود شد.

دقیقه 68: پاس عبدی برای امیری در برگشت به اسدی رسید و در حالی که می توانست با فرصت طلبی دروازه استقلال را تهدید کند اما توپ او را مدافعان استقلال ربودند.

دقیقه 78: ارسال درون محوطه جریمه با ضربه سر عبدی همراه شد اما توپ در اختیار خسنوف قرار گرفت.

دقیقه 88: ارسال نعمتی برای ترابی با پاس عرضی این بازیکن برای آل کثیر همراه شد که این بازیکن به موقع به توپ نرسید.

شرح گل:

  دقیقه 90(استقلال تاجیکستان 0 – 1 پرسپولیس ایران):شوت آرام و هدفدار مهدی ترابی با پای چپ از پشت محوطه جریمه بالاخره در این دقیقه از بازی دروازه استقلال تاجیکستان را باز کرد.

 

شرح بازی:

پرسپولیس در حالی برای این مسابقه خود را آماده کرد که بازیکنان تازه وارد خود را در اختیار داشت و مهدیخانی و کامیابی نیا مصدومان تیم به شمار می رفتند.

در نیمه نخست مسابقه علی رغم دوندگی بالا ،پرِس استقلال تاجیکستان و چمن مصنوعی مانع از شکل گیری حملات خطرناک  پرسپولیس شد و مجموعا شاهد خطری روی دروازه دو تیم نبودیم.

در نیمه دوم وضعیت کمی تغییر کرد و شاگردان گل محمدی موفق شدند چند موقعیت حساس روی دروازه استقلال به وجود آورند اما این موقعیت ها با کم دقتی برخی از بازیکنان و عملکرد دفاعی حریف به هدر رفت. این اتفاق تا دقیقه 90 ادامه داشت تا اینکه مهدی ترابی بالاخره موفق شد دروازه استقلال تاجیکستان را باز کند و پرسپولیس راهی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا شود.

تا به این جای کار از منطقه شرق و غرب آسیا تیم های الهلال عربستان،ناگویا گرامپوس ژاپن ،اولسان هیوندای کره جنوبی و پرسپولیس به دور بعد رقابت ها صعود کرده اند.

حواشی:

*ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به بازی های قبل دچار تغییراتی شده است.

* بوژیدار رادوشوویچ، علیرضا ابراهیمی، احسان پهلوان، مهدی شیری، محمد شریفی، رضا دهقانی، علی جودکی، حامد پاکدل، علی نعمتی و عیسی آل کثیر 10 بازیکن ذخیره سرخ‌پوشان در این مسابقه هستند.

*در حالی که گل محمدی از وحید امیری در پست دفاع چپ استفاده می کرد اما در این بازی سعید آقایی را پس از مدت ها به ترکیب ثابت بازگرداند و در سمت چپ دفاعی به بازی گرفت.

*با اینکه پس از رفتن مغانلو ، تعداد مهاجمان مورد اعتماد کادر فنی کاهش پیدا کرد اما گل محمدی ترجیح داد تا در این مقطع از وححید امیری و مهدی عبدی در خط حمله استفاده کرده و آل کثیر را روی نیمکت بنشاند.

*با توجه به اینکه چشم منتقدان به این بازی دوخته شده تا عملکرد بازیکنان جدید را زیر ذره بین بگذارند اما یحیی گل محمدی در ابتدا فقط به رضا اسدی بازی داد که البته با توجه به شرایط پیش بینی شده بود. احمد نوراللهی از جمع سرخپوشان جدا شده و کمال کامیابی نیا نیز کماکان به دلیل مصدومیت نمی تواند به میدان برود به همین دلیل اسدی در کنار سرلک خط میانی را سر و سامان داده است.

*در فضای مجازی پوستری از سوی هواداران استقلال دست به دست می‌شود که در آن علیشهر جلیلوف کاپیتان این تیم به همراه ویتالی لوچنکو در اتومبیلی قرار دارند که در مسیر یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیاست و آنها به این شکل برای پرسپولیس کری خوانی کرده اند.

*سه سکوی ورزشگاه مرکزی دوشنبه در حالی به هواداران پرسپولیس رسیده که باشگاه استقلال تاجیکستان، یک سکوی اضافه را هم به سرخپوشان داده تا آنها پرچم بزرگی که از تهران آورده‌اند را آنجا پهن کنند. این در حالی است که باشگاه میزبان به صورت رسمی می‌توانست جلوی این پرچم گذاری را بگیرد.

*بیش از 16 هزار هوادار در ورزشگاه حضور دارند و این مهم نشان می دهد تاجیکستان تا چه حد در مهار کرونا موفق عمل کرده است.

*حضور هواداران در ورزشگاه برای پرسپولیسی ها پس از یک سال و نیم قطعا شرایط ویژه ای را به وجود آورده است.

*گزارش‌ها حاکی از آن است که رابطه بسیار خوبی بین هواداران تاجیک و پرسپولیس برقرار است و هیچ شعار غیر اخلاقی از زبان آنها بیرون نیامده است.

*امکانات ورزشگاه پامیر ضعیف است و تهویه مناسبی برای رختکن وجود ندارد. علاوه بر این قسمتی از سقف ورزشگاه رفت و آمد بازیکنان به رختکن را دچار مشکل می‌کند.

*در دقیقه 20 ضربه محکم بازیکن حریف از روی ضربه ایستگاهی به صورت وحید امیری خورد که این اتفاق باعث توقف بازی و مداوای وینگر سرخپوشان توسط کادرپزشکی شد. در این صحنه، مهدی ترابی پشت دیوار دفاعی دراز کشیده بود تا از ضربه زمینی احتمالی بازیکن استقلال به سمت دروازه جلوگیری کند.

* ایرانی‌ها و هوادارانی که برای حمایت از پرسپولیس در ورزشگاه مرکزی شهر دوشنبه حضور پیدا کرده بودند، در ابتدای بازی اقدام به روشن کردن چراغ موبایل خود کردند که این ابتکار جالب به سرعت از سوی هواداران استقلال تاجیکستان کپی‌برداری شد.

*در دقیقه 37 بازی، داور از خطای مسلم بازیکن تاجیکی روی وحید امیری گذشت و با اعتراض شدید یحیی گل‌محمدی و افشین پیروانی مواجه شد. در پی این اتفاق، داور چهارم به سراغ نیمکت پرسپولیس آمد و با پیروانی به صحبت پرداخت.

*گزارشگر بازی در نیمه دوم باز هم کشور استقلال را ترکمنستان اعلام کرد و در ادامه با اشاره به تکرار چندباره این اشتباه، عذرخواهی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.