وقتی خاطرات طلایی موشک زنده شددرخشش طارمی و حسرت از دست دادن گلزنی که امید اول سرخ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بود

0 57

شیوا دورانگر – خبرنگار:‌ مهدی طارمی دوباره درخشش را در لیگ فوتبال پرتغال آغاز کرده و با به ثمر رساندن یک گل زیبا مقابل ژیل ویسنته بار دیگر توجه رسانه‌‌‌های اروپایی را به خود جلب کرد؛ گلی که روی خلافیت و نبوغ این ستاره از وسط زمین وارد دروازه حریف شد تا به او شعبده باز لقب داده شود.

طارمی که در پرسپولیس چهره و با کسب آقای گلی در این تیم توانست به پیراهن تیم‌‌‌ملی برسد و به قاره سبز ورود کند، در چند فصل گذشته پیشرفت و درخشش خیره کننده‌‌‌‌ای داشته و در همان نخستین فصل حضورش در اروپا توانست با پیراهن ریوآوه عنوان آقای گلی مشترک لیگ فوتبال پرتغال را به دست بیاورد. همین کافی بود تا رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از استعداد این ستاره بوشهری بنویسند و باشگاه‌‌‌های مطرح برای جذبش سر و دست بشکنند و پیشکسوت بنفیکا از این باشگاه بابت از دست دادن مهدی طارمی انتقاد کند و این مهاجم ایرانی با درخشش و گلزنی هایش برای پورتو حسرت را برای هواداران رقیب دو چندان کند.

حالا طارمی مثل مهدی مهدوی‌کیا شده نقل محفل‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و خاطرات درخشان این ستاره بی‌تکرار در سرزمین ژرمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را برای دوستداران پرسپولیس تداعی می‌کند؛ مهدوی‌کیایی که روزگاری روی سکوهای ورزشگاه فولکسپارک نامش بلندتر از هر صدایی به گوش می‌رسید و با هر بار پا به توپ شدن و شنیدن نام مهدی، حس غرور را در قلب هواداران پرسپولیس متبلور می‌کرد و امروز این مهدی طارمی است که سکوهای هواداری پورتو را به قبضه خود در آورده باشد؛ به‌‌‌طوری که هواداران این باشگاه برای برقراری ارتباط با مهاجم ایرانی به دنبال یادگیری زبان فارسی رفته تا درخواست خود را ترجمه شده و شسته و رفته با طارمی مطرح کنند؛ ژاکت‌ات را به من بده!

آری حالا نوبت یک مهدی دیگری است تا در یک نقطه از قاره پهناور اروپا برای فوتبالدوستان اروپایی دلبری کرده و بعد از سال‌ها آن حس ناب را در دل ایرانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها زنده کند و به همان اندازه حسرت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را برای هواداران پرسپولیس دو چندان از برای از دست دادن مهاجم گلزنی که می‌توانست ضامن موفقیت تیم‌شان در رقابت‌‌‌های آسیایی باشد.

به جرات می‌توان گفت یکی از معضلات پرسپولیس در سال‌های گذشته فقدان یک مهاجم ششدانگ بوده؛ بازیکنی که بتواند بدون نوسان در خط حمله بدرخشد، یکی مثل خود طارمی که بلای جان مدافعان بود و همه کاری در زمین می‌کرد؛ گل می‌زد، پنالتی می‌گرفت، حتی پاس‌گل می‌داد و حتی برای خود موقعیت‌سازی می‌کرد. البته که همین طارمی در فرصت‌سوزی و گل خراب کردن کم نمی‌‌‌گذاشت، اما در نهایت جبران می‌کرد. صد البته که این طارمی فرصت‌طلب که این روزها در تیم‌‌‌ملی می‌بینیم با آن بازیکن سر به هوا تفاوت‌‌‌های آشکاری دارد و پختگی را در ساق‌هایش می‌توان دید. او قطعا اگر همچنان در پرسپولیس به فوتبالش ادامه داده یا در لیگ قطر مانده بود این همه پیشرفت نمی‌کرد و این هم یک حقیقت است که پرسپولیس با دست از دادن این ستاره گرانبها چقدر متضرر شده است؛ پرسپولیسی که دلخوش به درخشش علیپور بعد از طارمی بود، اما این مهاجم را هم ریوآوه گرفت و وقتی به آل‌کثیر امید بست او را با حکم ناعادلانه‌‌‌‌ای اف سی از دست داد.

گرچه جدایی و محرومیت ستاره‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از حرارت خط آتش پرسپولیس کم نکرد و این تیم همچنان با چنگ و دندان از عناوین قهرمانیش در لیگ و سوپرجام دفاع کرد و با همه کاستی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها دوباره یک پای فینال در قاره پهناور بود، اما یادمان نرود اگر این تیم می‌توانست ستاره‌هایش را حفظ کرده یا دستکم بازیکنی همطراز را جانشین جدا شده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کند دو بار در یک‌قدمی رسیدن به جام ناکام نمی‌‌‌ماند. متاسفانه در فصل جاری هم که پرسپولیس با جذب مهاجم خارجی به دنبال تقویت بود با کارشکنی فدراسیون فوتبال از رسیدن به این هدف باز ماند و حدود 3 هفته دیگر با دست خالی با ستاره‌‌‌های چندصدمیلیاردی الهلال باید در عربستان رقابت کند؛ الهلالی که یکی از ستاره‌هایش موسی مارگا مالیایی و همبازی سابق طارمی است که وقتی در پورتو بود زیر سایه درخشش مهاجم سابق سرخپوشان قرار داشت، اما همان مارگا امروز امید اول گلزنی عربستانی‌هاست و در صورتی که پرسپولیس هم امکان حفظ طارمی را داشت تازه کمی این رقابت برابر شده بود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.