بازيکني که براي بسته نشدن پنجره نقل و انتقالاتي استقلال مسئوليت قرارداد غيرقانوني را پذيرفتکاری می‌کنیم محروم نشوی

0 316
بازيکني که براي بسته نشدن پنجره نقل و انتقالاتي استقلال مسئوليت قرارداد غيرقانوني را پذيرفتکاری می‌کنیم محروم نشوی

شیوا دورانگر – خبرنگار: محمد بلبلی، مهاجم فصل قبل نفت مسجدسلیمان اعتراف کرد که شهادت دروغ داده تا پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه استقلال بسته نشود.

این بازیکن 2 فصل پیش در اقدامی جنجالی با 2 تیم قرارداد بسته بود و به واسطه آن ۴ ماه از حضور در چمن محروم شد. بلبلی که آن زمان در عضویت سپیدرود بود، ابتدا با فولاد و سپس با استقلال قرارداد بست. پس از این اتفاق باشگاه فولاد از این بازیکن شکایت کرد و کمیته تعیین وضعیت فدراسیون نیز بلبلی را به دلیل امضای قرارداد با 2 باشگاه، ۶ ماه محروم کرد که بعدها مدت این محرومیت به ۴ماه کاهش یافت. بلبلی بعد از سپری کردن محرومیتش، فرصت چندانی برای بازی در استقلال به دست نیاورد و در اغلب بازی‌ها نیمکت‌نشین بود و در نهایت با قراردادی قرضی و یکساله به نفت مسجد‌سلیمان پیوست و حالا با پایان قراردادش به دنبال گرفتن رضایتنامه‌اش و جدایی از جمع آبی‌‌پوشان است.
بلبلی چند روز قبل در جمع خبرنگاران با اشاره به اتفاقاتی که در دوران محرومیت برایش رخ داد بیان کرد: حرف زیاد دارد، اما نزند، بهتر است و محرومیت خیلی او را از همه چیز دور کرد. بلبلی در ادامه اعتراف کرد با اینکه حقش نبوده و با وجود قول‌‌‌‌‌‌هایی که به وی داده بودند و گفته بودند باشگاه نمی‌‌‌گذارد محروم شوی، اما این اتفاق رخ داد و خودش شهادت داده که تقصیر او بوده تا پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال بسته نشود.
همانطور که در جریان هستید در پرونده محمد بلبلی، تنها باشگاه فولاد جریمه و محروم شد و استقلالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها تبرئه شدند و توانستند این بازیکن را در اختیار داشته باشند که این اتفاق در آن زمان سر و صدای زیادی به پا کرد و حتی اعتراض سایر تیم‌ها را به دنبال داشت. در همان روزها سامان قدوس در اتفاقی مشابه از سوی فیفا با ۴ ماه محرومیت از حضور در دیدارهای رسمی روبه‌رو شد و پیشتر نیز مهدی طارمی با این مسئله رو به‌رو شده بود.
که اتفاقا از جمشید نورشرق در این خصوص پرسش شد که او در خصوص تناقض‌‌‌های مطرح شده پیرامون این حکم گفته بود: مقایسه یک پرونده با پرونده‌‌‌های دیگر کار درستی نیست، به این جهت که هر پرونده شرایط، مقتضیات و موضوعات متفاوتی دارد؛ اینطور نیست که چون نفس موضوع یکسان بوده تمامی بخش‌‌‌های ماجرا نیز به همان شکل و مشابه باشد. از سویی امکان انتشار و بیان کلیه بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و جزئیات پرونده هم وجود ندارد چرا که بخشی از اظهارات مطرح شده باید به شکل امانت بماند و قرار نیست تمامی مراحل رسیدگی را منتشر یا رسانه‌‌‌‌ای کنیم.
رئیس کمیته وضعیت بازیکنان در ادامه با ذکر این نکته که نمایندگان خود باشگاه استقلال به این مسئله اذعان داشتند
که بلبلی محروم خواهد شد و بعد از گشوده شدن پرونده تخلف بازیکن برای آنها نیز مشخص شده بود درباره اینکه چرا این باشگاه محروم نشد بیان داشت: باشگاه استقلال مدرک فسخ قرارداد بلبلی را در اختیار داشت که در این برگه فسخ تصریح شده در صورتی که فسخ غیر قانونی باشد تمامی مسئولیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها متوجه خود بازیکن است. استقلال بر مبنای این فسخ اقدام به انعقاد قرارداد کرده و در واقع از نظر این باشگاه یک بازیکن آزاد که دارای مدرک فسخ بوده جذب شده است و به همین دلیل باشگاه استقلال مرتکب عمل غیر قانونی نشده که لازم باشد جریمه‌‌‌‌ای متوجه باشگاه باشد!
با صحبت‌‌‌های اخیر محمد بلبلی مشخص شد که برخلاف آنچه استقلالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به کمیته تعیین وضعیت تفهیم کردند، نه تنها در جریان غیرقانونی بودن این انتقال بوده که حتی به این بازیکن اطمینان دادند که محروم نخواهد شد. یکبار دیگر صحبت‌‌‌های بلبلی را بخوانید: گفته بودند باشگاه نمی‌‌‌گذارد محروم شوی. خودم شهادت دادم که تقصیر من بود تا باشگاه پنجره‌اش بسته نشود. با اعتراف صریح بلبلی حالا مشخص می‌شود که که مسئولان وقت باشگاه استقلال با اغواکردن بلبلی این بازیکن را از پیوستن به فولاد منصرف و راضی به پوشیدن پیراهن این تیم کرده‌‌‌‌‌‌‌اند که با این تفاسیر آبی‌‌پوشان باید آن زمان با محرومیت از 2 پنجره نقل‌وانتقالاتی روبه‌رو می‌شدند.
این تنها تخلف استقلالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نبوده و این بازیکن در سال‌های گذشته چند بازیکن دیگر را هم به این صورت جذب کرد که از جمله آنها می‌توان به علی دشتی و بابک مرادی اشاره کرد. پرونده اولی بعد از شکایت مدیران سایپا به کمیته تعیین وضعیت با توافق دو باشگاه فیصله یافت، اما بابک مرادی با شکایت ماشین‌سازان به مدت ۴ ماه محروم شد. وجه اشتراک پرونده‌‌‌های مذکور محرومیت بازیکنان و تبرئه‌شدن استقلالی‌هاست. به‌راستی چگونه است که بلبلی و مرادی متخلف شناخته می‌شوند و باشگاهی که در این عمل با آنها شریک بوده جریمه نمی‌‌‌شود؟ این در حالی است که فیفا در چنین پرونده‌‌‌‌‌‌هایی با هیچ باشگاهی شوخی ندارد و در ماجرای پرسپولیس و ریزه اسپور هم سرخ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را بخاطر عدم صداقت و اغوای طارمی از نقل و انتقالات محروم کرده بود. باید دید مسئولان فدراسیون چه واکنشی به صحبت‌‌‌های بلبلی خواهند داشت و آیا این تخلف هم مثل اعتراف میلیچ زیرسیبیلی رد خواهد شد و استقلالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها باز هم قرار است از دست عدالت قسر در بروند؟ و آیا جریمه سنگین‌تری برای بی‌اخلاقی بلبلی و شهادت دروغینش در نظر گرفته خواهد شد؟

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.