روايت‌های مختلف از يک بازي جنجالي در ليگ جوانان يک استانوقتی مجازات‌ها کافی و بازدارنده نيست

0 27
روايت‌های مختلف از يک بازي جنجالي در ليگ جوانان يک استانوقتی مجازات‌ها کافی و بازدارنده نيست

با اتفاقات عجيب و غريبي که در فوتبال کشور رخ مي‌دهد، شايد شنيدن خبر زد و خورد شديد و خونين در جريان يک مسابقه اتفاق چندان دور از ذهني نباشد.به گزارش پرسپولیس نیوز، در خبرها آمده است که در خلال بازي تيم‌هاي فوتبال ارس تجارت کبود تبريز و باران اسپورت مرند که روز سه‌شنبه در چارچوب مرحله نيمه نهايي ليگ جوانان آذربايجان شرقي به انجام رسيد، پاياني خونين و جنجالي رقم خورد.
اين ديدار در ورزشگاه تختي مرند برگزار شد و تيم ارس تجارت تا دقيقه 80 با نتيجه 3 بر يک از حريف پيش بود که به يکباره تعدادي از هواداران تيم مرند وارد زمين شده و با سلاح‌هاي سرد به بازيکنان تبريزي حمله‌ور شدند.
ابتدا گفته شد که اين درگيري 7 مصدوم به همراه داشته که سه تن از آنها به صورت سرپايي مداوا شده‌اند اما کار 4 نفر به بيمارستان کشيده شده است.
در ادامه هيات فوتبال استان آذربايجان شرقي در اين خصوص اطلاعيه اي صادر کرده است، با اين مضمون: «متاسفانه 5 نفر مصدوم و تنها يک نفر در بيمارستان بستري داشتيم و مابقي بازيکنان پس از مداوا مرخص شده‌اند.»
در همين زمينه شايع شده بود که يک نفر از مصدومان هم نابينا شده است، خبري که توسط مسئولان فوتبال استان آذربايجان شرقي تکذيب شده و آنها مي‌گويند چنين اتفاقي رخ نداده است.
دقت فرموديد، براي يک مسابقه فوتبال در ليگ جوانان، آن هم در سطح يک استان، 7 نفر يا 5 نفر؛ خيلي در اصل ماجرا تفاوتي ايجاد نمي‌کند. اينکه چند نفر سرپايي درمان شده‌اند و کار چند نفر هم به بيمارستان کشيده شده هم چيزي نيست که بخواهيم به آن بپردازيم، که معمولا در خبرهاي اين چنين آنقدر کم و زياد درآمار وجود دارد و گاهي هم يک کلاغ چهل کلاغ حتي با وجود ورود رسانه اي به موضوع، عمق ماجرا را خيلي فراتر از آنچه که رخ داده، نشان مي‌دهد.
جواد ششگلاني رئيس هيات فوتبال استان آذربايجان شرقي درباره اين ماجرا و وضعيت مصدومانش گفته است: «اين‌ها جوان بودند و مسئولان تيم مرند هم نتوانستند به خوبي مديريت کنند. احتمالا خود مدير تيم در اين ماجرا مقصر بوده است. آن‌ها احساساتشان را به جوانان منتقل کرده‌اند و جوانانشان را تحت فشار قرار دادند. دليل رخ دادن چنين اتفاقي، رفتار دست‌اندرکاران تيم مرند بوده است. طبق صحبتي که با پزشک بيمارستان داشتم، آن يک نفر که در بيمارستان بستري شد هم مرخص شده است. در ارتباط با اين پرونده، مشخص شده که 6 نفر به بازيکنان تيم ارس تجارت حمله کرده بودند. طبق آخرين خبري که دارم، سه نفر از آن‌ها بازداشت شده‌اند.»
اين نه براي اولين بار است که يک مسابقه فوتبال در ايران به جنجال کشيده مي‌شود و نه آخرين بار است. قطعا هم در گذشته و هم در آينده باز هم شاهد جنجالي شدن يک مسابقه خواهيم شد.
فقط هم مختص فوتبال ما نيست، در خيلي از کشورها و حتي آنهايي که صاحب فوتبالند از جمعه بريتانيا، شاهد زدوخوردهاي فوتبالي در خلال مسابقات هستيم، اما اين هرگز از زشتي کار کم نکرده و توجيه مناسبي براي جنجال‌هاي اين چنيني نيست.
وقتي راي‌ها بازدارنده نباشد، وقتي با اغماض از کنار خيلي اتفاقات گذر شود، قطعا تکرار آن به دفعات رخ مي‌دهد.
بازي تيم‌هاي پرسپوليس و سپاهان سال هاست حاشيه‌هاي وحشتناکي دارد. آنها کمتر بازي آرام و بي حاشيه اي را تجربه کرده اند.
هنوز چشم از دست رفته سرباز احمدي، خاطر فوتبال را مکدر مي‌کند. بازي اخير پرسپوليس و سپاهان و پرتاب نارنجک سمت اتوبوس پرسپوليسي‌ها در اصفهان مي‌توانست فاجعه اي تلخ و جبران ناپذير را رقم بزند.
اما چه کسي در اين ميان مجازات شد؟ آيا کميته انضباطي و کميته اخلاق در پرونده‌هاي اين چنيني که در سطحي بزرگتر اتفاق افتاده‌اند مجازاتي مناسب با تخلفي که اتفاق افتاده، در نظر گرفته‌اند که توقع داشته باشيم در سطح ليگ جوانان يک استان، که قطعا در مقايسه با ليگ برتر و حساسيت‌هاي امتيازي و اسپانسري آن، محلي از اعراب ندارد؛ شاهد چنين اتفاقاتي نباشيم؟
البته به ماجراي اخير آذربايجان شرقي با توجه به اينکه زد وخوردها به اندازه اي بود که کار يک نفر يا چند نفر به بيمارستان کشيده شده، نيروي انتظامي و مراجع قضايي مرند هم به ماجرا ورود کرده اند. اينطور که اعلام شده آنها در حال رسيدگي به ابعاد مختلف اين ماجرا هستند و بايد ديد چه رايي را در اين خصوص صادر خواهند کرد.
هيات فوتبال آذربايجان شرقي که در اين باره راي خود را اعلام عمومي کرده است: « کميته انضباطي هيات فوتبال استان به دليل آن چه در بازي ارس تجارت تبريز و باران اسپورت مرند در شهرستان مرند اتفاق افتاده بود، با صدور احکامي فعاليت رياست هيات فوتبال مرند و اعضاي اجرايي اين هيات را تعليق کرد و فعاليت اين نفرات در حوزه فوتبال، فوتسال و مدرسه فوتبال را باطل اعلام کرد. اين کميته در ادامه بعضي از اعضاي کادر فني و بازيکنان تيم باران اسپورت را نيز که در شروع فاجعه اتفاق افتاده در مرند دخيل بودند تا اطلاع ثانوي محروم کرد.» اگر اين راي با چند تلفن و ورود افراد بي ربط و مرتبط، شکسته نشده و اجرايي شود شايد ديگر تيمي جرات رقم زدن چنين جنجالي را نداشته باشد.
جريمه و محکوميت وقتي به اندازه تخلفي باشد که رخ داده، اميدواري زيادي وجود دارد که تکرارش خيلي به ندرت اتفاق بيافتد.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.