کسب ۷ مدال جهانی کشتی آزاد، حاصل اعتماد به جوانان بوددرستکار پاسخ منتقدین را داد!

0 19

فدراسیون کشتی در راستای نگاه المپیکی و چشم انداز خود در سند راهبردی با سه برنامه کوتاه مدت،  میان مدت و بلند مدت برنامه های خود را از حدود ۲ سال قبل شروع کرد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، مسئولین این فدراسیون پس از فراهم نمودن امکانات لازم و نوسازی اساسی در اماکن در اختیار خود، این بار دست به ریسکی بزرگ و شاید بتوان گفت کم سابقه ای زد و با تحول در اعضای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان اعم از کادر فنی و کشتی گیران صدای منتقدین خود را بیش از پیش بلند کرد، بطوری که با انتصاب پژمان درستکار جوان با اخلاق در راس کادر فنی و با عنوان سرمربی تا چند روزی فضای حاکم بر کشتی کشور توسط عده ای خاص مشوش شد.

 

اما فشارهای مضاعف بر فدراسیون باعث نشد تا مسئولین فدراسیون کشتی از موضع خود عقب نشینی کنند،  بلکه با حمایت بیشتر از این انتخاب نشان دادند که پشتوانه این تصمیم، شناختی است که از درستکار داشته و دارند.

 

برخی از کارشناسان احساس می‌کردند و توقع داشتند پژمان جوان، همکاران با تجربه و با سابقه مربی­گری طولانی را در کنار خود قرار دهد، اما زمانی که مربیان جوانی به مانند: احسان امينی، بهنام احسان پور، مصطفی آقاجانی، اباذر اسلامی و مصطفی میرعمادیان در کنار سرمربی جوان قرار گرفتند، انتقادات بیشتر شد.

 

عده ای از کارشناسان کشتی معتقد بودند که در موقعیت فعلی، کادر فنی کاملا جوان، نمی‌تواند برای کشتی ما مثمرثمر باشد، غافل از اینکه همین کادر جوان و با انگیزه با برنامه ریزی علمی و البته با حمایت‌های همه جانبه فدراسیون کشتی در فاصله زمانی کمتر از  دو ماه توانست با پایبندی به چرخه انتخابی تیم ملی،  ایجاد همدلی، اعتماد به جوانان و آماده کردن آنان از جهت جسمی و روحی، به­خصوص دادن اعتماد به نفس لازم و رساندن اعضای تیم در اوزان مختلف  به خود باوری لازم در رقابت های جهانی نروژ به دست آوردی غیر قابل پیش بینی برساند و با کسب  سه مدال طلا، سه نقره و یک برنز، افتخار بزرگی را برای ورزش اول کشور رقم زدند که کسب موفقیت در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را برایمان تداعی و متصور کرد.

 

البته نباید نقش روسای هیات‌های کشتی استان­ها به­خصوص هیات مازندران و مربیان سازنده آنان را فراموش کنیم، ضمن تقدیر و سپاس از همه این عزیزان، یک خداقوت ویژه به کادر فنی فهیم و با انگیزه  و مسئولین فدراسیون کشتی داریم که با برنامه ریزی و تلاش خستگی ناپذیر در این شرایط و محدودیت­های کرونائی موقعیتی را فراهم کردند تا با کسب این پیروزی‌ها دل ملت ایران شاد شود.

 

زمانی به اهمیت این موفقیت­ها پی می‌بریم که رهبر فرزانه و معظم انقلاب، وزیر ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هر یک به صورت جداگانه، این موفقیت را که باعث ایجاد شور و شعف در جامعه شدند تبریک گفتند و رئیس مجلس شورای اسلامی از طریق خطوط اینترنتی و تماس تصویری در محل برگزاری مسابقات دقایقی را با مسئولین فدراسیون و یکایک اعضای تیم و کادر فنی جهت افزایش روحیه آنان صحبت کردند.

 

این دلاور مردان عرصه کشتی با رقابت کشتی های ایرانی و افتخارآفرینی غرور آفرینان خود، دل ملت را شاد کردند وشادی و نشاط را به جامعه تزریق نمودند.

خصوصاً آنجایی که دلاور مردان کشورمان با توسل به ائمه معصومین (ع) و رمز یا ابوالفضل (ع) به نوعی شب های عملیات را تداعی می کرد به مصاف رقبای خود می رفتند و عکس العمل حسن یزدانی و پژمان درستکار به خبرنگار یکی از کانال های معاند جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و قابل تقدیر بود.

 

این رفتار نوید بخش روزهای خوش با حمایت مسئولین کشور است، بنابر این امید است این تشویقات مسئولین ورزشی و غیر ورزشی لحظه ای و احساسی نباشد و در ادامه این مسیر حساس تا المپیک پیش رو که ۲ سال و ده ماه فرصت باقی مانده است با حمایت‌های مادی و معنوی خود زمینه ترقی و رشد جوانان شایسته کشورمان را فراهم کنند تا با درخشش و کسب مدال­های خوشرنگ در المپیک ۲۰۲۴ پاریس بتوانند با نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و به اهتزاز در آمدن پرچم پرافتخار کشورمان (به دفعات)  در بزرگترین رویداد جهان، دل ملت ایران را مجددا شاد و مسرور کنند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.