ورود مقتدرانه محمدرضا گرايی به رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛اعتماد به نفسی در حد المپیک

0 18
ورود مقتدرانه محمدرضا گرايی به رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛اعتماد به نفسی در حد المپیک

طلای المپیک چنان اعتماد به نفسی برای برادر کوچک خانواده گرایی‌‌‌‌ها ایجاد کرده که او دو بار درخواست چلنج کادرفنی تیم‌ملی را رد می‌کند، آنهم درست زمانی که نفس‌‌‌‌ها در سینه حبس شده و او ۶ بر یک از حریف ژاپنی عقب افتاده است.
او در آستانه رکودی جالب توجه است. محمدرضا گرایی ۸ هفته بعد از طلای المپیک، حالا در آستانه مدالی دیگر است.
سومین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان دیروز در نروژ با برگزاری رقابت اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم پیگیری شد و میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و رامین طاهری نمایندگان اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم کشورمان به مصاف رقبا رفتند.
وزن ۶۳ کیلوگرم:
میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل دنیز منیکسه از آلمان با نتیجه ۹ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دور بعدی مسابقات شد. میثم دلخانی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم تیم‌ملی فرنگی کشورمان در مبارزه بعدی به مصاف تمیروف از اوکراین رفت و درحالی که 3 بر یک عقب افتاده بود، با خاک کردن حریف به تساوی ۳ـ۳ رسید و با توجه به اینکه امتیاز آخر را گرفته بود، او برنده این کشتی شد و به نیمه‌نهایی راه یافت.
وزن ۶۷ کیلوگرم:
محمدرضا گرایی قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو در مبارزه اولش در مسابقات جهانی با تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن کشتی گرفت و درحالی که به‌نظر می‌رسید او کار خیلی سختی مقابل این حریف نداشته باشد اما ۶‌ـ‌۱ از حریف عقب افتاد. قهرمان المپیک هوشیارانه کشتی را ادامه داد و به‌موقع حریف را به پل زده ضربه فنی کرد. در این مبارزه 2 بار کادر فنی تیم‌ملی درخواست چلنج داد، اما رضا گرایی مخالفت کرد و بازبینی فیلم اتفاق نیفتاد.
محمدرضا گرایی بعد از آنکه حریف ژاپنی را ضربه فنی کرد، حسام جعفراف قهرمان جوانان جهان جهان را در کمتر از دو دقیقه با کنده‌فرنگی‌های زیبا و بی‌نقصش با امتیاز عالی ۱۱ بر صفر شکست داد.
وزن ۸۷ کیلوگرم:
رامین طاهری اولین کشتی‌گیر ایرانی بود که در نوبت صبح روی تشک رفت. او در مصاف با برادو از مولداوی با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید. رامین طاهری در دور دوم با نتیجه 3 بر یک مغلوب بیسلطانوف از دانمارک شد و برای رسیدن به گروه شانس مجدد باید منتظر فینالیست شدن حریفش باشد.بیسلطانوف دانمارکی که رامین طاهری را شکست داده بود، در وزن ۸۷ کیلوگرم موفق شد آرتور شاهینیان ارمنی را ضربه فنی کند، با این نتیجه تا پیش از کشتی‌‌‌‌‌های نیمه‌نهایی طاهری در جدول ماند.
اما کار بزرگ محمدرضا گرایی در کشتی اولش آنقدر زیبا و جانانه بود که بهتر است یک بار دیگر مرورش کنیم.
محمدرضا گرایی 2 ماه پیش در توکیو در وزن ۶۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد. او در مسابقات قهرمانی جهان هم در ترکیب تیم‌ملی ایران قرار گرفت تا بعد از طلای المپیک، طلای جهانی هم بگیرد.
او بعد از یک دور استراحت، مقابل کشتی‌گیری از ژاپن قرار گرفت. کسی انتظارش را نداشت که ژاپنی ۶ امتیاز از گرایی بگیرد، اما کشتی‌گیر کشورمان ۶-یک از حریف عقب افتاد، که البته اشتباه داور در دادن امتیاز به کشتی‌گیر ژاپن هم در در اختلاف دو کشتی‌گیر تاثیر داشت.
عجیب اینکه گرایی در هر دو باری که کادرفنی تیم‌ملی می‌خواست درخواست چلنج بدهد، مانع از این کار شد و در اواسط تایم دوم، درحالیکه شیمویامادا انتظارش را نداشت فن کمر زده و حریفش را در یک غافلگیری ضربه فنی کرد.
گرایی بعد از این پیروزی قدرتمندانه گفت: اگر چلنج می‌دادیم امتیاز می‌گرفتم، اما مطمئن بودم کمرش را می‌گیرم و ضربه‌اش می‌کنم. امیدوارم با مدال خوشرنگ مردم را خوشحال کنم.او با این کشتی مطمئن که دو بار درخواست چلنج کادرفنی را رد کرد و برای حریف ژاپنی‌اش برنامه داشت، برای سایر رقبای ۶۷ کیلویش نیز خط ونشان کشید.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.