مگر مغانلو براي پرسپوليس چه کار کرد که جايش پر نشود؟!نوروزی: امیدوارم طارمی به رئال مادرید برود

0 42
مگر مغانلو براي پرسپوليس چه کار کرد که جايش پر نشود؟!نوروزی: امیدوارم طارمی به رئال مادرید برود

پرسپولیس باید خودش را آماده بازی حساس روز ۲۴ مهر با الهلال در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بکند و به همین دلیل با رضا نوروزی مهاجم سابق پرسپولیس تماس گرفتیم تا نظرش را در خصوص حال و روز این روزهای پرسپولیس بدانیم.

نوروزی درباره بازی حساس با الهلال، وضعیت مهاجمان پرسپولیس، بحث اسپانسر و کارگزار مشترک با استقلال و البته شرایط تیم‌ملی صحبت‌‌‌‌‌های جالبی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

به نظرت پرسپولیس برای بازی حساس با الهلال می‌تواند به آمادگی صددرصدی برسد؟
از نظر من تنها مشکل پرسپولیس این است که برای بازی با الهلال در شرایط مسابقه نیست. همه ما می‌دانیم که الهلال در لیگ عربستان در کوران مسابقات قرار دارد اما پرسپولیس نتوانست که بازی رسمی و جدی پیش از این بازی و در فاصله بازی با استقلال تاجیکستان تا بازی با الهلال انجام بدهد که این یک معضل بزرگ است. امیدوارم که این مسئله تاثیری روی روند کاری پرسپولیس نداشته باشد.
حالا به نظرت پرسپولیس می‌تواند از سد الهلال بگذرد؟
با توجه به عملکرد که از الهلال مقابل استقلال دیدیم می‌شود روی این بازی امید داشت. البته الهلال همیشه تیم قدرتمند و قابل احترامی است اما به نظرم آن تیم همیشگی و آن تیم ترسناک گذشته نیست.
یعنی الهلال را می‌شود رقیب ساده ای حساب کرد؟
نه، اصلا نباید این طور باشد. همین الهلالی که می‌گویم کمی ضعیف شده راحت به استقلال دو گل زد پس اینطور نیست که فکر کنیم رقیب ساده برای ماست. مطمئنم بچه‌ها از تمام وجود مایه می‌گذارند تا این تیم را در این بازی سخت از پیش بردارند. شما ببینید مبلغ قرارداد موسی مارگا و پریرا به اندازه کل بودجه تیم‌های ایرانی است، پس به هیچ عنوان بازی ساده در انتظار پرسپولیس نیست.
به نظرت شرایط مهاجمان پرسپولیس چطور است و آیا بهتر است که با وجود سه مهاجم تخصصی، پرسپولیس با سیستم دو مهاجم بازی کند یا تک مهاجم نوک؟
در این مورد فقط آقا یحیی و کادر فنی تصمیم گیرنده هستند. سرمربی می‌داند که باید با یک مهاجم بازی کند یا دو مهاجم اما چیزی که می‌دانم این است که پرسپولیس سه مهاجم کاملاً خوب و آماده دارد.
از بین ۳ مهاجم پرسپولیس کدام بیشتر و بهتر می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند؟
عبدی، عیسی و پاکدل مهاجمان بسیار خوبی هستند. عبدی و عیسی قبل کیفیت خودشان را به همه نشان دادند، پاکدل هم می‌تواند به خاطر اعتماد به نفس و انگیزه‌ای که دارد به پرسپولیس کمک کند. به نظر من هر کدام در زمین باشند کاملاً کار را برای پرسپولیس در می‌آورند.
یعنی وجود ۳ مهاجم در پرسپولیس کافی است؟
این هم کاملا به تاکتیک سرمربی بستگی دارد. اگر قرار باشد پرسپولیس با یک مهاجم بازی کند داشتن سه مهاجم کافی است اما اگر قرار باشد با دو مهاجم بازی کند باید حداقل چهار مهاجم نوک در تیم باشند.
با توجه به جدایی شهریار مغانلو از پرسپولیس فکر می‌کنیم که بشود جای او را پر کرد؟
سوال من این است مگر شهریار مغانلو چه کاری برای پرسپولیس کرد که نشود جای او را پر کرد؟ او به همان اندازه که گل زد عبدی و عیسی حتی بیشتر گل زدند. شهریار مهاجم بدی نیست ولی اصلا اینطور نیست که جایش در پرسپولیس پر نشود یا بازیکن بدون جانشینی باشد. اگر هم الان مطرح شده فقط به خاطر حضور در پرسپولیس است.
با این شرایط به نظرت جذب مهاجم خارجی به درد پرسپولیس می‌خورد یا خیر؟
من اگر باشم چنین کاری نمیکنم. هیچ وقت جز موارد بسیار معدود مهاجم خارجی خوبی جذب پرسپولیس نشده و هر بازیکنی که در این پست خارجی بوده و پرسپولیس آمده نتوانسته به کار تیم بیاید. به نظر من در حال حاضر مهاجمان ایرانی از مهاجمان خارجی بهتر هستند.
در این چند وقت بحث کارگزار یا اسپانسر مشترک برای پرسپولیس و استقلال مطرح بود، شما با این نظر موافق هستی؟
به نظر من یک سازمان یا شرکت می‌تواند برای هر دو باشگاه کار کند اما به حواشی و صحبت‌‌‌‌‌های بعدش نمی ارزد. پس بهتر است هر دو باشگاه کارگزار و اسپانسر مختلف داشته باشند.
کمی هم در مورد تیم‌ملی و شرایط تیم‌ملی صحبت بکن. به نظرت اسکوچیچ توانست در تیم‌ملی موفق باشد؟
تیم‌ملی که دیگر جای صحبت ندارد. آنقدر شرایط تیم‌ملی خوب است که همه ما لذت می‌بریم. فکر می‌کنم تا به حال سابقه نداشته که اینطور برای انتخابی جام جهانی خیالمان راحت باشد. کاملاً باید به اسکوچیچ تبریک گفت چون تیمی بی نظیر و فوق العاده را درست کرده است. باید به اسکوچیچ افتخار کرد که چنین نتایجی گرفته.
نظر شما در مورد زوج طارمی و آزمون؟
طارمی و آزمون که بی‌نظیر هستند و فوق‌العاده مگر از آنها بهتر هم داریم؟ هر دو بازیکن و مخصوصاً طارمی در دوران اوج خودشان هستند که این بی نظیر است. امیدوارم هر دوی آنها پله‌های ترقی را طی کنند و البته طارمی به بزرگترین آرزویش یعنی بازی در رئال مادرید برسد.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.