مقدماتی جام جهانی 2022؛ تیم ملی ایران 1 – 1 کره جنوبیچشم بادامی ها همچنان در حسرت پیروزی

0 9

تیم ملی ایران در چهارمین بازی خود از ساعت 17 در ورزشگاه آزادی مقابل کره جنوبی به میدان رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، با گزارش لحظه ای این دیدار همراه شوید:

ورزشگاه: آزادی

هوادار: بدون هوادار

داور:احمد الکاف از عمان

کمک ها:راشد الغیثی و ابوبکر العمری

ترکیب تیم ملی ایران:علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، وحید امیری، احمد نوراللهی(دقیقه 90 میلاد سرلک)، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش(کاپیتان)(دقیقه 57 امید نورافکن)، علی قلی‌زاده، سردار آزمون(دقیقه 90 مهدی قائدی) و مهدی طارمی./سرمربی: دراگان اسکوچیچ

ترکیب تیم ملی کره جنوبی:کیم سوئنگ گیو، لی یونگ، کیم مین جائه، جونگ وو هونگ، هوانگ این بئون، سون هیون مین، لی جائه سو، هوانگ هی چانگ، هونگ چول(دقیقه 70 کیم جین سو)،  هوانگ هو جی(دقیقه 81 ناسانگ هو)، کیم یونگ گوون/سرمربی: پائولو بنتو

اخطار:

  • ایران:امید نورافکن(62)،آزمون (80)
  • کره جنوبی:

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه 16:علیرضا جهانبخش گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک شوت دروازه کره را تهدید کرد اما از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 44:شوت سردار آزمون را که در موقعیت خطرناکی زده شد دروازه بان کره جنوبی برگشت داد و در ریباند مهدی طارمی با یک حرکت نمایشی به سمت دروازه فرستاد اما این بار سوئنگ گیو آن را مهار کرد.

دقیقه 67:شوت سعید عزت اللهی تیر دروازه را به لرزه در آورد اما باز هم طلسم دروازه کره شکسته نشد.

دقیقه 76: شوت مهدی طارمی دوباره به تیر عمودی دروازه کره ای ها برخورد کرد تا برای دومین بار این تیرک دروازه باشد که کره را نجات می دهد.

شرح گل:

دقیقه 49( تیم ملی ایران 0 – 1 کره جنوبی):پاس  لی جائه سونگ از میانه میدان، باعث شد تا سون هیونگ مین با علیرضا بیرانوند در مصافی تک به تک قرار بگیرد که فوق ستاره تاتنهام با ضربه ای بغل پا و نرم دروازه ایران را باز کرد.

دقیقه 76(تیم ملی ایران 1 – 1 کره جنوبی): سردار آزمون با یک پاس عالی ، بلند ور به عقب از گوشه محوطه جریمه به خوبی جهانبخش را پیدا کرد و توپ را برایی او فرستاد تا این بازیکن نیز با یک فرصت طلبی و ضربه سر توپ را به تور دروازه کره جنوبی بچسباند.

شرح بازی:

تیم ملی فوتبال ایران در حالی مقابل کره جنوبی صف آرایی کرد که برای این بازی همه نفرات خود را در اختیار داشت. با توجه به اینکه شاگردان اسکوچیچ سه بازی گذشته خود را در این مرحله پیروز میدان شده بودند توقع می رفت تا در این بازی نیز بتوانند به این مهم دست پیدا کنند. در نیمه نخست موقعیت هایی را هر دو تیم به دست آوردند که به گل بدل نشد با تساوی به پایان رسید.

نیمه دوم اما این کره ای ها بودند که خیلی زود به گل دست پیدا کردند و طلسم دروازه ایران را در ورزشگاه آزادی برای خود شکستند.پس از آن ملی پوشان ایران بارها حمله هایی را ترتیب دادند که تیر دروازه و همچنین دروازه بان کره جنوبی مانع از ورود توپ ها به درون دروازه شدند اما سر انجام علیرضا جهانبخش روی پاس عالی آزمون توانست دروازه کره جنوبی را باز کند تا طلسم نباختن ایران مقابل کره ای ها در 10 سال گذشته همچنان حفظ شود.

با توجه به این نتیجه تیم ملی ایران با 10 امتیاز در صدر جدول گروه A باقی ماند و کره جنوبی 8 امتیازی شد اما علیرضا بیرانوند بالاخره دروازه خود را باز شده دید.

آمار بازی:

* تیم ملی کشورمان 12 شوت به سمت دروازه کره زد، در حالی که رقیب 16 شوت را به دروازه بیرانوند روانه ساخت. از این تعداد شوت، 3 شوت ما در چارچوب بود و 4 شوت در چارچوب دروازه کشورمان قرار گرفت.

*مالکیت: 53.9 درصد به سود کره جنوبی – 46.1 درصد برای تیم ملی کشورمان

*کارت زرد: صفر کارت برای کره جنوبی / 2 کارت برای تیم ملی کشورمان

بهترین بازیکن:

علیرضا جهانبخش

حواشی:

*کاوه رضایی به دلیل مصدومیت در لیست تیم ملی قرار نگرفته و سیاوش یزدانی و یاسین سلمانی از روی سکوها مسابقه دو تیم را تماشا خواهند کرد.

* پدر سردار آزمون مهاجم تیم فوتبال کشورمان در ورزشگاه آزادی حضور دارد و مسابقه دو تیم را از نزدیک نظاره خواهد کرد.

* در شرایطی که تماشاگران مجوز حضور در ورزشگاه را نداشتند اما تعدادی از افراد مختلف با حضور در جایگاه VIP و CIP دیدار دو تیم را از نزدیک نظاره کردند. البته نحوه استقرار این تعداد از مسئولان در کنار هم باعث شد تا ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا به این مسئله اعتراض کند. وی بعد از حضور در جایگاه CIP اعلام کرد نحوه استقرار باید به شکلی باشد که پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

* احمد مددی مدیرعامل پیشین استقلال، دکتر نوروزی، رضا حدادیان مالک باشگاه نساجی مازندران و محمد آخوندی مدیر اسبق روابط عمومی وزارت ورزش در ورزشگاه دیدار دو تیم را نظاره کردند.

*‌ ساعد سهیلی بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در استادیوم آزادی دیدار تیم‌های ملی کشورمان مقابل کره جنوبی را تماشا کرد.

*امید نورافکن با دریافت کارت زرد از داور بازی با کره دیدار آینده تیم ملی مقابل لبنان را از دست داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.