پرسپوليس – الهلال نبرد نابرابري است؛ اميدوارم اين تيم به جام آسيا برسدافاضلی: 2 جريان از اسکوچيچ انتقاد می‌کنند

0 17

تیم‌ملی فوتبال در حالی برای بازی با کره‌جنوبی آماده می‌شود که اگر کسی نتیجه بازی با امارات را نداند و صحبت‌‌‌‌‌های برخی کارشناسان فوتبال را بخواند؛ فکر می‌کند باخته‌ایم و با شکست به مصاف قوی‌ترین تیم گروه‌مان خواهیم رفت.
به گزارش پرسپولیس نیوز، شاگردان اسکوچیچ امارات را یک بر صفر شکست دادند و به بازی با کره‌جنوبی رسیدند، تصحیح اشتباه داور با کمک VAR بهانه خوبی به دست منتقدان مربی کروات داده و این روزها هرچه می‌خواهند می‌گویند، درحالیکه تیم‌ملی ایران دهمین برد متوالی اش را با این مربی به دست آورد و حالا در خانه باید به مصاف کره‌جنوبی برود. در رابطه با حاشیه‌‌‌‌‌های پیرامون این مسابقه و البته بازی پیش روی سرخپوشان با الهلال عربستان با هومن افاضلی همکلام شدیم. صحبت‌‌‌‌‌های این کارشناس و مربی فوتبال را در خصوص بازی‌‌‌‌‌های مهم فوتبال ملی و باشگاهی ایران در روزنامه پرسپولیس می‌خوانید:

تصمیم فدراسیون فوتبال درخصوص راه ندادن تماشاگران به ورزشگاه و عدم استفاده از بازی خانگی و امتیاز تماشاگر، گل به خودی نبود؟
ما نمی‌‌دانیم که چه چیزی پشت این تصمیم است، بالاخره یک سری مباحثی وجود دارد و یک سری تصمیمات گرفته می‌شود که برخی از فاکتورهایش را عمومی نمی‌‌کنند. مثلا ما نمی‌‌شنویم که اگر فلان شرایط ایجاد نشود چه تبعاتی برای فوتبال و مملکت دارد. فیفا روی مسائلی حساس است و برخی تصمیمات می‌تواند تبعاتی برای فوتبال مان داشته باشد. ما در واقع این مسائل را نمی‌‌دانیم. درحالت کلی، بهتر است استادیوم پر باشد و به تیم میهمان فشار بیشتری وارد شود، این سر جایش ولی فاکتورهای تصمیمی که گرفته شده را نمی‌‌دانیم، پس من در این مورد قضاوت نمی‌‌کنم. جزئیاتی ممکن است داشته باشد، جزئیات تصمیم در دسترس همه نیست و نمی‌‌دانیم چطور این تصمیم گرفته شده است.

موضوع بی‌ارتباط به ورود بانوان به ورزشگاه و الزام و ضرب الاجل فیفا نیست. این مسئله لاینحل است؟
بالاخره این اتفاق می‌افتد و خانم‌‌‌‌ها می‌آیند ولی سازوکارش را نمی‌‌دانم. زمانی که فدراسیون فوتبال و کمیته فنی بودم مباحث به این شکل جدی نشده بود ولی یک سری استادیوم‌‌‌‌‌های ما زیرساحت این مسئله را ندارند، باید با شرایط خودمان این بحث را پیش ببریم. این اتفاق حتما می‌افتد و باید مسئله حل شود. حق بانوان هم هست بیایند استادیوم، البته باید ضوابط و شرایط را هم در نظر بگیریم و زیرساخت مهیا باشد.

طوری از عملکرد تیم‌ملی مقابل امارات انتقاد می‌شود که انگار بازی را باخته ایم. از نظر شما واقعا اینقدر تیم‌ملی بد بازی کرد؟
من فکر می‌کنم کادرفنی به بهترین شکل کارش را انجام می‌دهد این دوستانی که اینطور می‌نویسند، مغرضند. یک مربی از ۱۰ بازی همه را برده، چه کار دیگری باید انجام دهد که آقایان راضی شوند. تیم‌ملی یک مربی داشت تیمش از ۱۸ قدم د رنمی‌آمد بازی را یک هیچ می‌باخت، همه ماشالا ماشالا می‌کردند! حالا یک مربی داریم تیمش حمله می‌کند، امارات میزبان بوده ولی مالکیت ما ۶۵ به ۳۵ بوده، با وجود اینکه میهمان بودیم، هم مالکیت و هم ضربه به چارچوب و موقعیت بیشتری داشتیم. هنوز یک عده ناراضی هستند. چه چیزی بیشتر از این باید انجام دهد؟ در بیشتر بازی‌‌‌‌ها تیمش بهتر بود.

VAR را طراحی کرده‌اند که اشکالات داوری به حداقل برسد، حالا که اشتباه داور تصحیح شده، به چه چیزی معترضند؟
اینها غرض‌ورزی است. حتما یک مسائلی در آن است، یا این مربی جای کسی را تنگ کرده. از نظر من او به بهترین شکل کارش را انجام می‌دهد و می‌دانم که هر مربی دیگری بیاید بیشتر از این نمی‌‌تواند کاری انجام دهد.

بازی با کره‌جنوبی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
بازی بسیار سختی است، کره اصلی‌ترین حریف ماست. برد این تیم شرایط ما را ایده آل می‌کند، مساوی اش هم حتی برای ما خوب است و فاصله ما را حفظ می‌کند و کره را تیم دوم نگه می‌دارد. قبلا هم گفته بودم ما از این 2 بازی ۴ امتیاز بگیریم، خیلی خوب است، ۶ امتیاز فوق العاده است.

عده‌ای می‌گویند نتایجش به خاطر در اختیار داشتن نسل خوب فوتبال ایران است!
ویلموتس همین بازیکنان را داشت، نتایجش را دیدید. کی‌روش هم همین طور، تیمش از ۱۸ قدم درنمی آمد. خب می‌خواهید بازیکنان خوب مان را بازی ندهیم!

این انتقادات عجیب به نظر می‌رسد.
در کشور ما 2 تا جریان وجود دارد؛ یک جریان که غرض ورزی می‌کنند و یک جریان دیگر هم است که می‌خواهد مطرح شود. وقتی مخالفت می‌کنی مطرح می‌شوی. یعنی انتقادات نابجا از اینها نشات می‌گیرد، یا غرض است یا با مخالف گویی آدم‌‌‌‌ها فکر می‌کنند به چشم می‌آیند.

بازی پرسپولیس و الهلال چطور پیش خواهد رفت؟
بازی سختی خواهد بود. این تیم در شرایطی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد که پرسپولیس در شرایط مسابقه نیست، من برای تنها نماینده کشورمان آروزی سربلندی دارم، اما اگر صادق باشیم حجم سرمایه گذاری و هم شرایط 2 تیم نبرد نابرابری را می‌سازد، اما به هرحال پرسپولیس در سال‌‌‌‌‌های گذشته سبقه خوبی در لیگ قهرمانان داشته و امیدوارم این روند ا ادامه داشته و پرسپولیس تا فینال پیش برود و امسال جام بگیرد.

برگ برنده پرسپولیس را در این مسابقه چه چیزی می‌دانید؟
به نظرم می‌آید که پرسولیس در یارگیری و شرایطی که دارد بیشتر ضرر کرده تا نفع، الان یک سری جوان دارد که حالا به نظرم چند سال است در تیم هستند و بازی نمی‌‌کنند باید شانس داشته باشند در جای دیگر بازی کنند؛ اما در مجموع این تیم ساختاری دارد که حتی با تغییر بازیکنان خیلی شرایط تغییر نمی‌‌کند و این نقطه قوت پرسپولیس است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.