درخشان: مشکل حضور خانم‌ها را بايد حل کردپرسپولیس تیم‌تر از الهلال است، تعصب، دوندگی و جنگندگی دارد

0 17

بعد از تیم‌ملی فوتبال که بازی اش را دیروز مقابل کره‌جنوبی پشت سر گذاشت، حالا پرسپولیسی‌‌‌‌ها باید 3 روز دیگر در عربستان و در حضور تماشاگران الهلال مقابل این تیم قرار بگیرند. به لحاظ سابقه الهلال در مسابقات باشگاهی آسیا، آنها افتخارات زیادی کسب کرده‌اند، اما پرسپولیس در سال‌‌‌‌‌های اخیر بهترین تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان بوده که دو مرتبه نیز به فینال صعود کرده است. پرسپولیس خاطره تلخ شکست سنگین مقابل الهلال را در زمان مربیگری برانکو را در ذهن دارد، شکستی که البته شروع روزهای خوب و درخشان برای شاگردان پروفسور بود و بعد از آن این تیم با پنجره بسته به فینال لیگ قهرمانان صعود کرد.
از آن روزها چیزی جز تعصب مثال‌زدنی و فداکاری در اذهان باقی نمانده، پرسپولیس عملیات غیرممکن را در آن وقت ممکن ساخت و حالا درحالیکه سال‌هاست همه انتظار یک جام آسیایی را می‌کشند، پرسپولیس می‌خواهد کار نیمه تمامش را در آسیا تمام کرد.
برای این کار باید ابتدا از سد الهلال در خانه خودش عبور کرد، کار بسیار سختی است، اما غیرممکن نیست. حمید درخشان سرمربی پیشین قرمزپوشان هم باور دارد که پرسپولیس توان این کار را دارد. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با این مربی و بازیکن سابق سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

در آستانه بازی با الهلال، این رقیب را در چه سطحی از آمادگی می‌بینید؟
الهلال تیم خوبی است، سابقه درخشانی در آسیا دارد و از حضور در جام باشگاه‌‌‌‌ها عناوین متعددی کسب کرده، آنها بازیکنان باکیفیتی دارند و خریده‌‌‌‌‌های اخیرشان هم خوب بود، تیم خوبی است که اصلا نمی‌‌شود دست کمش گرفت. باید حساب ویژه‌ای برای این تیم باز کنیم. مشکل اصلی این است که آنها در زمین خودشان بازی می‌کنند و این یک پوئن مثبت برای الهلال است. به هرحال این امتیازی است که الهلال دارد، بازی در خانه، در حضور تماشاگر و همچنین خریدهایی که داشته، همه اینها روی بازی تاثیر دارد، ضمن اینکه الهلال همیشه کیفیت خوبی داشته؛ اما پرسپولیس هم امتیازات خودش را دارد. یک تیم خوب که سال‌هاست همه کنار هم بازی می‌کنند، با هم هماهنگند. پرسپولیس کم و کسری ندارد، کادرفنی همه شان قراردادشان را با باشگاه تمدید کرده‌اند و این باعث می‌شود که با آرامش و تمرکز بیشتر کار کرده و برای یک بازی خوب بروند و از عربستان با دست پر برگردند.

آنها خط‌حمله خوبی دارند.
یادمان نرود باید خیلی حواس‌مان جمع باشد که در وهله اول گل نخوریم و بعد به گل برسیم و 3امتیاز بازی را بگیریم.

مسابقه 2 تیم الهلال و پرسپولیس نبرد نابرابر نیست؟
از چه لحاظ؟ من سوالم این است مگر پول برای کسی بازی می‌کند؟ آنها پول بیشتری دارند، قبول، اما در فوتبال پول بازی نمی‌‌کند، بازیکن بازی می‌کند. اگر آنها بازیکنان گرانقیمت دارند، ما هم بازیکنانی داریم که معتقدم از هر نظر از آنها بهترند و تیم خوبی داریم. ضمن اینکه انگیزه بچه‌‌‌‌‌های ما بسیار بالاست.

از قبل هم همیشه بحث سر این بود که فوتبال عرب‌‌‌‌‌های حوزه خلیج فارس، باوجود بودجه زیادی که تزریق فوتبال شان می‌کنند، اما همیشه از ما پایین‌تر است.
احسنت. پول زیاد باعث کسب نتیجه نمی‌‌شود و هیچ وقت برای شان راهگشا نبوده، پول که تعصب نمی‌‌آورد. ما به جای آنها، کلی بازیکن باتعصب داریم که بابت پولی که از باشگاه می‌گیرند، می‌خواهند بهترین عملکرد را داشته باشند. خیلی از بازیکنان آنها برای پول بازی می‌کنند، خیلی جاها ریسک نمی‌‌کنند که یک وقت سلامت شان به خطر نیافتد اما بچه‌‌‌‌‌های ما اینطور نیستند. برای موفقیت تیم هر کاری می‌کنند. وقتی فقط پای پول وسط باشد، کار خوب پیش نمی‌‌رود، فوتبال تعصب هم می‌خواهد. مسئله اینجاست که بچه‌‌‌‌‌های ما هرگز کم نمی‌‌گذارند. آنها از نظر پول و امکانات از ما شرایط بهتری دارند اما پرسپولیس قطعا بازی خوبی ارائه خواهد کرد.

نتیجه را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
به نظرم پرسپولیس بازی را یک هیچ می‌برد و از نظر من برگ برنده تیم در این بازی تعصب، دوندگی و جنگندگی است.

پرسپولیس در این مدت بازی رسمی نداشته، بازیکنان جدید با تیم هماهنگ شده‌اند؟
طبیعتا به زمان احتیاج دارند، پرسپولیس در مقطع حساسی است، بازی‌‌‌‌‌های لیگ شروع نشده، اما بازیکنان جدید هم حرفه‌ای هستند و خیلی زود شرایط را درک می‌کنند.

تمدید قرارداد کادرفنی را چطور دیدید؟
چه بهتر که این کار انجام شد. حالا یحیی دغدغه ندارد، هم یحیی و کادرش قرارداد جدید بسته‌اند و هم بازیکنانی که می‌خواستند به تیم اضافه شدند. پرسپولیس چیزی کم ندارد.

اگر خدای ناکرده نتیجه بازی با الهلال آن چیزی که انتظارش را داشتیم نشد، این روی عملکرد تیم در لیگ تاثیر منفی می‌گذارد؟
فوتبال همین است، یک تیم می‌برد و یک تیم می‌برد، سوت بازی که زده شد، چه برده و چه باخته باشی، باید پرونده بازی بسته شده و به فکر مسابقه بعدی باشی. پرسپولیس هم در این سال‌ها خوب حرفه‌ای شده، می‌داند نتیجه یک تورنمنت ربطی به تورنمنت دیگری ندارد.

دیدیم که حتی شکست در دربی هم باعث نشد که این تیم در مسابقات بعدی دچار مشکل شود.
فوتبال حرفه‌ای یعنی همین.

رقبای داخلی را تا اینجای کار چطور دیدید؟
همه تلاش کردند، یار خریدند، اما باید لیگ شروع شود و بازی‌‌‌‌‌های را ببینیم تا چهره مدعیان مشخص شود. باید دید تیم‌‌‌‌ها چطور از بازیکنان جدیدشان استفاده می‌کنند، خوب شروع کردن و پایان خوب هم خودش یک هنر است. خیلی جذب بازیکن ملاک نیست، خیلی تیم‌‌‌‌ها بازیکنان بهتر و گرانتر خردیدند اما درنهایت پرسپولیس قهرمان شد. برای رسیدن به قهرمانی ملاک‌‌‌‌‌های دیگری هم وجود دارد.

و سوال آخر؛ ما میزبان کره‌جنوبی بودیم اما درنهایت تصمیم گرفته شد که تماشاگر به ورزشگاه نیاید و همه هم می‌دانند که موضوع بر سر ضرب‌الاجل فیفا در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه است.
ما میزبان بودیم و اگر تماشاگر به ورزشگاه نیاید، این میزبانی معنی ندارد. فرقش با بازی خارج از خانه چیست؟ فایده‌ای ندارد. درواقع حالا ما میزبان نیستیم. معضل حضور خانم‌‌‌‌ها در ورزشگاه را هم باید به نحوی حل کنند. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق رخ دهد، اگر اینها کاری نکنند، خود فیفا یک بندی می‌گذارد و مجبور می‌شویم که این کار را انجام دهیم و اگر هم تابعیت نکنیم آنها از ابزارهای خودشان استفاده می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.