مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیاصدرنشینی عربستان در روز شکست استرالیا

0 13

هفته چهارم مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا با توقف ایران مقابل کره جنوبی و برتری پرگل عربستان و عمان مقابل حریفانشان به پایان رسید.

به گزارش پرسپولیس نیوز،در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر عصر دیروز 6 تیم در مرحله سوم دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر (منطقه آسیا)‏ به مصاف هم رفتند.

در گروه A تیم لبنان به مصاف تیم سوریه رفت که این بازی در پایان با پیروزی ۳ بر ۲ تیم لبنان به پایان رسید. لبنان با این نتیجه توانست اولین پیروزی خود را در این مرحله از رقابت‌ها به دست بیاورد و با ۵ امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار بگیرد. سوریه همچنین با ۱ امتیاز در قعر جدول جای گرفته است.

امارات و عراق هم در همین گروه با تساوی ۲ بر ۲ به کار خود پایان دادند. با این نتیجه دو تیم با کسب ۳ امتیاز به ترتیب در رده‌های چهارم و پنجم جدول قرار گرفتند تا کار این دو تیم برای ادامه مسابقات سخت‌تر شود.

دیدار تیم ملی کشورمان مقابل کره جنوبی هم با تساوی یک بر یک به پایان رسید. با تقسیم امتیازات بین دو تیم ایران به امتیاز 10 رسید و صدرنشینی‌اش را حفظ کرد و کره هم با 8 امتیاز در جایگاه دوم ماند.

تیم‌های حاضر در این گروه پنجشنبه 20 آبان 1400 دیدارهای بعدی خود را برگزار خواهند کرد. کره جنوبی با امارات و عراق با سوریه رقابت خواهند کرد. لبنان هم میزبان تیم ملی کشورمان خواهد بود. 

صدرنشینی عربستان 

در گروه B این مسابقات، بازی تیم‌های ژاپن و استرالیا در نهایت با نتیجه 2 بر یک به سود میزبان خاتمه یافت. ژاپن با این سه امتیاز 6 امتیازی شد و  در جایگاه چهارم ایستاد و استرالیا هم با همان 9 امتیاز سابق تیم دوم این گروه باقی ماند.

در دیگر دیدار هم تیم عربستان به مصاف تیم ملی چین رفت و این بازی با پیروزی ۳ بر ۲ تیم عربستان به پایان رسید. عربستان با این پیروزی و با توجه به شکست استرالیا مقابل ژاپن، با ۱۲ امتیاز صدرنشین جدول گروه B شد و با ۳ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، شرایط خوبی را برای خود در این گروه ایجاد کرد. همچنین تیم چین با ۳ امتیاز در جایگاه پنجم جدول قرار گرفته است.

همچنین تیم عمان موفق شد ۳ بر یک تیم ویتنام را شکست دهد و دومین پیروزی خود را در این رقابت‌ها به دست بیاورد. عمان با این پیروزی با ۶ امتیاز در رتبه سوم جدول این گروه قرار گرفت و ویتنام بدون امتیاز در انتهای جدول جای دارد.

برنامه دیدارهای بعدی این گروه‏، پنجشنبه 20 آبان 1400 برگزار خواهد شد و استرالیا در خانه میزبان عربستان است. چین به مصاف عمان می‌رود و ویتنام هم دیدار خانگی‌اش را مقابل ژاپن برگزار خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.