خريدهاd جديد را با 2 بازي قضاوت نکنيمنیاز تیم یحیی به یک بازیساز

0 38
خريدهاd جديد را با 2 بازي قضاوت نکنيمنیاز تیم یحیی به یک بازیساز

شیوا دورانگر – خبرنگار: پرسپولیس باوجود شروع درخشانش در مرحله گروهی و حذف تیم شگفتی‌ساز استقلال تاجیکستان نتوانست از سد تیم الهلال عبور کند و مقابل این تیم با یک نتیجه عجیب و دور از انتظار شکست خورد. درباره علل شکست سرخپوشان در روزهای اخیر بحث‌‌‌‌‌های بسیاری صورت گرفته و اکثر کارشناسان معتقدند دوری از شرایط مسابقه و دیر رسیدن سرخپوشان به عربستان بیشترین نقش را در ناکامی این تیم داشته است.
همانطور که در جریان قرار دارید فصل جدید مسابقات لیگ‌برتر فوتبال بعد از 3 ماه تعطیلی قرار است امروز آغاز شود و پرسپولیس به‌خاطر این برنامه ریزی عجیب، بدون انجام بازی رسمی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت. به سرخپوشان حتی فرصت بازی در سوپرجام را هم ندادند، چون سرمربی تیم‌ملی اینگونه خواسته بود!
به لطف شاهکار فدراسیون و مدیران باشگاه، پرواز سرخپوشان به عربستان با تاخیر انجام گرفت تا بازیکنان با بدن‌‌‌‌‌های خسته و تنها یک جلسه تمرین در آب و هوای شرجی ریاض مقابل الهلال و تماشاگرانش پرشمارش قرار می‌گیرند. این در حالی بود که دیگر تیم حاضر در این مرحله یعنی الوحده امارات بدون استرس و معطلی سه روز مانده به بازی‌ها توانست خود را به عربستان برساند تا مقابل النصر قرار بگیرد. حتی تیم تراکتور هم با آن وضعیت اسفبار مدیریتی و در شرایطی که کسی مسوولیت این تیم را نمی‌‌پذیرفت سر موعد توانست خود را به دوحه برساند تا با النصر عربستان در یک‌هشتم دیدار کند. استقلالی‌‌‌‌ها هم برای رویارویی مقابل الهلال در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا یک هفته زودتر به امارات رفتند تا بازیکنان با شرایط آب و هوایی در دبی آشنا شوند و مجیدی و شاگردانش دور از هیاهو در آرامش و با استفاده از امکانات تمرینی کمپ الوصل خود را برای بازی با الهلال آماده کنند; اردویی که ۲۵۰ هزار دلار برای استقلال آب خورد. گرچه در نهایت استقلال بازی را به الهلال باخت و حذف شد و کاشف به عمل آمد که این اردوی ورزشی تبدیل شده به اردوی سیاحتی، تفریحی و بازیکنان شب‌‌‌‌ها را به زنده داری مشغول بوده و برخی مربیان در پی خوشگذرانی خود بوده اند!
حداقل هر چه که بود پرسپولیسی‌‌‌‌ها بدور از آبروریزی و حاشیه و آنطور که سجادی از بعضی‌‌‌‌ها گفته بود با پول بیت‌المال به خارج از کشور نرفت و چیزهایی را هم که باید رعایت می‌شد، رعایت کرد تا وزیر را دچار سردرد کند. اما از بیرون چنان حاشیه‌‌‌‌‌هایی برای پرسپولیس ساختند که دردش با هیچ مسکنی تسکین نخواهد یافت!
شاید هم این لازم بود که این درد ایجاد شود تا کم‌کاری مدیران نمایان شود. به راستی تا به کی باید اشتباهات مدیریتی پشت نتایج خوب مربیان پرسپولیس پنهان بماند؟ پرسپولیس هر فصا به جای آنکه خود را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا تقویت کند ستاره‌‌‌‌ها و ملی پوشانش را از دست می‌دهد و در فصل نقل‌وانتقالات هم سه مهره کلیدی اش را از دست داد. احمد نوراللهی و محمدحسین‌ کنعانی‌زادگان که در قهرمانی‌‌‌‌‌های چند سال اخیر تیم نقش داشته و جزو نفرات اصلی تیم‌ملی محسوب می‌شوند در تابستان اخیر لژیونر شدند و شهریار مغانلو هم که در آسیا برای سرخپوشان گل‌‌‌‌‌های حساسی زده بود و بهترین گلزن این تیم محسوب می‌شد به سپاهان پیوست تا پرسپولیس سه مهره تاثیرگذار خود را در سه نقطه زمین از دست دهد. با وجود تاکید گل‌محمدی به حفظ نفرات نامبرده نه تنها این اتفاق رخ نداد که برخی از بازیکنانی که در لیست خرید گل‌محمدی بودند نیز جذب نشدند تا پرسپولیس در نهایت با جذب ۵ بازیکن کارش را در نقل‌وانتقالات به پایان برساند. در بازی مقابل الهلال فقدان یک بازیساز در مرکز میدان کاملا حس شد و پرسپولیس که بعد از جدایی بشار روی نورالهی تکیه کرده بود نیازمند جذب بازیکنی است که بتواند طراحی حملات تیم را انجام دهد.
این را هم باید اضافه کرد بنا به دلایلی که در ابتدا گفتیم متاسفانه گل‌محمدی نتوانست نفراتی را که تازه به خدمت گرفته است در جریان مسابقه محک بزند و این بازیکنان جز شرکت در تمرینات و حضور در بازی‌‌‌‌‌های دوستانه فرصتی برای هماهنگی با سایر نفرات نداشتند. البته کادرفنی در بازی برابر استقلال تاجیکستان از رضا اسدی از ابتدا به طور کامل در زمین حضور یافت و حامد پاکدل ده دقیقه فرصت بازی یافت.یکماه زمان سپری شد تا پرسپولیس در یک بازی خریدهایش را در یک بازی رسمی تست کند که اینبار نیز اسدی فیکس بود و پاکدل به صورت بازیکن جانشین وارد زمین شد. اما برخلاف بازی با استقلال از اسدی شاهد نمایش خوبی ندیدم و این هافبک بلند قامت بخاطر نمایش ضعیفش جای خود را در اواسط مسابقه به احسان پهلوان داد. اسدی یکی از نفراتی بود که از او در پایان دیدار مقابل الهلال هجمه زیادی صورت گرفت و برخی رسانه‌‌‌‌ها با انتقاد از این هافبک بلند قامت مدعی شدند کادرفنی پرسپولیس، اسدی را بخاطر فشار رسانه‌ها و هواداران جذب کرده است! این در حالی است پرسپولیس بعد از جدایی نوراللهی در پست این بازیکن نیاز به جذب مهره جایگزین داشت و با توجه به مصدومیت کامیابی‌نیا اگر هافبک دفاعی جذب نمی‌‌شد پرسپولیس در فصل جدید مجبور می‌شد از بازیکن غیرتخصصی در کنار سرلک بهره بگیرد و حتی کادرفنی مجبور به تغییر سیستم شود. حتما فراموش نکرده‌اید که پرسپولیس در فصول قبل با از دست دادن هافبک‌‌‌‌‌های دفاعی اش چه مصائبی را متحمل شد و در زمان‌‌‌‌‌هایی که نوراللهی سرباز بود، کمال و ربیع‌خواه مصدوم بودند چه بر سر تیم گذشت.
درباره رضا اسدی هم ذکر این نکته ضروری است که او یکی از با کیفیت‌ترین بازیکنان فوتبال ماست و برای اثبات این ادعا همین بس که در چند پنجره اخیر نقل‌وانتقالات تیم‌‌‌‌‌های مطرح و مدعی لیگ دنبال جذب این بازیکن بودند و در همین چند ماه اخیر استقلال و تراکتور سخت به دنبال این بازیکن بودند و حاضر بودند بیش از پرسپولیس پرداخت کنند.
قطعا با دو بازی نمی‌‌توان درباره کیفیت اسدی و هیچ بازیکنی اظهار نظر کرد. یادمان نرود که زوج این هافبک یعنی سرلک طی مدت اخیر در تیم‌ملی بوده و اسدی حتی شانس این را هم نداشت که بتواند خود را با بازیکن کناری اش هماهنگ کند. قطعا در ادامه راه از این دو بازیکن شاهد نمایش بهتری خواهیم بود. همانطور که سرلک در ابتدای حضورش در پرسپولیس برای حضور با نورالهی و کامیابی نیا نیاز به زمان داشت باید به اسدی هم این فرصت را دارد.
متاسفانه در بازی مقابل الهلال نه تنها اسدی که همه بازیکنان پرسپولیس در حد و اندازه‌‌‌‌‌های خود نبودند و نمایش ضعیفی داشتند. در بین ۱۱ مرد حاضر در زمین امیری و تا حدودی لک توانستند بازی خوبی به نمایش بگذارند و سایر بازیکنان دور از حد و اندازه‌‌‌‌‌های خود بودند. به طور مثال ستاره‌ای چون ترابی که در بازی‌‌‌‌‌های قبلی یک تنه کار را برای تیمش در می‌آورد در این بازی کلا خنثی و بی اثر بود و نشانی از آن بازیکنی که در دور مقدماتی بهترین پاسور مسابقات شد و با گل 3 امتیازی اش پرسپولیس را برابر استقلال تاجیکستان پیروز کرد نداشت. ترابی هم می‌توانست مثل سالم الدوساری که در یک چهارم گل زد و پاس گل داد کار را برای تیمش در بیاورد اما دوری این باریکن از تمرینات و مهمتر از همه نیمکت‌نشین کردنش در تیم‌ملی باعث شد تا با یک ترابی ناآماده رو به‌رو باشیم تا بهتر متوجه شویم چرا گل‌محمدی اینقدر به استفاده از ملی‌پوشانش در بازی دوستانه با سپاهان اصرار داشت.
این هم از عجایب فوتبال ماست که پرسپولیس بازیکنان را سرحال و آماده تحویل سرمربی تیم‌ملی می‌دهد و ناآماده و مصدوم تحویل می‌گیرد.و جالب اینجاست که اسکوچیچ انتظار دارد بازیکنان در بازی رسمی بازی نکنند مبادا مصدوم شوند! این اوج خودخواهی که سرمربی تیم‌ملی همه امکانات رفاهی را برای صعود خود بخواهد و از نماینده‌‌‌‌‌های ایران انتظار داشته باشد خود را قربانی تیم‌ملی کنددو اگر بازیکنان شان مصدوم یا نااماده بودند دم نزنند!

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.