بررسی تمام شانس‌‌‌‌‌های مديرعاملی پرسپوليسکاشانی برمی گردد؟

0 38
بررسی تمام شانس‌‌‌‌‌های مديرعاملی پرسپوليسکاشانی برمی گردد؟

پس از شکست پرسپولیس مقابل الهلال عربستان در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد تا پایان هفته جاری تکلیف هیات‌مدیره و مدیرعامل پرسپولیس مشخص خواهد شد. این در شرایطی است که در حال حاضر مجید صدری به عنوان رئیس هیات‌مدیره و سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس مشغول فعالیت است.
حالا از روز گذشته تب انتخاب مدیرعامل جدید و پیش‌بینی‌‌‌‌ها در این خصوص بسیار داغ شده است و نام گزینه‌‌‌‌‌های مختلفی به عنوان شانس‌‌‌‌‌های مدیرعاملی پرسپولیس در رسانه‌‌‌‌ها و فضای مجازی عنوان شده است. گزینه‌‌‌‌‌های نام آشنا که هر کدام سابقه فعالیت در باشگاه پرسپولیس را دارند و در مقاطعی هم دوران موفقی را در باشگاه پشت سر گذاشتند. در این گزارش قصد داریم طبق آخرین اخبار و اطلاعاتی که به دست ما رسیده درباره تمام گزینه‌‌‌‌‌های مدیرعاملی پرسپولیس اطلاع رسانی کنیم.
کاشانی یک قدم تا بازگشت
طبق ادعای منابع خبری کار مدیرعاملی حبیب کاشانی مدیرعامل اسبق پرسپولیس ظاهراً تمام شده است و کاشانی را می‌شود شانس اول مدیرعاملی دانست. ظاهرا برنامه درآمدزایی و اقتصادی کاشانی هم مورد تایید وزارت ورزش قرار گرفته و ممکن است در نهایت او به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب شود. کاشانی نسبت به سایر گزینه‌‌‌‌ها شانس بسیار بالاتری دارد، همچنین کاشانی از نظر خط فکر سیاسی هم بسیار به دولت نزدیک است و همین موضوع شانس او را برای رسیدن به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس بسیار بالا می‌برد. تنها مانع برای مدیرعاملی مجدد حبیب کاشانی بحث حضور همزمان او در پرسپولیس و شورای شهر است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که ظاهراً در این مورد هم قرار است موانع رفع شود تا کاشانی بتواند به عنوان مدیرعامل پرسپولیس انتخاب و معرفی شود.
ظاهراً کاشانی تضمین داده که می‌تواند منابع مالی قدرتمندی را از طریق شهرداری به پرسپولیس وصل کند و از این طریق می‌تواند بدهی‌‌‌‌‌های سنگین پرسپولیس مانند بدهی گابریل کالدرون و همچنین بیش از ۱۰۰ میلیارد قرضی که سمیعی و صدری انجام داده‌اند را پرداخت کند.
طاهری تکذیب کرد
گزینه دیگری که شنیده می‌شود شانس بسیار بالایی برای رسیدن به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس دارد علی اکبر طاهری است. طاهری که پیش از این سال‌‌‌‌‌های موفقی را در پرسپولیس با برانکو پشت سر گذاشته و یکی از مدیران موفق تاریخ پرسپولیس به حساب می‌آید طبق معمول یکی از گزینه‌های مدیرعاملی این باشگاه است.
در همین مورد از یکی دو روز پیش شایعه‌ای در فضای مجازی مطرح شد مبنی بر اینکه وزیر ورزش پیشنهاد مدیرعاملی را به علی اکبر طاهری داد اما او این پیشنهاد را رد کرده است. هرچند طاهری روز گذشته در گفت و گوی کوتاهی با یکی از رسانه‌ها داشت اعلام کرد که چنین مسئله وجود ندارد و اصلاً به او پیشنهادی نشده.
این در شرایطی است که طاهری جزو مدیرانی است که بین هواداران پرسپولیس هم از مقبولیت خاصی برخوردار است و در زمان حضورش در پرسپولیس توانست برنامه‌‌‌‌‌های اقتصادی زیادی را ایجاد کند و برای پرسپولیس درآمدزایی بکند. به نظر می‌رسد که او گزینه و شانس دوم برای رسیدن به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس اگر مدیران وزارت ورزش برای بازگشت او تمایل داشته باشند.
گرشاسبی، مدیر همیشه گزینه!
یکی دیگر از افرادی که شانس بالایی برای رسیدن به این پست دارد حمیدرضا گرشاسبی است. گرشاسبی هم مثل طاهری جزو مدیران محبوب پرسپولیس به حساب می‌آید که او هم توانست با سرخپوشان و البته برانکو به قهرمانی برسد. گرشاسبی البته به بهانه بازنشستگی چند سال پیش از پرسپولیس کنار گذاشته شد اما پس از آن در باشگاهایی مانند پیکان و فولاد هم کارکرد تا مشخص شود بازنشستگی دلیل خیلی محکمی برای عدم استفاده از یک مدیر نمی‌‌تواند باشد.
گفته شده که گرشاسبی هم در حال اخذ مجوز‌‌‌‌‌های لازم برای رسیدن به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس است و شانس کمی هم ندارد. همچنین گروهی از هواداران و حتی فعالان حوزه پرسپولیس به شدت خواهان بازگشت گرشاسبی هستند اما فعلاً نه وزارت ورزش و هیچ نهاد دیگری چنین مسئله‌ای را تایید نکرده است. این در شرایطی است که گرشاسبی هم مانند طاهری چندین بار تمایل خود را برای بازگشت به پرسپولیس اعلام کرده اما فعلا خبری از این مسئله نبوده. یعنی هم در دولت قبلی و هم در دولت فعلی طاهری و گرشاسبی نتوانستند دوباره به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس برسند هرچند ممکن است که این اتفاق در شرایط فعلی رخ بدهد.
شکوری گزینه جدید
روز گذشته یکی از رسانه‌‌‌‌‌های ورزشی اعلام کرد ابراهیم شکوری معاون اسبق باشگاه هم جزو گزینه‌های مدیرعاملی باشگاه است. شکوری قبل از استعفای جعفر سمیعی در پرسپولیس، به خدمت سربازی رفت و از پرسپولیس استعفا داد اما قرار بود به باشگاه برگرد ولی پس از استعفای سمیعی بازگشت شکوری هم به پرسپولیس منتفی شد و او نتوانست با صدری کار کند. حالا از روز گذشته نام شکوری هم به عنوان یکی از شانس‌‌‌‌‌های مدیرعاملی پرسپولیس اعلام شده است. این در شرایطی است که در چند وقت گذشته به صورت غیررسمی اعلام شد که شکوری هم پیشنهاد مدیرعاملی در پرسپولیس را دارد و هم پیشنهاد حضور به عنوان عضو موظف هیات‌مدیره ولی هیچ وقت به صورت رسمی این مسئله تایید نشد. هر چند شنیده می‌شود با توجه به اینکه پرسپولیس در شرایط فعلی وضعیت مالی مساعدی ندارد شکوری هم ترجیح می‌دهد به پرسپولیس به عنوان مدیرعامل برنگردد.
وزارت ورزش حرکت رونالدینیویی می‌کند؟
با وجود اینکه کاشانی، طاهری، گرشاسبی و شکوری را می‌شود چهار گزینه نهایی مدیرعاملی در پرسپولیس دانست اما احتمال این وجود دارد که وزارت ورزش در حرکتی رونالدینیویی یک نام جدید را از قوطی در بیاورد و به عنوان مدیرعامل پرسپولیس معرفی کند، یعنی همان اتفاقی که قبل از انتخاب جعفر سمیعی رخ داد. البته شاید این یک احتمال بسیار کم باشد، توجه به اینکه پرسپولیس الان وضعیت مالی مساعدی ندارد قطعاً مدیران وزارت ورزش هم ترجیح می‌دهند کسی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کنند که بتواند مشکلات مالی پرسپولیس را رفع کند یا حداقل منابع مالی قوی را برای پرسپولیس بیاورد. به خاطر همین بعید است که از بین گزینه‌های مدنظر غیر از گزینه‌های مدنظر شخص دیگری به عنوان مدیر عامل معرفی شود.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.