نه چمن استاندارد داريم، نه VAR اما تا دلتان بخواهد ادعا داريم!تا کی سر AFC کلاه می‌گذاریم

0 33

شیوا دورانگر – خبرنگار: در حالی که لیگ برتر فوتبال ایران وارد بیست‌ویکمین سال حیات خود شده است،اما همچنان شاهد اتفاقات عجیب و غریبی هستیم که نمونه‌اش را در لیگ محلات هم نمی‌توان دید. طی همین 2 هفته‌ای که از فصل جدید سپری شده، برخی ورزشگاه‌‌‌‌ها هنوز آماده برگزاری مسابقه نیستند، چند بازی به دلایل مختلف لغو شده و اشتباهات داوری صدای تیم‌ها را در آورده و سر تبلیغات محیطی بین سازمان لیگ و باشگاه‌‌‌‌ها جنگ است و … در این بلبشو فدراسیون‌نشینان نیز در نمایشی تکراری هر روز وعده آوردن VAR و حضور تماشاگران در استادیوم‌‌‌‌ها را می‌دهند! گیریم کمک‌داور ویدیویی را هم به فوتبالمان اضافه کردیم، با ورزشگاهی که فاقد چمن و نور کافی‌ست و از ابتدایی‌ترین امکانات محروم است چه خواهیم کرد؟ تا به کی قرار است به AFC آمار دروغین دهیم و با مخفی‌کاری برای باشگاه‌‌‌‌ها مجوز حرفه‌ای بگیریم؟ به خیالمان هر سال سر ناظران ‌ای اف سی را شیره مالیدیم، آخرش که چه؟ غیر از این است که این فریبکاری‌‌‌‌ها دامن خودمان را گرفته است و باعث عقب‌ماندگی فوتبال‌مان شده است. ببینید که به چه حال و روزی افتادیم که لبنان و سوریه هم از فوتبال ما جلو زده‌اند و در حالیکه ما نتوانستیم از امتیاز میزبانی مان مقابل کره‌جنوبی به طور کامل استفاده کنیم، اما تیم‌های ملی این 2 کشور که در رنکینگ فیفا ده‌‌‌‌ها پله از ما پایین‌تر است قرار است در دور انتخابی جام جهانی با استفاده از سیستم کمک‌داور ویدیویی از تیم‌ملی کشورمان میزبانی کنند!

و ما هنوز اندر خم یک کوچه مانده‌ایم و بهترین ورزشگاه‌مان که آزادی باشد نه تنها مجهز به این تکنولوژی نشده که حتی نمی‌‌توانیم چند هوادار را در آنجا اسکان دهیم. اغلب کشورهای آسیایی لیگ خود را با تقویم ‌ای‌اف‌سی هماهنگ کرده و از هفته‌‌‌‌ها قبل مسابقات خود را استارت زده اند، لیگ برتر ما با وجود تاخیر در شروع برگزاری لیگ هنوز با اشکالات اساسی مواجه است و ورزشگاه‌‌‌‌ها فاقد استاندارد لازم برای انجام بازی هستند و ممنوعیت فعالیت نقل‌وانتقالاتی باشگاه‌های بدهکار در حد حرف و شعار باقی مانده.
کار به جایی رسیده که همین هفته نخست لیگ،بازی مس رفسنجان برابر پدیده به خاطر عدم حضور شاگردان مهاجری در زمین لغو می‌شود! این اتفاق در اعتراض به مشکلات مدیریتی و عدم پرداخت مطالبات مالی بازیکنان پدیده رخ داد. روز مسابقه اعضای تیم فوتبال مس رفسنجان و تیم داوری طبق قوانین مسابقات برای برگزاری این بازی وارد زمین شدند و مراسم ابتدایی بازی نیز برگزار شد و احتمالا نتیجه این بازی طبق قانون توسط کمیته انضباطی سه بر صفر به سود تیم میزبان خواهد شد. در دیگر بازی هفته، مکان دیدار تیم‌‌‌‌‌های نفت مسجدسلیمان و سپاهان، از ورزشگاه شهید بهنام محمدی به ورزشگاه فولاد آره‌نا اهواز منتقل شد که این اتفاق حاشیه‌ساز شد و اعتراض برخی تیم‌ها را به دنبال داشت.

سرآسیایی:چرا مثل سپاهان جلوی بازی ما گرفته نشد؟
مربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان در کنفرانس خبری قبل از بازی تیمش مقابل فجرسپاسی با انتقاد از کیفیت ورزشگاه حافظیه گفت:سازمان لیگ که از اول فصل ‌‌برای تیم‌هایی که در چمن مصنوعی بازی می‌کردند شرایط جدیدی را اعلام و بازی در چمن مصنوعی را ممنوع کرده. در بازی سپاهان و نفت مسجد سلیمان به خاطر شرایط زمین، به خاطر ارتقا سطح کیفی مسابقات و به خاطر لیگ برتری بودن دو تیم، جلوی بازی را گرفته‌اند و مسابقه به اهواز منتقل شده است. چطور جلوی این بازی را نگرفته اند؟! چطوری بازی یک تیم دیگر عوض می‌شود و نباید بازی ما عوض شود و در زمین بهتری برگزار شود؟

پیروانی: چه کسی پاسخگوی این تبعیض است؟
مدیر تیم پرسپولیس در اعتراض به مکان برگزاری بازی تیم‌های سپاهان و نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: عدالت حکم می‌کند که شرایط همه تیم‌ها در بازی‌های مختلف در طول فصل یکسان باشد.همه می‌دانند که بازی در خانه نفت مسجدسلیمان به لحاظ زمین این شهر و امکانات آنجا، یکی از سخت‌ترین بازی‌های هر تیم در فصل است. بنابراین این درست نیست که بازی این دو تیم امروز در ورزشگاه شهدای فولاد انجام می‌شد.
چطور زمانی که ما پارسال قبل از فینال لیگ قهرمانان با نساجی بازی داشتیم، مجبور شدیم در زمینی صددرصد غیراستاندارد که به هیچ وجه شایسته میزبانی یک بازی لیگ برتری نبود بازی کنیم و به هر مسئولی گفتیم زمین بازی را عوض کنید، گفتند نمی‌شود، اما بازی سپاهان مقابل نفت مسجدسلیمان به راحتی به اهواز منتقل شد؟ اگر صرفا چمن زرد باشد دلیل مناسبی برای تغییر زمین نیست. این پوئنی است که به تیم‌های رقیب ما داده شده و با این روند حق به حقدار نمی‌رسد.

مدیرعامل نفت مسجد سلیمان: خیانتکاران باعث خرابی زمین شدند
محمد نظری در خصوص اعتراض باشگاه پرسپولیس به تغییر محل بازی نفت مسجدسلیمان و سپاهان که این مسأله را امتیازی برای سپاهان دانسته عنوان کرد:‌ چطور زمینی که در اختیار من نیست من مقصر هستم؟!زمین در اختیار فضای سبز و امور ورزش شرکت نفت است ما در تهران و در اردو مشغول آماده‌سازی تیم بودیم در این دو هفته چه اتفاقی افتاد زمینی که در اختیار من نبود خراب شد و جالب این است که مقصر من معرفی شدم؟
مدیر نفت در مورد اینکه آیا واقعا زمین قبل از مسابقه زیر کشت رفته، اظهار داشت:‌بله، و به این ترتیب ایراد پیدا کرده است. زمینی که تنها بخشی از آن باید ترمیم می‌شده به این ترتیب خراب شده است و این مسائل باعث شد تیم آواره شود و جالب است بعد از این هم می‌گویند فلانی مقصر است! کسانی که می‌خواستند تیم در آنجا بازی نکند و یا دیگران را زیر سؤال ببرند کمک کردند و شاید همه چیز را پشت‌سر هم چیدند.آنهایی که دخیل بودند زمین را خراب کردند تا بازی آنجا برگزار نشود و این خیانتی بود که چه عمدی و چه سهوی صورت گرفت.
اینکه در این میان حق با چه کسی است و مسئولیت این اتفاقات برعهده کیست یک نکته مهم در صحبت‌‌‌‌‌های مدیرعامل نفت وجود دارد که نباید از کنار آن گذشت. او گفته است عده‌ای عمدی یا سهوی زمین را خراب کردند تا در آنجا بازی انجام نگیرد! این افراد چه کسانی هستند و به چه منظوری اقدام به این کار کرده اند؟ پرسش بعدی این است که سازمان لیگ به عنوان نهادی که مسئولیت برگزاری بازی‌ها را برعهده دارد چگونه زمین نفت مسجد سلیمان را تایید کرده است وقتی نیاز به کشت داشته است؟ و چرا این اتفاق دیر و در آستانه بازی با سپاهان رخ داده؟ سهیل مهدی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ روز قبل در واکنش به صحبت‌های افشین پیروانی گفت اگر باشگاه پرسپولیس اعتراضی دارد باید نامه بزند. گیریم که پرسپولیس نامه هم زد، حالا دیگر اعتراض کردن چه فایده‌ای دارد،وقتی یک مسابقه درست یا غلط در جایی که باید، برگزار نشده و چند ساعت مانده به بازی به جای دیگری منتقل شده است؟!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.