يک روز پس از استرس حذف از آسيا، پرسپوليس به دنبال انتقام از آلومينيوم در اراک استسه امتیاز برای آرامش پس از توفان

0 85

شیوا دورانگر – خبرنگار: تیم فوتبال پرسپولیس عصر امروز و در دیداری از هفته سوم لیگ‌برتر در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک میهمان آلومینیوم است. این بازی از ساعت ۱۶ به قضاوت عبدالنبی پورخلف آغاز می‌شود.

سرخپوشان به دنبال انتقام از اراکی ها
تیم پرسپولیس بعد از 2 برد متوالی در هفته‌‌‌‌‌های نخست با روحیه‌ای خوب به اراک پا می‌گذارد تا ضمن گرفتن انتقام شکست فصل قبل از آلومینیوم با کسب ۳ امتیاز از رقابت با مدعیان عقب نماند. سرخپوشان در هفته‌‌‌‌‌های قبل به ترتیب مقابل فولاد و نساجی به برتری رسیده و هم اکنون با ۶ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارند. مهدی مهدی‌خانی و امید عالیشاه غایبان پرسپولیس هستند، اما مهدی شیری که در تمرین روز شنبه مصدوم شده بود مشکلی برای حضور در بازی امروز ندارد.

شروع خوب آلومینیوم در فصل جدید
تیم فوتبال آلومینیوم هم که دومین فصل حضورش را در لیگ‌برتر سپری می‌کند با هدایت رسول خطیبی نتایج خوبی در هفته‌‌‌‌‌های اخیر داشته و پس از متوقف کردن پدیده در مشهد، موفق شد فولاد را با سه گل شکست دهد و بدون گل خورده و با کسب ۵ امتیاز به رتبه پنجم برسد تا در همسایگی سرخپوشان قرار بگیرد. آلومینیوم هیچ مصدومی برای این بازی ندارد، اما امیر هوشمند و ساسان حسینی را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت. این 2 بازیکن به دلیل عدم شرکت در اردوی تیم امید از سوی فدراسیون فوتبال محروم شده‌اند.

از جدایی بازیکنان سرشناس تا بازگشت خطیبی
آلومینیوم از جمله تیم‌هایی بوده که ورودی و خروجی زیادی را در بازار نقل‌وانتقالات داشت و نفرات سرشناسی چون محسن ربیع‌خواه، حامد پاکدل، محمد ایرانپوریان، معین عباسیان، مرتضی آقاخان، جابر انصاری را قبل از شروع فصل از دست داد. و به جای این نفرات، وحید محمدزاده، میلاد فخرالدینی، علی فاتح، محمود قائد رحمتی، سجاد آقایی، علیرضا نقی زاده، ساسان حسینی و محمد حسین نائیجی را به خدمت گرفت. رسول خطیبی هم که آلومینیوم را به لیگ‌برتر آورده بود، دوباره به نیمکت این تیم بازگشته است. این مربی فصل قبل در میانه‌‌‌‌‌های راه قراردادش را به صورت یک طرفه و بدون رضایت باشگاه فسخ کرد و تراکتور پیوست که این اتفاق شکایت آلومینیوم را در پی داشت و در نهایت با حکم کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال، خطیبی به پرداخت خسارت به اراکی‌‌‌‌ها محکوم شد. بعد از جدایی این مربی، محمود خرمزی در دو بازی هدایت آلومینیوم را بر عهده داشت تا اینکه این باشگاه با علیرضا منصوریان به توافق رسید و فصل را با این مربی به پایان رساند. تنها نماینده فوتبال اراک فصل گذشته علی رغم تغییراتی که روی نیمکت داشت در نهایت با ایستادن در رتبه یازدهم توانست در لیگ‌برتر باقی بماند که این برای تیمی که نخستین حضورش را در سطح اول پشت‌سر می‌گذاشت عملکرد قابل قبولی به شمار می‌رود.

از شاهکار وحید کاظمی در اراک تا درخشش پاکدل
آلومینیوم تنها تیمی بود که در فصل قبل توانست پرسپولیس را در لیگ‌برتر شکست دهد. این اتفاق در بازی رفت و در اراک رقم خورد و پرسپولیسی‌‌‌‌ها در شرایطی که با گل کامیابی نیا پیش بودند روی اشتباهات خط دفاعی و در روزی که هر دو مدافع میانی خود را به دلیل مصدوم نداشتند با گل‌‌‌‌‌های ثاقبی و پاکدل نتیجه را واگذار کردند. البته از قضاوت ضعیف وحید کاظمی هم نباید گذشت که با اشتباهات خود در ثبت این نتیجه به اراکی‌‌‌‌ها کمک کرد. طبق نظر کارشناسان گل اول آلومینیوم در موقعیت آفساید به ثمر رسید و یک بازیکن این تیم باید اخراج می‌شد. حامد پاکدل با درخشش در این بازی بود که توانست نظر مربیان پرسپولیس را جلب کند و در نیم‌فصل از این تیم پیشنهاد بازی دریافت کند که این انتقال به‌خاطر مخالفت اراکی به سرانجام نرسید تا این بازیکن در پنجره تابستانی به تیم محبوبش بپیوندد. قرار گرفتن پاکدل مقابل تیم سابقش و بازی کردن در استادیومی که فصل قبل در آن گل‌‌‌‌‌های مهمی را برای اراکی‌‌‌‌ها زده بود از اتفاقات جذاب بازی امروز است. پاکدل بعد از پیوستن به پرسپولیس درباره حس خودش در لحظه‌ای که دروازه تیم محبوبش را باز کرده گفته بود وقتی به پرسپولیس گل زدم قلبم شکست. ناراحت بودم که چرا به این تیم گل زدم و هیچ توصیفی برای آن لحظه ندارم. می‌دانستم با ضربه سری که زدم دل میلیون‌ها هوادار را شکستم و حالا اینجا هستم تا دل هوادارانی که شکستم را خوشحال کنم. او قطعا امروز به امید جبران آن لحظه در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت.

پرسپولیس و آلومینیوم; مساوی در آمار
گفتنی است تیم‌‌‌‌‌های پرسپولیس و آلومینیوم تاکنون 2 بار مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند که یک برد سهم هر 2 تیم بوده. در دور رفت فصل قبل همانطور که اشاره شد آلومینیوم با نتیجه 2 بر یک پیروز شد. در بازی برگشت سرخپوشان با گل‌‌‌‌‌های مغانلو و ترابی به برتری رسیدند و حال باید در دید سومین جدال 2 تیم چه نتیجه‌ای حاصل خواهد شد؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.