مدال هایتان را مدیون بنا هستید/ بد اخلاقی ها را کنار بگذارید!

0 26

 

فرنگی کار ۲۷ ساله مازنی (علی ارسلان ) که طی سه سال گذشته توفیقی در رقابت های داخلی و تورنمنت های خارجی نداشت تا بتواند صاحب دوبنده تیم ملی کشتی فرنگی شود، سر از صربستان درآورد تا بلکه با پذیرش تابعیت این کشور بتواند به قسمتی از آرزوهای ورزشی خود برسد!

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، اما این تصمیم دست­آویزی شد برای مخالفان محمد بنا (اسطوره مربیگری کشتی فرنگی ) تا بلکه بتوانند این مربی فنی و فهیم کشورمان که اخیرا نیز با کسب بهترین نتایج تاریخ کشتی فرنگی، در رقابت های جهانی نروژ خار چشم برخی افراد مغرض شده است را تخریب کنند، آنچه مسلم است محمد بنا توجهی به این حرف­ها ندارد و بهترین پاسخ را در سکوت می‌بیند.

 

عده ای فرصت طلب که بی دلیل از هر فرصتی برای انتقام جویی از محمد بنا بهره می‌برند و عدم ملی پوش شدن ارسلان را در سال ۲۰۱۸ را نیز از چشم‌ محمد بنا می‌بینند، حال آنکه در آن زمان محمد بنا هیچ گونه مسئولیتی در تیم های ملی نداشت و به بهانه های واهی مقصر اصلی حضور علی ارسلان در کشور صربستان را محمد بنا می‌دانند، یاد آن ضرب المثل قدیمی افتادم: ( گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری! ).

 

افرادی نیز با انتقاد به چرخه انتخابی تیم‌ ملی، این چرخه انتخابی را دلیل عزیمت این کشتی گیر می‌دانند! حال آنکه چرخه انتخابی تیم‌ ملی به صورت شفاف برای همه مدعیان فرصتی ایجاد کرده تا بتوانند با حضور در مراحل مختلف انتخابی ها شایستگی خود را به اثبات برسانند و صاحب دوبنده تیم ملی شوند، از این عده که همواره منتقد بی دلیل بوده اند نمی‌توان توقع زیادی داشت.

 

اما روی سخن نگارنده با شاگردان محمد بنا است، آنهایی که سهم عظیمی از مدال‌ها و موفقیت هایشان را علاوه بر مربیان سازنده،  مدیون معمار کشتی فرنگی ایران هستند و در حال حاضر طبق شرایط موجود به دلیل بالا رفتن سن و عدم آمادگی لازم شانسی برای تیم ملی پوش شدنشان نمی‌بینند و یا توقع شان برای حضور در کادر فنی تیم ملی برآورده نشده، شمشیر را از رو بسته اند و به طرق مختلف و بی وقفه با جوسازی بر علیه سرمربی تیم‌ ملی به دنبال ایجاد تفرقه هستند و حتی با مطرح کردن نام  ژنرال هفت ستاره کشتی فرنگی، به­عنوان کاندیدای سر مربیگری تیم ملی قصد برهم زدن روابط بین سوریان و محمد بنا را دارند، غافل از اینکه پیوند شاگرد استادی آنان بقدری مستحکم است که حتی تصور ایجاد تفرقه بین این دو غیر قابل باور است.

 

افتخار آفرینان دیروز بدانند ایجاد اختلاف و شکاف بین خانواده کشتی دودش به چشم ورزش اول کشور، کشتی می‌رود، آنهایی که برخورد حرفه ای محمد بنا را برای مبنی بر حذف سهمیه جام بین المللی تختی   برای دو کشتی گیر غایب در فینال رقابت های قهرمانی کشور که مرحله اول چرخه انتخابی تیم‌ ملی بود را بهانه ای کردند برای تخریب سرمربی موفق تیم ملی، باید بدانند که به  عقیده اکثریت کارشناسان این برخورد کاملا مدیریتی، فنی، قانونی، منطقی و در راستای شناسایی بهترین نفرات برای تیم‌ ملی می باشد.

 

چه خوب است قهرمانان ما هوشیارتر عمل کنند و با تاثیر گرفتن از فضاهای مجازی، حرمت ها را زیر پا نگذارند زیرا نگاه آینده سازان کشتی ما به رفتار و کردار شما است و چه بسا از این اعمال الگوبرداری کنند.

 

امیدواریم با توجه به‌ در پیش بودن رویدادهای مهم جهانی و بازی های آسیایی در سال آتی، دست های پشت پرده باعث نشود روند صعودی ورزش اول کشورمان کند و یا متوقف شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.