هفته پانزدهم لیگ برتر؛ زلزله در پرسپولیس

0 15

مسابقات هفته پانزدهم لیگ برتر در حالی روز پنجشنبه برگزار می‌شود که استقلال در یک قدمی رسیدن به قهرمانی نیم فصل است ولی پرسپولیس دچار زلزله مدیریتی شده است. به گزارش پرسپولیس نیوز، فردا مسابقات نیم فصل لیگ برتر فوتبال به پایان می رسد و عنوان تشریفاتی قهرمانی نیم فصل به یک تیم خواهد رسید. تیمی که به احتمال زیاد استقلال خواهد بود. آبی  پوشان پایتخت تنها تیم بدون شکست رقابت ها هستند و بعید است در هفته آخر نتایجی رقم بخورد که استقلال صدر را از دست بدهد. البته اگر رای کمیته استیناف تا پیش از شروع مسابقات نیم فصل صادر و به سود استقلال نباشد ممکن است قهرمانی تشریفاتی نیم فصل به تیم دیگری برسد. در شرایط عادی استقلال فقط در صورتیکه بازنده شود و پرسپولیس هم با اختلاف گل بیش از 5 گل به پیروزی برسد می تواند جانشین استقلال شود که امر خیلی بعیدی است و استقلال بعد از 10 سال این عنوان را کسب خواهد کرد. نگاهی به این مسابقات می اندازیم؛

پرسپولیس – فجرشهیدسپاسی؛ زلزله قبل از نیم فصل!

پرسپولیس قهرمان پنج دوره لیگ برتر برای حفظ رتبه دومی خود در این نیم فصل باید حتما از تیم جنگنده و دونده فجرشهید سپاسی سه امتیاز را بگیرد و البته امیدوار باشد که رای کمیته استیناف به ضرر استقلال باشد تا شاید کورسویی از امید برای قهرمانی هم داشته باشد. البته نمایش نا امید کننده سرخپوشان در هفته گذشته مقابل پدیده باعث شد که آنها از استقلال رقیب دیرینه خود عقب بیفتند و اگر فردا هم مقابل فجر به همان اندازه بی انگیزه باشند شاید نتیجه‌ای بدتر از مساوی هم نصیب‌شان شود. بخصوص اینکه حالا عیسی آل کثیر هم به دلیل پارگی رباط صلیبی فصل را از دست داد و از قدرت تهاجمی سرخپوشان کم شد.  برخی پیشکسوتان هم مدعی هستند که برخی بازیکنان پرسپولیس به نوعی کم کاری می‌کنند و در جریان مسابقه با پدیده انگار داشتند در پارک قدم می‌زدند و باید با آنها برخورد شود. اگر این ادعا درست باشد کادرفنی پرسپولیس روز سختی را مقابل تیم جوان و دونده فجرخواهد داشت  تیمی که برای بقا تلاش می‌کند و اکنون با 12 امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارد.  فجر از هفته پنجم دیگر بردی در لیگ نداشته و مقابل پرسپولیس هم بعید است برای گرفتن سه امتیاز بازی کند. سرخپوشان می‌خواهند نیم فصل لیگ را با یک برد و باقی ماندن در رده دوم پشت سر استقلال به پایان برسانند هرچند خبر استعفای ناگهانی سرپرست پرسپولیس این تیم و باشگاه را دچار زلزله قبل از پایان نیم فصل کرده، گل‌محمدی با لشگری از مصدومان به این بازی حساس رسیده است.به جز آل کثیر، پاکدل، عالیشاه،شجاعی از جمله مصدومان پرسپولیس در این بازی هستند. فجرسپاسی هم سیروان قربانی، حمید نعمتی و رضا آقابابایی را به دلیل مصدومیت فردا در اختیار نخواهد داشت.

مس رفسنجان – پیکان؛ نبرد همسایه‌ها

رقابت تیم های پنجم و ششم جدول در آخرین هفته دور رفت جذاب خواهد بود و برنده این مسابقه شانس رسیدن به رتبه چهارم را دارد. مس رفسنجان هفته گذشته با وجود  یک فوتبال زیبا و تماشاگر پسند مقابل استقلال شکست خورد اما بازنده ای سربلند بود و فوتبال با کیفیتی ارایه کرد. پیکان هم بعد از اینکه توانست سپاهان را در اصفهان شکست بدهد سه مساوی پیاپی کسب کرده و برای قطع نوار تساوی هایش به رفسنجان می رود.  دو تیم بی حاشیه فوتبال ایران  که در جدول لیگ همسایه‌هستند می تواند یک بازی جذاب و زیبای دیگر را در لیگ بیست و یکم  ثبت کنند. پیکان در بازی مقابل آلومینیوم اراک 9 بازیکن زیر 23 سال خود را به میدان فرستاد تا نشان بدهد واقعا در زمینه جوانگرایی و میدان دادن به جوانان یکی از تیم های پیشرو لیگ است مس رفسنجان هم ترکیبی از تجربه و جوانی است.

ذوب آهن – گل گهر؛ رقابت قلعه‌نویی با یک پرسپولیسی

ذوب اهن  در نیم فصل اول تیمی پرنوسان نشان داد با این حال اکنون 17 امتیازی و در رده دهم جدول ایستاده که رتبه راضی کننده ای برای باشگاه قدیمی و پر امکانات اصفهانی محسوب نمی شود. گل گهر هم بعد از رای کمیته انضباطی دچار افت محسوسی در نتیجه گیری شد ولی توانست خودش را جمع و جور کند و اکنون 4 هفته است که شکست نخورده است.  گل گهر به دنبال رسیدن به رتبه هایی بالاتر ازهفتمی است. تقابل امیر قلعه نویی استقلالی با مهدی تارتار سرمربی پرسپولیسی ذوب آهن هم نکته جالب توجهی است. هیچ کدام از این دوتیم نمی خواهند دور رفت را با شکست به پایان برسانند و می خواهند رتبه ای بهتر کسب کنند. گل گهر فصل کابوس واری را طی می کند. ابتدا کسر 7 امتیاز از این باشگاه به خاطر بازیکن گابنی ودوم صادر نشدن مجوز حرفه ای به خاطر بدهی به یک مربی بدنساز اسپانیایی حسابی این باشگاه را دچار چالش کرد گرفتن سه امتیاز در پایان دو  رفت شاید مرهمی بر زخم‌های این تیم باشد.

نفت مسجدسلیمان – استقلال؛ قهرمانی نیم فصل در شهر اولین ها؟

استقلال برای رسیدن به قهرمانی نیم فصل فقط به یک تساوی نیاز دارند اما هدف آبی پوشان تهرانی قهرمانی آخر  فصل و گرفتن جام قهرمانی در دستان کاپیتانش است بنابراین شاگردان فرهاد مجیدی برای برد به شهر اولین ها سفر خواهند کرد.شهری که نفسش به نفس تیم نفت بند است و مردم آن این تیم را عاشقانه دوست دارند اما نتایج این فصلش بسیار نا امید کننده بوده به طوریکه زردپوشان نفت در حال حاضر با یازده امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار گرفته است. برخی لیدرهای باشگاه نیز بعد از شکست مقابل نفت آبادان در رختکن  جنجال ساز شدند و بازیکنان تیم را به دلیل نتایج ضعیف کتک زدند! اتفاقی که باعث شد فراز کمالوند اعلام کند در آستانه جدایی از نفت است و بازیکنانش امنیت جانی ندارند. نفت مسجدسلیمان با 6 گل زده دومین خط دفاع ضعیف لیگ را در اختیار دارد و بعید است این خط حمله ناتوان بتواند به استقلال گلزنی کند. با این حال استقلالی ها نباید مغرورانه وارد زمین شوند. آنها برای حفظ رکوردهای بی نظیر فصل خود نیاز به یک برد دیگر دارند و قطعا می‌خواهند بعد از 10 سال قهرمانی نیم فصل خود را در شهر اولین‌ها با یک برد خوب جشن بگیرند.

آلومینیوم – سپاهان؛ دومین سفر زردپوشان به اراک

آلومینیوم 5 هفته است که برد نداشته و یک باخت و چهار مساوی نتایجی است که این تیم رقم زده و فردا هم باید مقابل یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ به میدان برود. سپاهان هم بعد از 3  شکست متوالی دو برد خوب به دست آورد تا به شرایط بهتری برسد. زردپوشان اصفهانی هیچ شانسی برای قهرمانی نیم فصل ندارند و در حال حاضر با 28 امتیاز در رده سوم و پشت سر استقلال و پرسپولیس قرار گرفته اند. این مسابقه هم یکی از بهترین و جذاب ترین رقابت های نیم فصل خواهد بود. این دومین سفر سپاهان در نیم فصل به اراک است شاگردان محرم نوید کیا مجبور بودند به حکم کمیته انضباطی از پرسپولیس در اراک میزبانی کنند و حالا خودشان میهمان هستند. سپاهان در صورت بازنده شدن هم در رده سوم جدول لیگ باقی می ماند اما آنها مدعی قهرمانی هستند و دیگر نباید امتیاز از دست بدهند.نکته عجیب تر اینکه هفته بعد هم دوباره دو تیم در اراک در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باید به مصاف هم بروند و برفرض اگر این مسابقه مساوی شود بازی هفته بعد دو تیم حتما باید برنده داشته باشد. و بازنده آن مسابقه یک جام را از دست خواهد داد.

تراکتور – نساجی؛ رقابت دو تیم قدیمی و پرهوادار

تراکتوری ها فصل کابوس واری را طی کرده اند و با دومین سرمربی خود هم در نیم فصل اول بد نتیجه گرفته اند و در حال حاضر 12 امتیازی هستند و در رده سیزدهم جدول جا خوش کرده اند وهواداران پرشور این تیم به هیچ عنوان این شرایط را قابل قبول نمی دانند و امیدوارند دوباره تراکتور اوج بگیرد.  نساجی دیگر تیم پرهوادار و قدیمی فوتبال کشورمان 19 امتیازی که در رده هشتم جدول لیگ ایستاده و رتبه ای ابرومند برای این تیم محسوب می شود با این حال آنها در تبریز هم به دنبال برد هستند.آخرین باخت نساجی در هفته هفتم مقابل سپاهان بود اما تراکتور بعد از سه شکست متوالی مقابل فجرسپاسی متوقف شد و یک امتیاز کسب کرد و باید دید سولدو در آخرین مسابقه نیم فصل چه نتیجه ای می گیرد؟تراکتور 15 امتیازی می شود یا نساجی از امتیاز 20 عبور خواهد کرد.

هوادار – نفت آبادان؛ تقابل منصوریان و عنایتی

رضا عنایتی هفته گذشته بازی را به امیر قلعه نویی استاد سابق خودش واگذار کرد و این هفته هم باید به مصاف یک استقلالی دیگر علیرضا منصوریان برود.تقابل دو مربی استقلالی جذاب خواهد بود. هوادار تیمی است که سخت گل‌ می‌خورد و البته سخت هم گل‌می‌زند شاگردان عنایتی در این فصل فقط 6 گل زده‌ و در اولین فصل حضورش در لیگ برتر 14 امتیازی و در رده دوازدهم ایستاده است.  نفت آبادان هم هفته گذشته یک برد خوب به دست آورد و با 16 امتیاز در پله یازدهم لیگ ایستاده، با این حال سبک مربیگری منصوریان با عنایتی کاملا متفاوت است. حتی در کنار خط ایستادن این دو مربی شرایط متفاوتی دارند یکی مثل منصوریان مدام جنب و جوش در کنار زمین دارد و دیگری تلاش می‌کند با آرامش بیشتری تیمش را هدایت کند. البته شرایط مالی باشگاه نفت آبادان باعث شده که بازیکنان این تیم نسبت به مدیران این باشگاه و قول‌هایی که بهشان داده بی اعتماد شوند با این حال بخاطر هواداران‌شان تلاش خواهند کرد.

فولاد – پدیده؛ برد آسان شاگردان نکونام؟

فولاد یکی از دو باشگاه حرفه‌ای فوتبال ایران از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا محسوب می‌شود باشگاهی که پروانه‌ حرفه‌ای را دریافت کرده و در لیگ قهرمانان فصل آینده حضور دارد. شاگردان نکونام 18 امتیازی هستند و روی پله نهم جدول ایستاده‌اند. این باشگاه حرفه‌ای فردا به مصاف باشگاهی می‌رود که حتی بر سرنامش چالش‌های زیادی در کشورمان وجود دارد و برخی آن را پدیده و برخی دیگر آن را شهرخودرو می‌نامند.  آخرین تیم جدول لیگ که فقط 4 امتیاز کسب کرده و هیچ بردی نداشته با این حال هفته گذشته یک امتیاز مهم از پرسپولیس گرفت. فولاد در تلاش برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر جدول لیگ است اما پدیده در رویای بقاست و اینکه در اهواز هم شاید یک امتیاز دیگر بتواند به اندوخته اندکش اضافه کند. چون بعید است شاگردان سیدعباسی بتوانند اولین برد فصل خود را در آخرین مسابقه آن هم در اهواز به دست بیاورند اما فولاد چشم به رده‌های بالای جدول دارد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.