همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

بازگشت 6 یار آشنا به آزادی

تمام یاران مشترک پرسپولیس و پارس جنوبی

به گزارش سایت پیروزی؛ پرسپولیس و پارس جنوبی در هفته پانزدهم لیگ برتر به مصاف هم خواهند رفت. در این دیدار که آخرین بازی پرسپولیسی‌ها پیش از پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر و البته پیش از اتمام محرومیت سنگین نقل و انتقالاتی است به مصاف تیمی خواهند رفت که بیش از هر تیم دیگر از پرسپولیسی‌های سابق در تیم خود بهره برده و پایگاهی است برای پرسپولیسی‌های سابق. به همین بهانه نگاهی داشته‌ایم به پرسپولیسی‌های پارس جنوبی و عملکرد این افراد در فصل جاری لیگ برتر؛

6 - رحمان احمدی

دروازه‌بان 39 ساله و اسبق پرسپولیس، این روزها به ترکیب اصلی پارس جنوبی رسیده است. احمدی پس از نیمکت‌نشینی در ترکیب پیکان در فصل گذشته، تابستان امسال راهی جم شد تا پیراهن پارس جنوبی را بر تن کند. با این حال مصدومیت‌ها باعث شد تا وی در آغاز فصل نیمکت‌نشین باشد، هر چند این دروازه‌بان باتجربه طی 4 هفته اخیر به ترکیب پارس جنوبی رسیده و در این مدت نیز 2 گل دریافت کرده و 2 کلین‌شیت نیز به ثبت رسانده است. احمدی در لیگ دهم عضو پرسپولیس بود و در آن فصل 13 بار در لیگ و 3 بار در لیگ قهرمانان آسیا پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد. وی پس از جدایی از پرسپولیس در سایپا، پیکان و در 2 مقطع برای سپاهان به میدان رفت.

5  – میثم نقی‌زاده

هافبک تدافعی سابق پرسپولیس که در لیگ دوازدهم برای پرسپولیس به میدان رفته بود دومین فصل حضور خود در جم را سپری می‌کند. این هافبک 33 ساله سابقه کاپیتانی در پارس جنوبی را هم داشته و در فصل جاری در 8 بازی به مدت 719 دقیقه برای این تیم به میدان رفته است. نقی‌زاده 6 بازی اخیر پارس جنوبی را از دست داده و بعید به نظر می‌رسد به بازی با پرسپولیس برسد. این هافبک تدافعی در مدت حضور خود در پرسپولیس، 20 بار پیراهن پرسپولیس را برتن کرده و 2 بار نیز موفق به گلزنی برای سرخ‌ها شد. نقی‌زاده پس از جدایی از پرسپولیس در گسترش فولاد، پدیده و خونه‌به‌خونه به میدان رفته است.

4 - روح‌ا... سیف‌اللهی

وینگر 28 ساله و آماده این روزهای پارس جنوبی، سابقه 3 فصل حضور در پرسپولیس را دارد. سیف‌اللهی در لیگ دهم، یازدهم و دوازدهم عضو پرسپولیس بود و توسط دایی از امیدهای پرسپولیس به تیم بزرگسال منتقل شد و در 6 بازی پیراهن پرسپولیس را برتن کرد. وی در فصل جاری لیگ برتر در 13 بازی به مدت 1048 دقیقه برای پارس جنوبی بازی کرده و در این مدت یک گل زده، یک گل نیز ساخته و یک پنالتی نیز گرفته است. سیف‌اللهی پس از جدایی از پرسپولیس در داماش گیلان، استقلال خوزستان و سیاه‌جامگان نیز به میدان رفته است.

3 -محسن بنگر

مدافع میانی سابق پرسپولیس این روزها در ترکیب پارس جنوبی به میدان می‌رود. بنگر 39 ساله در فصل جاری 7 بار برای پارس جنوبی بازی کرده و در مجموع 549 دقیقه در ترکیب این تیم به میدان رفته و در این مدت یک بار نیز موفق به گلزنی شده است. وی در 5 بازی اخیر پارس جنوبی در ترکیب این تیم حضور داشته و در بازی با پرسپولیس نیز به احتمال فراوان بازی خواهد کرد. بنگر در 4 سالی که عضو پرسپولیس بود 118 بار در ترکیب پرسپولیس به میدان رفت و 4 بار نیز موفق به گلزنی شد. بنگر پس از جدایی از پرسپولیس، یک فصل در تراکتورسازی و یک فصل نیز در نفت تهران بازی کرده است.

2 - محمد نوری

هافبک خلاق و کاپیتان سابق پرسپولیسی‌ها این روزها ستاره پارس جنوبی است. نوری 36 ساله که فصل را با نیمکت‌نشینی آغاز کرده بود طی هفته‌های اخیر به ترکیب اصلی پارس جنوبی رسیده و با بازوبند کاپیتانی این تیم به میدان می‌رود. وی در فصل جاری در 12 بازی به مدت 643 دقیقه برای این تیم بازی کرده و در این مدت 4 گل به ثمر رسانده و یک گل نیز ساخته است. نوری 5 فصل با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت و 179 بار پیراهن این تیم را پوشید و 42 بار نیز برای سرخ‌ها گلزنی کرد. وی پس از جدایی از پرسپولیس پیراهن المسیمیر قطر و تراکتورسازی تبریز را هم بر تن کرده است.

1 - مهدی تارتار

سرمربی این روزهای پارس جنوبی نیز سابقه حضور در پرسپولیس را داشته است. تارتار حدفاصل سال‌های 78 تا 82 عضو پرسپولیس بود 3 قهرمانی لیگ و یک قهرمانی جام حذفی را با این تیم تجربه کرد. وی همچنین مدتی به عنوان دستیار در کادر فنی علی دایی در پرسپولیس نیز حضور داشت. تارتار سومین فصل حضور خود در پارس جنوبی را تجربه می‌کند و با این تیم صعود به لیگ برتر و درخشش در این لیگ را تجربه کرده است. تارتار در 46 سالگی تبدیل به یک مربی باتجربه شده که توان مدیریت تیمی با مشکلات فراوان مالی را دارد. پارس جنوبی در فصل جاری با 19 امتیاز از 14 بازی در رده ششم جدول حضور دارد و حضور در میان 6 تیم نخست جدول قطعا برای تیمی همچون پارس جنوبی که دومین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند موفقیت محسوب می‌شود.

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه