همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

هدف بلند مدت من المپیک توکیو است

بنا: تکلیف فدراسیون هرچه زودتر باید حل شود

به گزارش پیروزی ، محمد بنا گفت: مشکل اصلی ما اکنون بلاتکلیفی فدراسیون است و تکلیف فدراسیون هرچه زودتر باید حل شود و در حالحاضر نمی توان برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ما تازه کار را شروع کرده ایم و یک سری شرایط برای ورود کشتی گیران تعیین کرده ایم و فرایند انتخابی را در مرحله نخست از ۵ تا ۷ دی برگزار میکنیم. تا نفرات حاضر در جام تختی مشخص شوند.

وی با اشاره به اینکه به فرایند انتخابی اعتقاد دارم تصریح کرد:  برای انتخاب نفرات تیم ملی، کشتی گیران در رقابت انتخابی و اگر به جمعبندی لازم نرسیدیم در رویدادهای بین المللی ارزیابی خواهند شد. پس از جام تختی یکسری از کشتی گیران برای رقابتهای قهرمانی آسیا (اردیبهشت ۹۸ در چین) انتخاب می شوند و اگر گره ای در انتخاب نفرات داشنه باشیم به مسابقات بین المللی اعزام می شوند.

بنا درباره مشخص شدن دستیاران خود گفت: قطعا تا زمان برگزاری مسابقات انتخابی کادر فنی مشخص خواهد شد. البته همانطور که اعلام کردم حضور رسول جزینی و ایرج اسفندیاری فرد قطعی است و ۲ تا ۳ نفر دیگر به آنها اضافه میشود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در دو دوره بازبهای المپیک در پاسخ به این سوال که هدف از حضور در رقابتهای جهانی سال ۲۰۱۹ کسب مدال است یا سهمیه المپیک؟، خاطر نشان کرد:  در رقابتهای قهرمانی آسیا در قرقیزستان و جهانی مجارستان  ننایج خوبی نگرفتیم. اما آنچه که مسلم است در ابتدا وزارت ورزش باید هر چه سریعتر تکلیف ریاست فدراسیون را با برگزاری انتخابات مشخص کند. چرا که قطعا ادامه این بلاتکلیفی باعث ضربه به کشتی خواهد شد.

بنا خاطر نشان کرد: هدف بلند مدت من المپیک توکیو است اما نمی دانم فردا چه کسی قرار است رییس شود تا با خیال آسوده برنامه ریزی کنم. مرحله اول برنامه ریزی من رقابتهای آسیایی چین در اردیبهشت ماه است و بعد از آن تورنمنت های مختلف بین المللی را تا پیکارهای جهانی قزاقستان، پیش رو خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: مسابقات جهانی بسیار برای ما مهم است چرا که میتوانیم بلیت رفتن به توکیو را بگیریم. اما اگر تکلیف فدراسیون هر چه سریعتر مشخص نشود نمیتوانیم برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و این موضوع به عملکرد ما لطمه خواهد زد و به همین دلیل برای کسب سهمیه المپیک نیز کار سختی خواهیم داشت.

بنا ادامه داد: مشکل اصلی ما بلاتکلیفی فدراسیون است و وزارت باید هر چه سریعتر تکلیف فدراسیون را مشخص کند. اگر رییس بعدی فدراسیون کشتی کسی غیر از بنی تمیم شود شاید اصلا نخواهد با من همکاری کند و یا بگوید خط  کاری من این است و من آن را قبول نکنم. برای ما اصل کشتی است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سووال که رییس بعدی چه ویژگی باید داشته باشد گفت: برای من کشتی در اولویت است اما بنی تمیم تخصص کشتی را دارد و علاوه بر اینکه از جامعه کشتی است چندین سال در عرصه مدیریریتی فدراسیون حضور داشته و به خوبی با همه موارد و مشکلات آشنا است.

وی افزود: آنچه که مشخص است با توجه به توسعه کشتی در جهان کسب مدال در رقابتهای جهانی بسیار؟ سخت شده است.

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه