همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

لئو رکورد ژاوی را شکست

مسی؛ آقای گل و آقای پاس گل اروپا

مسی؛ آقای گل و آقای پاس گل اروپا

مسی اولین بازیکنی است که به 50 گل در سال 2018 می‌رسد. فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا یک شب خاطره انگیز دیگر را سپری کرد. بارسا موفق شد در خانه لوانته با 5 گل به پیروزی برسد. مسی روی هر 5 گل تاثیر مستقیم داشت و ضمن ثبت یک هت تریک، دو پاس گل هم داد. این، چهل و نهمین هت تریک مسی در دوران فوتبالش در دیدارهای رسمی بود. از این تعداد، 43 هت تریک در پیراهن بارسلونا بوده و 6 هت تریک در آرژانتین. مسی همچنین با این سه گل اولین بازیکنی است که در سال 2018 به 50 گل زده دست پیدا می‌کند. او برای هشتمین بار در 9 سال اخیر به این تعداد گل می‌رسد. همچنین مسی اکنون با 14 گل در لالیگا، آقای گل 5 لیگ معتبر اروپایی محسوب می‌شود و همزمان با 10 پاس گل، آقای پاس گل این لیگ‌ها نیز هست. آخرین باری که مسی در یک بازی هت تریک کرد و 2 پاس گل هم داد به بازی با اوساسونا در 17 سپتامبر 2011 برمی‌گردد. مجموعا مسی در سال 2018 در بازی‌های رسمی، آمار 53 بازی، 50 گل و 26 پاس گل را به ثبت رسانده است!

ليونل مسی با نقشی كه در 5 گل بارسلونا مقابل لوانته داشت، از مرز 900 گل و پاس گل در ديدارهای رسمی عبور كرد. وی 637 گل و 264 پاس گل در 784 بازی با پيراهن بارسلونا و تيم ملی آرژانتين به نام خود به ثبت رسانيده تا در مجموع در 901 گل نقش آفرينی كرده باشد.

به گزارش توییتر رسمی لالیگا، مسی ژاوی را هم در تعداد پیروزی‌های لالیگایی با پیراهن بارسلونا جای گذاشت. اسطوره کاتالان‌ها تا قبل از این بازی در 322 برد به همراه بارسا در لیگ رکورددار بود اما مسی حالا این رکورد تاریخی بارسلونا را هم با 323 برد، در اختیار گرفت.

درباره نویسنده

مرتضي  انصاري فرد

مرتضي انصاري فرد مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه