همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

روي خط اعتصاب

مقصر كيست؟ چرا بازيكنان تمرين را تعطيل مي كنند

بدون شک پرتکرار ترین کلمه این روزهای پرسپولیس به جز بحث مدیریت، معوقات مالی و بحث اعتراض و تمرین نکردن بوده است. روزهایی که گرشاسبی مجبور است پرسپولیس را به دلیل قانون منع به کارگیری مدیران بازنشسته از دست بدهد و مطمئنا صد دلیل برای عدم تزریق پول به باشگاه به وجود می آید و مدیر یا سرپرست بعدی را با بحرانی جدی روبرو می کند. صبح روز گذشته بازیکنان تیم که از شرایط نامناسب مالی گله مند بودند با برانکو صحبت و اعلام می کنند تا مشکلات حل نشود حادر به انجام تمرین نخواهیم بود. برانکو نیز مثل دفعه قبل به آنها می گوید: مطمئنا وقتی ذهنتان در تمرین نباشد مشکلات بیشتری به وجود می آید و هر تصمیمی بگیرید من در کنار شما خواهم بود. طبق قرار روز گذشته سرخپوشان می بایست بعد از تمرین در ضیافت ناهاری که از سوی اسپانسر برانکو تدارک دیده شده بود شرکت کنند. آنها راهی هتل المپیک محل ضیافت می شوند و ایرج عرب سرپرست باشگاه هم در میهمانی حاضر می شود تا هم دعوت برانکو را پاسخ داده باشد هم جلسه ای فوری با نماینده بازیکنان داشته باشد. در این جلسه که ابتدا در انتهای رستوران هتل برگزار می شود بعد از ناهار به یکی از سالن های کنفرانس هتل منتقل می شود و سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، کمال کامیابی نیا، امید عالیشاه و شجاع خلیل زاده به همراه برانکو و مصطفی قنبرپور در این جلسه حاضر می شوند و خواسته ها و صحبت هایشان را با عرب مطرح می کنند. آنها ابتدا معترض می شوند که کل دریافتی بازیکنان با احتساب مبلغ واریزی روز گذشته بین 30 الی 35 درصد می شود در حالی که قرار بوده این رقم در نیم فصل به 50 درصد پرداختی برسد. نکته دومی که بازیکنان خواهان آن بودند بحث پرداخت معوقات فصل گذشته و تسویه کامل مطالبات کامل فصل 97-96 و سومین درخواست هم پرداخت پاداش نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا قبل از شروع نیم فصل دوم. عرب بعد از شنیدن صحبت های 5 بازیکن پرسپولیس می گوید. با توجه به مدت زمانی که به باشگاه آمده ام تمام تلاشم را به کار بستم تا اولین پرداخت در پست جدیدم را اوایل هفته جاری داشته باشم که با کمک دوستان و همکارانم این هدف اجرایی شد.

در جریان مطالبات شما از جمله پاداش های مربوط به لیگ برتر و لیگ قهرمانان هستم. کار بعدی که قرار است طی روزهای آینده انجام دهیم پرداخت بخش دیگری از مطالبات و پاداش های معوقه می باشد که امیدوارم هر چه زودتر این امر صورت بگیرد و دغدغه های شما هم برطرف گردد. پس از صحبت های عرب بازیکنان تصمیم گرفتند تا تمرینات خود را امروز مجددا از سر گیرند. عرب همچنین نشستی را نیز با برانکو برگزار کرد و در مورد اقدام های انجام شده در بازار نقل و انتقالات تصمیم گیری برای بعضی موارد در این زمینه. صحبت و به تبادل نظر پرداختند.و اما اتفاقات روز گذشته پرسپولیس که منجر به تمرین نکردن بازیکنان و بحث مجدد اعتصاب و دریافت مطالبات پرسپولیسی ها شد چند پیام مهم را به همراه دارد.

اول اینکه آیا دریافتی پرسپولیس از اسپانسر با توجه به شرایط مناسب این تیم در لیگ و لیگ قهرمانان و فرمول افزایش در امر به قدری نبوده که بشود علاوه بر پرداخت تمام مطالبات مشکلات مالی باشگاه نیز برطرف شود؟ آیا این حقیقت دارد که تیمی دیگر بابت طلب خود اتومبیل دریافت کرده و سرخپوشان هم مجبور به این کار کردند؟

هر چند مدیریت قبل این موضوع را نپذیرفت آنهم به دلیل مشکلات حسابرسی که ممکن است در آینده گریبانگیر مدیر شود.

مشکل بعدی پرسپولیس انتقال پاداش نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا به ایران و بانک های داخلی است که هنوز نتوانسته ایم راه مناسبی برای انتقال پاداش 2 میلیون دلاری به ایران پیدا کنیم. هر چند گفته می شود تلاش هایی صورت گرفته ولی هنوز ثمری نداشته است.

و آخر اینکه: در روزهایی که پرسپولیس با درخشش در لیگ قهرمانان نشاط و شور ملی به پا کرد همگان تصور می کردند بهترین بازخورد را از مسوولان وزارت و فدراسیون خواهند دید. تیمی محروم از دو پنجره نقل و انتقالاتی راهی فینال آسیا شده و پای تمام بزرگان جهان فوتبال به استادیوم آزادی باز گردیده است. اما متاسفانه نه تنها آنگونه که باید از تیم تجلیل نشد بلکه با بی اعتنایی ها باعث رقم خوردن بحث اعتصاب و تمرین نکردن شدیم. بهتر است وزیر محترم وزارت ورزش این بار هم  مثل حضور مستقیمی که در فصل نقل و انتقالات برای تیم خاص داشت اینبار هم به کمک باشگاه پرسپولیس باید تا در آستانه رقابت های جام ملت های آسیا شاهد اخبار و دلزدگی ناخوشایند اطرافیان تیم پرطرفدار پایتخت نباشیم.

مهدي وفامنش

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه