همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

دوم دی ماه ۷۳ وشادباش ۷۰ هزار نفری در آزادی

آغاز دوران عقاب در پرسپولیس

آغاز دوران عقاب در پرسپولیس

روز دوم دی ماه سال ۱۳۷۳ دوران حضور عابدزاده در پرسپولیس  آغاز شد .

در این بازی تیم پرسپولیس با ۲ گل برابر ملوان انزلی برنده شد.

پرسپولیس در آن سال مردان بزرگی مثل پیروانی، محرمی، موسوی نیا، رهبری فرد، جواد منافی، شاهرودی، داداش زاده، محسن عاشوری، شیر محمدی، علی دایی، فرشاد پیوس، شاه محمدی و... را داشت اما پرسپولیس با حضور ۳ گلر به نام های نیما نکیسای ۱۸ ساله، نادر باقری ومحمود خوراکچی با حضور عابدزاده صاحب ۴گلر در یک سال شد .

اما عابدزاده بعد از یک سال ونیم مصدومیت از تیر ۷۲ تا دی ۷۳ آماده حضور در میدان شده بود .عابدزاده بعد از حضور در تیم های باشگاهی هلال احمر اصفهان، تام اصفهان ، ژاندارمری تهران، استقلال تهران وسپاهان اصفهان در پرسپولیس ششمین تجریه حرفه ای خود را در عرصه باشگاهی تجربه می کرد .

مصدومیت قدیمی عابدزاده همه را ابه این گمان انداخته بود که او به پایان دوران حرفه ای فوتبالش نزدیک شده است به خصوص این که او در بازیهای بعدی هم سایه محوی از آن عقاب بزرگ بود .

۲۸روز بعد عابدزاده در درگیری تاریخی دربی ۳۰ دی ۷۳  دو سال دیگر هم محروم شد اما این محرومیت در مهر ماه ۷۴ لغو شد .بر این اساس باید گفت عابدزاده در مدت ۲ سال و۳ ماه تنها ۲۸ روی فوتبال کرده بود .از این تاریخ به بعد بهترین دوران عمر فوتبال عابدزاده آغاز شد وعقاب در پرسپولیس پیشرفته ترین مراحل تکوین حرفه ای خود را تجریه کرد .

برگردیم به روز ۲ دی ماه ۷۳ که همراه عابدزاده یکی دیگر از بهترین های تاریخ فوتبال ایران برای اولین بار حضور در پرسپولیس را تجریه کرد .البته بعد از پایان دوران فوتبال این بازیکن خوب با بازگشت به جمع استقلالی ها باعث شد کمتر از او یاد شود ...

عابدزاده ونامجو مطلق در این روز افتخار همراهی با سایه بلند وهمیشگی پرسپولیس را یافتند....

درباره نویسنده

مهدي  حداد پور

مهدي حداد پور مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي/ تاريخ نگار فوتبال/ تکنیکال ارتوپد

ثبت دیدگاه