همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

ادعای دوباره مرد پرتغالی و هجوم فوتبالی‌ها در آستانه جام ملت‌ها

آقای کیروش، لطفا تیم ملی را از ما نگیر!

آقای کیروش، لطفا تیم ملی را از ما نگیر!

آن بازی در سرزمین کانگوروها و آن صعود نوستالوژیک، داشت به خاطره محوی از ایران و جام‌جهانی تبدیل می‌شد، دیداری که 8 آذر 1376 هزاران مرد و زن را به کوچه و خیابان کشاند. هدف خوشحالی کردن و کنار هم بودن بود، به بهانه فوتبال و صعود به جام‌جهانی.

به گزارش پیروزی، چند دهه از آن روزها گذشت و این‌بار ایران دومین حضور متوالی‌اش در جام‌جهانی را باید سپری می‌کرد، استفاده از کارلوس کیروش پرتغالی و فرصتی که برای اولین بار به یک سرمربی در تیم ملی ایران داده می‌شد که نزدیک به 7 سال هدایت ملی‌پوشان را برعهده داشته باشد، و از همه مهمتر رزومه این مربی و ارزی که برای به خدمت گرفتن او هزینه شده بود، باعث شد همه به این تیم امید داشته باشند و بار دیگر به بهانه فوتبال بخواهند دور هم جمع شوند؛ در سینماها، کافی‌شاپ‌ها، پارک‌ها و ورزشگاه و ...

مردمی که خسته از گرانی‌ها و وضعیت نابسامان ارزی و اقتصادی بودند، می‌خواستند به بهانه 90 دقیقه فوتبال هم که شده برای لحظاتی به فردا فکر نکنند و همین شد که وقتی با گل به خودی مراکشی‌ها، ماراتن 90 دقیقه‌ای اولین بازی جام را با پیروزی یک بر صفر پشت سر گذاشتیم خیلی‌ها به خیابان‌ها ریختند و این برد را جشن گرفتند.

در بازی‌های بعدی هم بعد از شکست یک بر صفر مقابل اسپانیا و تساوی یک-یک برابر پرتغال، باز هم مردم می‌خواستند خوشحال باشند، هرچند دستاوردی که انتظارش را داشتیم در روسیه هم رخ نداد و از گروه خود صعود نکردیم.

مردم تحت هر شرایطی تیم ملی کشورشان را دوست دارند، هر کسی هم که هدایت این تیم را برعهده داشته باشد وضعیت همینگونه خواهد بود، اما ظاهرا کیروش عزمش را جزم کرده که هر روز بیشتر از قبل از محبوبیت این تیم بکاهد.

 

* ملی‌پوشان به جان هم افتاده‌اند؛ مردم چنین تیمی را دوست ندارند

حالا در آستانه جام ملت‌ها، جایی که همه انتظار دارند بتوانیم بعد از سال‌ها در اختیار داشتن رنکینگ اول آسیا، بتوانیم عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهیم، کیروش باز هم اظهارنظری جنجالی داشته، چیزی که خیلی از کارشناسان فوتبال مقابل آن موضع گرفته‌اند و معتقدند او این حرف‌ها را برای پایین‌ آوردن سطح توقعات عنوان کرده است.

کیروش گفته که «آرزوی ما رسیدن به نیمه نهایی است و امیدوارم این اتفاق رخ دهد» درحالیکه همه می‌دانند قبلا با مربیان داخلی و آنهایی که یک هزارم کیروش هم از تیم ملی حقوق نگرفته‌اند و کمترین میزان توجه و حمایت را از مسئولان دریافت کرده‌اند، تیم را به نیمه‌نهایی رسانده و بابت فینالیست نشدن شرمنده مردم شده‌اند!

این روزها کیروش هر چه که می‌گوید برای تیم ملی دشمن‌تراشی می‌کند و از میزان محبوبیت این تیم می‌کاهد. حالا شرایط به گونه‌ای شده که خیلی‌ها منتظرند بعد از جام ملت‌ها پرونده کیروش در فوتبال ایران برای همیشه بسته شود و این چیزی است که با شکست و ناکامی تیم ملی اتفاق می‌افتد.

ملی‌پوشان به جان هم افتاده‌اند، کاپیتان همگام با سرمربی از همه انتقاد می‌کند، یکی از بازیکنان کیروش خطاب به هم‌تیمی و ملی‌پوش سابق می‌گوید حالا که در تیم ملی نیست، دهانش را ببندد!

آقای کیروش! مردم این تیم ملی را دوست ندارند، تیمی که رگباری و با دستور آقای سرمربی «از سرویس خارج می‌شوند!» تیمی که بازیکن منت سر مردم می‌گذارد و به تیم کشورش پشت می‌کند اما با سلام و صلوات دوباره به تیم ملی دعوت می‌شود.

رسانه‌های خارجی و میهمانان خارجی‌ِ لیگ برتر درست می‌گویند، خیلی از مردم اینجا دیوانه‌وار عاشق فوتبالند. آقای کیروش! بگذارید این تیم برای مردم بماند و جام ملت‌ها بهانه‌ای شود برای فراموشی مشکلات.

 

مرضیه دارابی

 

 

درباره نویسنده

مرضيه  دارابي

مرضيه دارابي مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه