همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

در صورت قهرمانی در جام ملت‌های آسیا

باران‌چشمه:بازیکنان تیم ملی فوتبال «معاف» نمی‌شوند

مهرعلی باران‌چشمه رئیس سیزم آسیا گفت: حتی اگر تیم ملی ان‌شاالله قهرمان آسیا هم شود بازیکنان تیم ملی معاف نمی‌شوند.

باران‌چشمه:بازیکنان تیم ملی فوتبال «معاف» نمی‌شوند

به گزارش پیروزی و به نقل از میزان، امروز در یکی از رسانه‌های ورزشی از قول سردار مهرعلی باران‌چشمه اعلام شد که اگر تیم ملی به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند بازیکنان سرباز تیم ملی از خدمت مقدس سربازی معاف می‌شوند.

باران‌چشمه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص این مسئله گفت: اول اینکه من چند ماه است که دیگر رئیس تربیت‌بدنی نیروهای مسلح نیستم و رئیس سیزم آسیا (ارتش‌های آسیا) هستم.

وی ادامه داد: زمانی که در کلاس دانشگاه مشغول تدریس بودم دانشجویان در مورد حضورم در فدراسیون سه‌گانه سوال کردند که بحث به تیم ملی رسید. از من پرسیدند که اگر تیم ملی به نیمه نهایی برسد بازیکنان تیم ملی معاف می‌شوند که من گفتم بعید می‌دانم اینطور باشد!

رئیس سیزم آسیا افزود: آخرین قانون در مورد فوتبالیست‌ها این بود که ملی‌پوشان تا ۳۱ سالگی و بازیکنان لیگ برتری تا ۲۸ سالگی می‌توانند به خدمت مقدس سربازی نروند.

باران‌چشمه تاکید کرد: حتی اگر تیم ملی ان‌شاالله قهرمان آسیا هم شود بازیکنان تیم ملی معاف نمی‌شوند. طبق قانون فقط ورزشکارانی که در مسابقات زیر نظر IOC آسیایی و جهانی مدال بیاورند از خدمت معاف می‌شوند. نفرات اول تا سوم المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات جام‌های جهانی و نفرات اول مسابقات بازی‌های آسیایی که هر چهارسال یکبار برگزار می‌شود شامل قانون معافیت می‌شوند.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه