همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

خداحافظی با خاطره ساز آسیایی

خریدار جدید منشا پای میز مذاکره

خریدار جدید منشا پای میز مذاکره

تصویر جدید پرسپولیس بعد از نقل و انتقالات نیم فصل، در حال مشخص شدن است. این تصویر در حالی شکل می گیرد که زمان رسمی آغاز نقل و انتقالات زمستانی، 16 دی ماه خواهد بود.

به گزارش  پیروزی؛ پرسپولیس قصد دارد، زودتر کار را یکسره کند. 5 بازیکنی که در ابتدای فصل جذب شد، کمک کرد تا کار برای نیم فصل آسانتر شود.

پرسپولیس با 27 نفر

برانکو ایوانکوویچ نمی خواهد تیم خود را خیلی شلوغ کند. پرسپولیس قبل از پایان دوران محرومیت، 24 بازیکن داشت که 2 نفر آنها یعنی انصاری و ماهینی مصدوم شدند و به این ترتیب 11 بازیکن بالای 25 سال در اختیار بود که سیامک نعمتی، بشار رسن و علی علیپور از فهرست زیر 25 سال و زیر 23 سال آنها را همراهی می کردند.

با پایان محرومیت، نفرات جدید اضافه شدند. تعداد بازیکنان به عدد 29 رسید. محمد نادری که آمد، 30 نفره شدیم تا اینکه احسان علوان زاده جدا شد.

برانکو ایوانکوویچ روز پنجشنبه اعلام کرد شاهین عباسیان و احمد بهاروندی بروند. روز جمعه هم وقتی صحبت از فهرست سفر به قطر شد، تاکید کرد گادوین منشا با تیم نخواهد بود. به این ترتیب تعداد بازیکنان به 26 نفر می رسد.

مهاجم کروات هم قرار است آخرین جذب پرسپولیس باشد که فهرست تیم را 27 نفره می کند. به نظر می رسد این عدد 27، همان عدد مورد علاقه برانکو برای بستن فهرست باشد. تعداد بازیکنان تیم در سالهای اخیر، معمولا حول و حوش همین عدد بوده است.

جوان هایی که می روند، جوان هایی که می آیند

برانکو در حال کنار گذاشتن یکسری از جوانترهای تیم است. احسان علوان زاده اولین جدا شده بود. بازیکنی که به آینده درخشان در پرسپولیس نزدیک شد، اما می گویند یک اشتباه تمام سرنوشت او در پرسپولیس را بر هم زد و وجهه او را نزد برانکو خراب کرد. شاهین عباسیان که از وی به عنوان پدیده یاد می شد و احمد بهاروندی هم جدا شده های بعدی هستند. آنها باید وضعیت خود را هر چه سریعتر روشن کنند.

آنها بازیکنانی هستند که در زمان محرومیت هم نتوانستند جایگاهی برای خود به دست آورند. در این میان گفته می شود که شاید بازیکنان جدیدی از رده های پایه به تیم اضافه شوند. رقابت های فوتبال پایه تهران رو به پایان است و مربیان این تیم ها چنین درخواستی را در گفتگو با ایرج عرب مطرح کردند. شاید هم برانکو تیم را برای چنین نفراتی خالی می کند. مساله به محدودیت در فهرست مربوط نمی شود، بلکه برانکو نمی خواهد تیم را بیش از حد شلوغ کند.

دستمزد منشا در جیب خارجی جدید

در هفته ای که پرسپولیس یک روز تمرین می کرد و یک روز اعتصاب داشت، این خبر را دریافت کردیم که برانکو به باشگاه اعلام کرده است، گادوین منشا را بفروشند. مدیر برنامه های منشا در آن زمان تاکید داشت که چنین مطلبی از سوی باشگاه یا برانکو مطرح نشده است. با این وجود مراجع رسمی در باشگاه می گفتند که برانکو او را در فهرست خروج قرار داده است. حتی چند هفته مانده به پایان بازی ها، شرایط برای علی علیپور هم به گونه ای بود که اگر پیشنهاد خوب می آمد، بعید نبود با جدایی او موافقت شود، اما علیپور شرایط را کاملا عوض کرد. منشا هم در هفته های پایانی خیلی تلاش کرد تا شرایط را برگرداند، اما موفق نشد. هنوز به طور دقیق مشخص نیست برانکو به چه دلایلی از او دست نشست. می دانیم که در مقطعی به شدت از وی ناراضی بود وقتی که روی کار خود متمرکز نبود و به نظر می رسید مسائل خارج از زمین به شدت روی کار او تاثیر گذاشته بود. برانکو روز پنجشنبه وقتی فهرست سفر به قطر را داد، اثری از نام وی نبود. او روز جمعه هم روی این مساله تاکید کرد تا شکی برای هیچکس باقی نماند.

درباره جدایی منشا مسائل مختلفی مطرح می شود. یکی اینکه برانکو با توجه به در اختیار داشتن بازیکنانی که در نقش دومشان می توانند به عنوان بازیکن حمله به زمین بروند و جذب یک مهاجم جدید ضرورتی برای ادامه حضور گادوین منشا نمی داند.او م می گوید از منشا گلزنی می خواست. اگر قرار باشد گل نزند، بازیکنان دیگری هستند که همین گونه بازی کنند. منشا برای پرسپولیس کم گل زد ولی بعضی گل های او به ویژه در آسیا خیلی حساس بود و اگر نبود، شاید حماسه ای هم نبود.

جدایی منشا در زمانی که صحبت از قوچان نژاد بود نیز مطرح شد ولی به نظر می رسد این موضوع وقتی جدی تر شد که با منتفی شدن حضور قوچان نژاد، صحبت از حضور یک مهاجم خارجی به میان آمد و برای پرسپولیس ایده آل بود که به هزینه های ارزی باشگاه اضافه نشود. در واقع پولی که قرار است به منشا پرداخت شود به مهاجم خارجی می رسد و ترافیک حاشیه ساز بازیکن هم وجود نخواهد داشت.

فسخ قرارداد یا کسب درآمد از فروش دو سناریو پرسپولیس برای منشا

گادوین منشا امروز شنبه بعد از بازگشت به تهران جلسه ای با ایرج عرب خواهد داشت. در این نشست قرار است درباره جدایی این بازیکن صحبت شود. دو، سناریو وجود دارد. یکی اینکه دو طرف برای فسخ قرارداد به توافق برسند و باشگاه کاری به تیم آینده او نداشته باشد و دیگر اینکه پرسپولیس بخواهد تیم بعدی معرفی شود تا سهمی از فروش این بازیکن بگیرد. برای اجرای سناریوی دوم خیلی بهتر بود که پرسپولیس اعلام نمی کرد که این بازیکن را نمی خواهد. حالا باشگاه ها با اطلاع از این امر سخت پول بدهند اما اگر قرارداد وی از طرف باشگاه فسخ شود هم دست آنها به منشا نمی رسد.

از منشا این مساله را شنیده ایم که وی آمادگی دارد با دریافت مطالباتش تا همین مقطع که پرسپولیس را همراهی کرده است قرارداد خود را فسخ کند و از این جهت مشکل خاصی وجود نخواهد داشت. گویا لو پیشنهادهایی دارد که صدایش را در نمی آورد.

دیگر اینکه باشگاه می خواهد پیشنهادهای دریافتی را بررسی کند. پیش از این به باشگاه نفت آبادان گفته بودند برای آینده منشا منتظر نظر نهایی برانکو هستند که حالا مشخص شد نظر او برای جدایی منشا قطعی است.

دیروز خبرهایی درباره تمایل ذوب آهن برای جذب این بازیکن هم شنیده شد که باشگاه اعلام کرد درخواست رسمی نداشته است، شاید با خود او صحبت کرده باشند. یک خبر هم این است که مدیرعامل باشگاه لیگ برتری با همتای خود در پرسپولیس صحبت های شفاهی داشته است، ایرج عرب دیروز در گفتگو با پیروزی شایعات انتشار یافته درباره حضور این بازیکن در استقلال را هم به شدت رد کرد و آن را حاشیه سازی برای باشگاه خواند.

گویا افرادی سعی داشتند در گفتگو با وی باب چنین چالشی را باز کنند که وقتی ناموفق بودند شایعه را در شبکه های اجتماعی مطرح کردند. به هر حال باشگاه پرسپولیس حتی در شرایط فسخ قرارداد، می تواند این شرط را بگذارد که منشا امکان حضور در بعضی تیم ها را نداشته باشد. البته او شاید هنوز پیشنهاد خارجی داشته باشد ولی فعلا باید دید خریدار داخلی جدیدی که پیدا شده می تواند هم رضایت پرسپولیس و هم رضایت منشا را جلب کند.

نسخه اروپایی برانکو، ارزانتر از منشا

و اما مهاجم خارجی جدید پرسپولیس از این پس در مرکز توجه خواهد بود. بازیکنی که حالا می دانیم نام او ماریو بودیمیر است. در حال حاضر در دیناموزاگرب بازی می کند. دینامو در ابتدای فصل صادق محرمی را گرفت و پرسپولیس حالا مهاجم این تیم را می خواهد. بودیمیر متولد 12 فوریه 1986 است.

23 بهمن  امسال شمع 33 سالگی را فوت خواهد کرد و به نظر می رسد پرسپولیس آخرین تلاش او برای کسب درآمد به عنوان یک بازیکن خواهد بود.

سال گذشته با درخشش در تیم رودس به عنوان بازیکن آزاد همراه با محرمی به دیناموزاگرب رفت و اتفاقا 2 گل این فصل خود را هم به تیم سابقش زد.

نقطه دقیق بازی او نوک حمله است. یک تمام کننده تلقی می شود که احتمالا در پرسپولیس باید جابجا شدن با علیپور در زوج خط حمله را تمرین کند.

قیمت او در ترانسفر مارکت در 2 سال گذشته در حال رشد و در حال حاضر 600 هزار یورو برای هر فصل اعلام می شود اما به نظر نمی رسد در این سن و سال با چنین رقمی جذب شده باشد. او در فصل 17-2016را بیرون از گود مانده بود و با رودس شروع مجددی داشت.

به هر حال پرسپولیسی ها می گویند بودیمیر برای آنها ارزانتر منشا تمام خواهد شد.

بودیمیر در قطر به پرسپولیس ملحق می شود

خبرهای دریافتی از باشگاه حکایت از آن دارد که توافق با این بازیکن تقریبا نهایی شده است. او موافقت خود با پیشنهاد باشگاه را اعلام کرده و قرار است خود موضوع دریافت رضایت نامه را حل و فصل کند.

او تا آخر فصل جاری با دیناموزاگرب تخت قرارداد است و قرار است قرارداد او با پرسپولیس تا پایان فصل آینده باشد که قرارداد برانکو هم تا آن زمان خواهد بود.

شاید نفوذ برانکو هم کمک کند که رضایت نامه او را ساده تر انجام دهند. به هر حال این انتقال به قدری نزدیک به یقین است که گفته اند، پیش قرارداد رد و بدل می شود و او در اردوی قطر به پرسپولیس ملحق خواهد شد.

ابراهیم فتاحی

انتهای پیام/

درباره نویسنده

سميه  قديري

سميه قديري مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار ورزشي

ثبت دیدگاه