همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

آغاز نیم‌فصل دوم لیگ یک

بنگر قوت قلب اروندی‌ها، ملوان در اندیشه جبران

نیم فصل دوم لیگ دسته یک از امروز (پنج‌شنبه) با برگزاری 8 دیدار همزمان آغاز می‌شود.

بنگر قوت قلب اروندی‌ها، ملوان در اندیشه جبران

به گزارش پیروزی، رقابت های لیگ یک در نیم فصل دوم با برگزاری 8 دیدار در شهرهای مختلف از سرگرفته می‌شود. محسن بنگر مدافع سابق پرسپولیس که در این فصل در پارس جنوبی جم حضور داشت، بعد از فسخ قرارداد خود و جدایی از جمع شاگردان مهدی تارتار راهی لیگ دسته اول شد و به عضویت تیم کارون اروند خرمشهر درآمد. هومن افاضلی با حضور بنگر امید به کسب نتیجه در دیدارهای آتی دارد. 

دیدار شهرداری تبریز – آلومینیوم اراک به عنوان تیم های ششم و نهم جدول رده بندی هم یکی از دیدارهای جذاب امروز است، اولین حضور فراز کمالوند به عنوان سرمربی آلومینیوم که امیدوار است برای رساندن اراکی ها به لیگ برتر شروعی قدرتمندانه داشته باشد. کمالوند فصل را با گل ریحان البرز آغاز کرد ولی نتایج خوبی نگرفت و در میانه های راه از جمع این تیم جدا شد و در اراک امیدوار است بتواند کار نیمه تمام محمد ربیعی را به سرانجام برساند.

شاید این دوره از لیگ برتر یکی از جذاب‌ترین دوره‌ها در چند فصل اخیر باشد. سرخپوشان پاکدشت با 32 امتیاز در رده نخست قرار دارند و گل گهر سیرجان با دو امتیاز کمتر رده دوم جدول را در دست دارد. مس کرمان با 28 و شاهین شهرداری بوشهر با 27 امتیاز دیگر تیم‌های بالای جدول هستند و مربع قهرمانی و مدعیان صعود به لیگ برتر را تشکیل می‌دهند.

در این میان رتبه پنجم و ششم جدول در اختیار اکسین و آلومینیوم اراک با امتیاز مشترک 23 است. حالا این دو تیم هدفشان را با سیدمجتبی حسینی و فراز کمالوند دنبال می‌کنند. هدایت اکسین بر عهده سرمربی سابق ذوب‌آهن است و کمالوند هم به تازگی جایگزین ربیعی در اراک شده است. مدیران اکسین و آلومینیوم امید دارند بتوانند با استفاده از تجربه سرمربیان خود بار دیگر به جمع تیم‌های بالانشین اضافه شوند.

قشقایی شیراز و بادران تهران هم به رده‌های هفتم و هشتم جدول را در اختیار دارند که با توجه به اختلافی که با صدر جدول ایجاد شده، نمی‌توان شانس زیادی برای آن‌ها قائل بود.

انتهای جدول اما در اختیار ملوان پرآوازه است. این تیم با توجه به کسر شش امتیاز و جریمه توسط فیفا در رده آخر جدول حضور دارد و به دنبال این است با مثلث طلایی مازیار زارع، پژمان نوری و محمد احمدزاده از سقوط به دسته دوم نجات پیدا کند. مس رفسنجان هم با مربی کروات خود به دنبال فرار از رتبه پانزدهم و حضور در میانه‌های جدول است. تیمی که بد از جدایی سامره دیگر رنگ برد ندیده و حالا در رتبه پانزدهم است. کارون اروند رتبه سیزدهمی هم با اخراج اکبر میثاقیان و آوردن هومن افاضلی به دنبال حفظ سهمیه لیگ یکی خود و ماندن است. مربی جدید کارون تا به اینجا بردی به دست نیاورده و حالا می‌خواهد با پیروزی برابر صدرنشین کار خود را در نیم فصل دوم شروع کند.

برنامه هفته هجدهم لیگ دسته یک به شرح زیر است:

شهرداری ماهشهر - مس کرمان ساعت ۱۴:۰۰

فجر سپاسی - گل‌ریحان البرز ساعت ۱۴:۰۰

بادران تهران - نود ارومیه ساعت ۱۴:۰۰

گل‌گهر سیرجان – شاهین شهرداری بوشهر ساعت ۱۴:۰۰

سرخ‌پوشان پاکدشت – کارون اروند خرمشهر ساعت ۱۴:۰۰

مس رفسنجان – قشقایی شیراز ساعت ۱۴:۰۰

شهرداری تبریز – آلومینیوم اراک ساعت ۱۴:۰۰

ملوان – خونه به خونه ساعت ۱۴:۰۰

 

جدول رقابت‌های لیگ یک در پایان نیم فصل

آغاز نیم‌فصل دوم لیگ یک   نیم فصل دوم لیگ دسته یک از امروز (پنج‌شنبه) با برگزاری 8 دیدار همزمان آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه