همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

جام ملت های 2019 آسیا

کیروش:استفاده نکردن از موقعیت ها به ویتنام اعتماد به نفس داد/ متعجم چرا ترابی در آسیا بازی می کند

سرمربی تیم ملی ایران گفت: وقتی نتوانستیم در نیمه اول گل های بیشتری به ثمر برسانیم و تیم ویتنام اعتماد به نفس پیدا کرد.

به گزارش پیروزی ، کارلوس کیروش پس از پیروزی مقابل ویتنام در نشست خبری اظهار داشت:کارلوس کی روش در نشست خبری پس از پیروزی مقابل ویتنام اظهار داشت:هر دوتیم برای صعود بازی کردند تا به دور بعد برسند. در نیمه اول توانستیم با بیش از هفتاد درصد مالکیت توپ کار را پیش ببریم و یک موقعیت هم به حریف ندهیم. بازیکنانم تلاش زیادی کشیدند تا به این موفقیت برسیم. اگر می توانستیم از فرصت هایمان بهتر استفاده کنیم در نیمه اول گل های بیشتری را به ثمر می رساندیم تا با دو یا سه گل به رختکن برویم.

وی تصریح کرد: وقتی نتوانستیم در نیمه اول گل های بیشتری به ثمر برسانیم و تیم ویتنام اعتماد به نفس پیدا کرد. آنها در نیمه دوم یک شوت زدند و تنها همین شوت را به سمت دروازه ایران زدند. آمار گویای همه چیز است. امروز استراحت می کنیم و از فردا برای عراق آماده می شویم.

سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به اهمیت بازی با عراق تاکید کرد: بازی با عراق همیشه خیلی مهم بوده است. تمام تمرکز ما برای این دیدار است. همیشه دیدار پیش رو مهم ترین بازی ماست. تمام تمرکز. و رویای ما روی بازی با عراق است. منتظر نتیجه بازی امروز عراق و یمن می مانیم. چون برایمان مهم است که استراتژی خودمان را در ایم باره تعیین کنیم. اما حالا وقت صحبت درباره بازی  با ویتنام است.

کیروش درباره هماهنگی بازیکنانش خاطرنشان کرد:همینطور است. بازیکنان هفت گل زدند و توقعات من را برآورده می کنند. از آنها می خواهند فشرده بازی کنند. این سبک بازی را امارات و قطر و عربستان انجام نمی دهند. انها با فشردگی بالایی در میانه میدان بازی می کنند. البته در نیمه دوم کمی عصبانی تر بودند. چون می خواستند گل های بیشتری را به ثمر برسانند. بازیکنانم خیلی خوب بودند و عملکردی را دارند که از آنها انتظار دارم.

سرمربی تیم ملی قوتبال ایران درباره تفاوت کار دفاعی ایران یادآور شد: تفاوت عمده آن اعتماد به نفس و تایمینگ بود. اکثر دفاع ها در فوتبال مثل ببیننده تلویزیونی می ایستند تا اتفاقی بیافتد. اما امروز آنها عکس العمل های خیلی خوب داشتند. سردار آزمون خوش درخشید. مهدی ترابی و مهدی طارمی هم هم توانستند خوب بازی کنند. نوراللهی هم با وجود اینکه تنها دوماه با تیم ملی است خوب بازی کرد.

کیروش در واکنش به این موضوع  که  آمادگی بالای تمام بازیکنان تیم ملی و احتمال تغییر در ترکیب مقابل عراق را بالا می برد؟ افزود: مطمئنا تک تک بازیکنان باید همیشه آماده باشند. مهم ترین مساله آمادگی روحی وشخصیتی آنهاست. باید نشان دهند برایشان فرقی نمی کند روی نیمکت بنشینند یا بازی کنند. اگر قرار است در تورنمنت موفق شویم مهم این است که نیمکت یکدست و خوبی داشته باشیم. توقعم از بازیکنان این است همیشه وقتی می خواهم بازی کنند وارد زمین شوند و بهتر از بازیکنانی که داخل زمین است عمل کند. برای یک تیم که می خواهد در طول تورنمنت موفق شود مهم این است همیشه خوب بازی کنند و در طول بازی ها آمادگی خود را نشان دهند. نگاه من تنها روی یک بازی نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به عملکرد مهدی ترابی  گفت: من چندسال تجربه ای در فوتبال به دست آوردم . شاید با بازیکنان بزرگی بازی نکردم اما مانده ام که چرا او با توجه به این حجم از توانایی همچنان در آسیا بازی می کند. ترابی می تواند در بهترین تیم های جهان بازی کند.

وی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران خانم درباره سردار آزمون تاکید کرد:او یکی از بهترین گلزنان ماست. سردار بازی به بازی بهتر می شود. او به عنوان مهاجم نوک تیم ملی به عنوان برترین گلزن حضور دارد. او به تازگی از مصدومیت رهایی پیدا کرده است. عملکرد نفر به نفر بازیکنان مهم تر است. همچنین وحید امیری و مهدی طارمی و سامان قدوس به او کمک زیادی کردند تا در یک سوم تهاجمی عملکرد خوبی داشته باشیم.

لازم به ذکر است پیش از اتمام نشست خبری کیروش از خبرنگاران حاضر درخواست کرد تا آخرین سوال را یک خبرنگار زن از او بپرسد.

 

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه