همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

امیدوارم در روز تولدم پیراهن پرسپولیس را بپوشم

شیری: برای پوشیدن شماره ۱۷ از آقافرشاد اجازه می‌گیرم

در همزمان شدن روز تولدش با اولین بازی پرسپولیس برای پوشیدن پیراهن سرخ‌های پایتخت حسابی بی‌تاب است

شیری: برای پوشیدن شماره ۱۷ از آقافرشاد اجازه می‌گیرم

به گزارش پیروزی و به نقل از بانک ورزش، مهدی شیری که به نظر می‌رسد انتخاب اصلی برانکو در سمت راست خط دفاعی پرسپولیس در نیم‌فصل دوم باشد، به دنبال یک نمایش خوب در این تیم است. شیری که با شماره 17 قرار است کنار سیدجلال قرار بگیرد از کلاس درس کاپیتان جلال می‌گوید که در کنار برانکو می‌تواند روند روبه رشدی را در پرسپولیس دنبال کند.

 

شرایط پرسپولیس در آستانه بازی با سپیدرود در جام حذفی چطور است؟
اردوی خیلی خوبی در قطر برگزار کردیم و در این کشور امکانات و شرایط بسیار خوب تمرینی برای پرسپولیس فراهم شده بود. در قطر فشار صددرصدی تمرینات باعث شد آمادگی بالایی داشته باشیم و بعد از این اردوی سنگین که خیلی برای آماده شدن تیم لازم بود به ایران آمدیم و در تهران هم تمرینات را ادامه دادیم. شرایط برای بازی با سپیدرود خوب است و تمرینات لازم برای این مسابقه حساس و مهم را با نظارت کادرفنی انجام دادیم و با قدرت برای این بازی آماده می‌شویم.

 


به عنوان بازیکنی که چندین سال است در تیم‌های مختلف لیگ برتری بودی شرایط تمرینی پرسپولیس را چقدر متفاوت‌تر دیدی؟
باور کنید بی‌تعارف می‌گویم. من در این چند سالی که در لیگ برتر فوتبال بازی می‌کنم چنین تمرینات بدنسازی را تجربه نکردم و با قطعیت می‌گویم دو نوبت تمرین کردن من در دوره‌های قبلی با تیم‌های دیگر به اندازه یک جلسه آماده‌سازی‌هایی که با پرسپولیس تجربه کردم نبود. به نظرم همین فاکتور مهم بود که باعث شد پرسپولیس نتیجه بگیرد و این مزد زحمات و تلاش‌های کادرفنی در کنار بازیکنان بوده است. شخص برانکو و مارکو، مربی بدنساز تیم در قطر کاملا روی تمرینات نظارت داشتند تا کار را با قدرت و سرحال پیش ببریم.

 


بازی با سپیدرود را چطور می‌بینی. همیشه جدال تیم‌های علی کریمی با پرسپولیس جذاب است.
قطعا بازی آسانی نداریم چون جام حذفی همان‌طور که همه می‌دانند جام شگفتی‌هاست. تیم بزرگی هستیم و امیدوارم در اولین گام بعد از تعطیلات کار را با قدرت شروع کنیم. سپیدرود هم به واسطه حضور علی آقا کریمی بسیار تیم قابل احترامی است و به هیچ وجه این حریف را دستکم نباید بگیریم. قطعا با همدلی و سختکوشی به دنبال برد در این بازی هستیم تا دست پر به تهران برگردیم و به فینال و فتح این جام نزدیک‌تر شویم.

 


به نظر می‌رسد در این بازی هم از ابتدا فیکس باشی چون در بازی‌های قبلی دوستانه یکی از بازیکنان اصلی تیم برانکو بودی؟
در وهله اول باید از آقای برانکو تشکر کنم که زمینه حضور من در این تیم بزرگ را فراهم کرد. هدفم در پرسپولیس خوب بودن است تا با کارایی لازم برای این تیم بزرگ و پرطرفدار مثمرثمر باشم. برای من موفقیت پرسپولیس مهم است و اگر قرار باشد بازیکن اصلی باشم با تمام قدرت کار خواهم کرد و اگر تصمیم به نیمکت‌نشینی هم باشد تلاش صددرصدی را بازهم برای موفقیت تیم به کار خواهم بست.

 


پرسپولیس نیم‌فصل دوم را با این همه بازیکن تهاجمی و ترافیکی که وجود دارد چطور می‌بینی؟
بدون شک داشتن این همه بازیکن خوب در پرسپولیس یک دردسر شیرین برای آقای برانکو خواهد بود و بعد از آن سختی‌هایی که کادر فنی و بچه‌ها کشیدند به راحتی دست‌شان برای چیدن ترکیب موردنظر باز است. بازیکنان خوبی به تیم اضافه شدند که قطعا در کنار دیگر خوب‌های پرسپولیس کارایی تیم را به مراتب بالاتر خواهند برد.

 


قرار بود بعد از پوشیدن شماره 17 پرسپولیس از فرشاد پیوس رخصت بگیری. این اتفاق افتاد؟
باور کنید آن‌قدر تمرینات تیم فشرده و سنگین بود که صبح و بعدازظهر تمرین کردن اجازه نداد خدمت آقافرشاد برسم. قطعا در اولین فرصت برای عرض ادب و رخصت گرفتن خدمت آقافرشاد خواهم رفت. برای من در وهله اول پوشیدن پرسپولیس و بعد از آن شماره یک پیشکسوت گلزن و محبوب مثل فرشاد پیوس افتخار است و امیدوارم لیاقت این لباس را داشته باشم.

 


حس و حالی که برای انجام اولین بازی با پرسپولیس داری چطور است؟
قطعا حضور در بازی‌های دوستانه با بازی‌های اصلی فرق دارد و برای اولین بازی رسمی با پیراهن پرسپولیس بی‌تاب هستم و تلاش می‌کنم در صورت بازی کردن بهترین نمایش را داشته باشم. این بازی یک نکته جالب دیگر هم برای من دارد.


چه نکته‌ای؟
اینکه اولین بازی‌ام در صورت صلاحدید کادرفنی با روز تولدم که یازدهم بهمن است، در یک روز خواهد بود و این بهترین اتفاق برای من است و امیدوارم با چاشنی موفقیت و برد پرسپولیس همراه باشد. با این حال همان‌طور که گفتم برای من موفقیت پرسپولیس مهم است و اینکه بازی کنم یا نکنم به هیچ عنوان مهم نیست.

 


این بازی برای تو می‌تواند یک جذابیت دیگری هم داشته باشد که آن حضور دوباره تو کنار سیدجلال است.
سیدجلال حسینی با تلاش و کوششی که دارد به هیچ عنوان نیاز به تعریف ندارد. بازیکنی با 115 بازی ملی و یکی از پرافتخارترین بازیکنان فوتبال ایران، قطعا کنار او یک کلاس درس خواهد بود و باور کنید در این مدت در پرسپولیس خیلی چیزها از او یاد گرفتم. بابت این همبازی شدن دوباره با کاپیتان سیدجلال خوشحالم و امیدوارم همچنان کارش را با قدرت و با این کیفیت ادامه دهد.

 


تو در پیکان پرسپولیس را در نیم‌فصل اول رصد کردی. حالا که در این تیم هستی چقدر تیم برانکو را مدعی تکرار سومین قهرمانی پیاپی می‌دانی؟
کار سخت است اما بی‌تعارف می‌گویم این تیم همه جوره شایستگی رسیدن به موفقیت‌های بیشتر را دارد. بچه‌های تیم هر روز برای بهتر بودن تلاش می‌کنند؛ هرچند که فوتبال یک قانون نانوشته دارد که اتفاقات را در آن نمی‌توان پیش‌بینی کرد. من به شخصه می‌گویم به این تیم که شخصیت قهرمانی را دارد، بسیار خوشبین هستم و امیدوارم در هر سه جام به موفقیت برسیم تا دل هواداران پرمهر تیم را شاد کنیم.


به عنوان یک مدافع کار دفاعی تیم ملی در بازی با ژاپن که بسیار پرنقص ظاهر شد را چطور دیدی و واقعا انتظار این شکست را داشتی؟
به نظرم در بازی با ژاپن خط دفاعی آن نظم و انضباطی که در بازی‌های قبلی داشت و بدون گل کار را دنبال می‌کرد را از دست داد و اجازه داد حریف به راحتی روی دروازه ما به‌طور مداوم ظاهر شود. به هرحال قطعا همه ناراحت هستند و امیدوارم در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتر تیم ملی باشیم.

انتهای پیام/

 

درباره نویسنده

شیوا  دورانگر

شیوا دورانگر مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه