همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

از عملکرد خشن استوکس تا تصمیمات اشتباهات لیکنز

2 امتیاز سوخته گلوی تراکتورسازی را می‌گیرد

تراکتورسازی در روزی که می‌توانست با کسب سه امتیاز اختلافش را با تیم‌های صدرنشین لیگ برتر کم کند،‌ باز هم فرصت سوزی‌ کرد و به یک تساوی تک امتیازی رضایت داد.

2 امتیاز سوخته گلوی تراکتورسازی را می‌گیرد

به گزارش پیروزی، از هفته هفدهم لیگ برتر، تیم‌های فوتبال تراکتورسازی تبریز در خانه نساجی مازندران به مصاف این تیم رفت اما با وجود برتری یک بر صفر تا دقیقه 73، نتوانست برتری خفیف در این دیدار را حفظ کند و به یک امتیاز تساوی این دیدار قناعت کرد. هر چند که سرخپوشان تبریزی توانستند در خانه حریف از شاگردان مجید جلالی تک امتیاز بگیرند، اما در جایی که پارس جنوبی جم، استقلال، سایپا، ماشین سازی و حتی سپیدرود رشت در خانه نساجی امتیاز گرفته‌ بودند،‌ این تساوی برای تیم مدعی و پرستاره تراکتورسازی چندان توجیهی نداشت.

تراکتورسازان برای جبران 5 امتیاز اختلاف رسیدن به صدر جدول نیاز شدیدی به 3 امتیاز دیدار با نساجی داشت اما نشان داد که جمع‌آوری این همه ستاره در تیمی بی‌تجربه مسیر قهرمانی این تیم را هموار نمی‌کند. در این دیدار چشم امیدها جرج لیکنز بلژیکی به گلزنی‌های ستاره ایرلندی بود اما آنتونی استوکس در بازگشت دوباره به این تیم هنوز به شرایط سابق بازنگشته است. رفتارهای عصبی او در مواجهه با پاس‌های ناقص خوب و بد همبازیانش از مواردی بود که چندین مرتبه به چشم آمد و با اعتراض مسعود شجاعی، لیکنز را مجبور به تعویض این بازیکن در دقیقه 65 با ساسان انصاری کرد.

فصل گذشته زوج استوکس و لی اروین، ترکیب خوبی را در خط حمله تراکتورسازان به وجود آورده بود اما با سفر بی‌بازگشت اروین، مدیران این باشگاه موفق به بازگرداندن او نشدند. آن هم در حالی که این تیم در جذب یک فوروارد ششدانگ همچنان اندر خم یک کوچه مانده است، مساله‌ای که در ادامه بازی‌ها و بی‌شک در پایان فصل کام سرخپوشان تبریزی را تلخ خواهد کرد.

هر چند که عدم آشنایی کامل لیکنز نسبت به بازیکنان این تیم را هم می‌توان در ناکامی این تیم موثر دانست. استفاده از سوگیتا ژاپنی در میانه میدان، ورود علیرضا نقی‌زاده در دقیقه 88 بازی به جای اکبر ایمانی آن هم در حالی که نه تنها هیچ کمکی به حرکات هجومی تیم نداشت و شرایط در دفاع را وخیم‌تر کرد، دو تصمیم اشتباه سرمربی بلژیکی تراکتورسازی در این دیدار بود. از سوی دیگر مسعود شجاعی هم نتوانست قابلیت‌های خود را در این دیدار به نمایش بگذارد و به نظر می‌رسید که اگر ساسان انصاری به عنوان زوج استوکس در این دیدار به میدان می‌رفت، می‌توانست بار تنها بودن این بازیکن در خط حمله را سبک کند. هر چند که لیکنز اشکان دژاگه را هم با وجود بازی نه چندان خوبش در نیمه دوم تعویض نکرد تا تساوی بدون توجیه تیمش در این دیدار را با اشتباهات خودش رقم بزند.  در کنار این عوامل تزلزل دوباره خط دفاعی خصوصا از جانب محمد طیبی مشهود بود.

هر چند که مدیران این باشگاه معتقدند اشتباهات داوری در نتیجه مسابقه تأثیر مستقیم داشته و موجب از دست رفتن دو امتیاز حساس برای نماینده فوتبال آذربایجان در کورس قهرمانی شده است. هواداران تیم تراکتورسازی هم نسبت به قضاوت سیدعلی معترض بودند و اعتقاد داشتند او یک پنالتی را از تی‌تی‌ها دریغ کرده است.

در روزی که پرسپولیس اولین باخت لیگ برتر را مقابل فولاد خوزستان ثبت کرد، بهترین فرصت برای سرخپوشان تبریزی وجود داشت که فاصله خود را با صدر جدول کم کنند اما آنها با اشتباهاتشان 2 امتیاز ارزشمند را از دست دادند. امتیازی که در کورس شدید رقابت میان صدرنشین‌ها در پایان فصل گلوی لیکنز و شاگردانش را برای رسیدن به صدر جدول خواهد گرفت. هر چند به نظر نمی‌رسد که این تیم مقابل استقلال تهران در هفته هجدهم لیگ برتر هم کار چندان راحتی را پیش رو داشته باشد.

مریم سرخوش

انتهای پیام/

 

درباره نویسنده

مريم  سرخوش

مريم سرخوش مشاهده تمام مطالب

روزنامه نگار

ثبت دیدگاه