همراه ما باشید
پیروزی نیوز
پايگاه خبري پیروزی نيوز

سهرابی: داوران در شرایط آرامش تصمیمات بهتری می‌گیرند

سرپرست کمیته داوران گفت: لیگ پر فشار شده است و ما از تمام داوران استفاده می‌کنیم. تعدادی از بازی‌های لیگ دسته یک به مراتب سخت‌تر از لیگ برتر است.

سهرابی: داوران در شرایط آرامش تصمیمات بهتری می‌گیرند

به گزارش پیروزی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا سهرابی در حاشیه دوره بازآموزی داوران و کمک داوران فوتبال گفت: ما یک گروه هستیم که تلاش می‌کنیم کار را به بهترین شکل انجام دهیم. از مربیان و داوران تشکر می‌کنم که همکاری لازم را با ما داشته اند. اعتقاد داردم داوران در شرایط آرامش تصمیمات بهتری می‌گیرند.

وی در ادامه افزود: اشتباهات داوری وجود دارد، اما آرامش نحوه قضاوت را بهتر کرده است. تنها کار ما در این ۵ هفته باقی مانده از لیگ برتر آن است که بحث‌های فنی را بیشتر دنبال کنیم. 

سرپرست کمیته داوران درباره استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی گفت: کارگروهی برای VAR تشکیل شده که مسئول آن داود رفعتی است و قرار است تمامی اطلاعات آن از طریق وی منتقل شود. این سیستم ابتدا باید آزمایش شود. وقتی فیفا از این سیستم برای جام جهانی استفاده کرده است حتما سال‌ها آن را کارشناسی کرده است. این سیستم می‌تواند موثر واقع شود که فدراسیون تصمیم به استفاده آن کرده است.

سهرابی در پایان عنوان کرد: لیگ پر فشار شده است و ما داریم از تمام داوران استفاده می‌کنیم. تعدادی از بازی‌های لیگ دسته یک سخت‌تر از لیگ برتر است. باید توجه کنیم که داوری برای تیم استان خود سوت نزنند و سعی می‌کنیم کاری کنیم که شائبه ایجاد نشود. ممکن است برای فصل بعد سه یا چهار داور لیگ دسته یک به لیگ برتر دعوت شوند و شاید هم داورانی که در لیگ برتر خیلی خوب نبودند در لیگ یک قضاوت کنند تا شایسته سالاری حفظ شود.

انتهای پیام/

درباره نویسنده

پریسا تاجیک مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه