مازندران قلب تپنده کشتی ایرانمجید ترکان‌ها، مایه مباهات کشتی ایران هستند

0 17

اگر مروری بر تاریخچه کشتی داشته و آن را ورق بزنیم شاهد خواهیم بود که از دیرباز کشتی در خون مازندرانی ها می جوشید و آن ها از کودکی وارد کار زار کشتی ‌شده و محال است نامی از مازندران و مازندرانی در آن نباشد حتی در دنیا کشتی ایران، با نام مازندران شناخته شده، همانگونه که در کشتی روسیه نام داغستان بر سر زبان ها است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، اگر نگاهی به کشتی ایران داشته باشیم در تمام رده های سنی نام کشتی گیران مازندران در آن هویداست و از قدیم الایام بیشتر افتخار آفرینان کشتی در المپیک و جهان از خطه قهرمان خیز مازندران بودند.

قهرمانانی همچون: امامعلی حبیبی، عبدالله موحد، عسکری محمدیان، مجید ترکان، مهدی حاجی زاده، عباس حاج کناری، مهدی تقوی، مسعود اسماعیل پور، مراد محمدی و …. همه این عزیزان نه تنها برای مازندران بلکه افتخار آفرینان و سرمایه‌های کشتی ایران زمین بودند و قابل احترام برای همه آحاد ملت و شاهد آن هستیم، از کشتی گیر ، مربی و… مازندرانی ها یک یتون کشتی هستند.

سخن ما با خانواده بزرگ کشتی مازندران است، این سرمایه‌های گرانبها مفت به دست نیامده اند اگر نگاهی به انتخابات اخیر هیئت کشتی استان مازندران داشته باشیم، حساس ترین انتخابات در کشتی ایران بود، اکثر کاندیداها سرمایه‌های کشتی بودند در میان آن ها حاج عسگری محمدیان از همه سرشناس تر و دارای دو مدال نقره المپیک، دارای مدارج تحصیلی عالیه و صاحب نظر در کشتی با آرای حاضرین به عنوان رئیس جدید هیئت کشتی استان مازندران برگزیده شد افتخاری برای ورزش کشتی ایران هرچند شاهد بد اخلاقی هایی در زمان انتخابات بودیم.

نگارنده قبل از انتخابات با حاج عسگری محمدیان گفتگویی داشتم، وی گفته بود اگر هر کس صلاحیت بیشتری داشته باشد سکان کشتی مازندران را در دست می گیرد و جانشین خلفی برای اصغر ثمربخش که عمری برای ورزش کشتی مازندران زحمت کشید خواهد بود، اگر من انتخاب نشوم حتماً به کمک رئیس منتخب کشتی مازندران خواهم رفت و در خدمت نوجوانان و جوانان کشتی استان خواهم بود.

این حرف تواضع و فروتنی قهرمان المپیک را نشان می داد تا آنجا که ما یادمان هست برای افتخار آفرینی کشتی مازندران اعلام کرد دست همه را می فشارم دلسوزان  کمک کنند تا کشتی مازندران در جایگاه اصلی خودش قرار بگیرد.

به هر تقدیر با انتخاب حاج عسکری محمدیان سکان هدایت کشتی استان به وی واگذار شد و دعا می کنیم با مدیریت وی و با یاری گرفتن از بزرگان، کشتی مازندران به موفقیت خود ادامه دهد، تجربه هم نشان داده است هر زمان در کشتی وفاق و همدلی بود راز موفقیت هموار شد.

همانطور که ذکر شد یادمان. نرود حاج عسگری محمدیان، مجید ترکان و اکثر قهرمانان که برای این آب و خاک زحمت کشیدند قابل احترام برای ورزش کشتی هستند.

متاسفانه  در روزهای اخیر شاهد بی حرمتی از سوی خانواده کشتی مازندران نسبت به مجید ترکان بودیم، امثال ترکان ها مایه مباهات کشتی ایران هستند و قابل احترام، بی احترامی به بزرگان کشتی مایه تاسف است، هر کدام از این قهرمانان، الگوهای ورزشی و اخلاقی  برای کشتی نوجوانان و جوانان کشورمان، خواسته استان مازندران می باشد.

اینکه برخی افراد بنام حمایت از کشتی مازندران برخی دیگر از اسطوره‌های کشتی این استان را بی ملاحظه مورد بی مهری قرار می‌دهند در واقع به جز حاشیه سازی که در این برهه‌ی خاص، کاری از پیش نمی‌برند.

باید بدانیم آنچه که اقتدار کشتی مازندران را ارتقاء می دهد این است که بزرگان کشتی را در کنار هم قرار دهیم.

حال که پس از زحمات اصغر ثمربخش و یارانش سکان هدایت کشتی مازندران به دست جانشین خلف وی حاج عسگری محمدیان افتاده است وظیفه همه خانواده کشتی مازندران است که وی را کمک کنند تا پس از بر طرف شدن ویروس کرونا، شاهد شکوفایی کشتی مازندران باشیم، چرا که اگر کشتی مازندران رونق بگیرد کشتی ایران رونق گرفته است.

شک نکنید به فرموده  رهبر عزیز  انقلاب  اسلامی، که با کسب افتخارات توسط قهرمانان عزیز کشورمان شادی و نشاط را در خون ملت ایران تزریق کنید  تا مردم ایران شاد باشند انشاءالله با توفیق قهرمانان و دلاورمردان کشورمان در مسابقات جهانی و المپیک پیش رو و با کسب مدال های خوشرنگ این امر محقق شود.

از استاد مجید ترکان نیز این انتظار می رود که به کمک کشتی مازندران بیاید و تمام تجربیات خود را در اختیار نوگلان کشتی و حاصل خیز استان مازندران قرار دهد تا انشاالله کشتی کشورمان با وفاق و همدلی نه تنها کشتی مازندران ، بلکه کشتی ایران بزرگ را به موفقیت برسانید.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.