پرسپولیس نقل و انتقالات را به فاز هجومی برداحتمال بازگشت علیپور به میز مذاکره

0 18
پرسپولیس نقل و انتقالات را به فاز هجومی برداحتمال بازگشت علیپور به میز مذاکره

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: پرسپولیس در آخرین فرصت برای تکمیل فهرست آسیایی خود، روز شلوغی را پشت سر گذاشت.

روزی که باید فهرست خود را کامل می‌کرد. خیلی زودتر از پایان فصل نقل و انتقالات. کار پرسپولیس برای آسیا به دقیقه 90 کشید درحالی‌که در فصل نقل و انتقالات در همان دقایق ابتدایی قرار داشت. همین امر نشان داد که در تمام این سال‌ها بی‌دلیل همیشه کارها به لحظات آخر می‌کشید.
*شروع روز با منتفی شدن مغانلو و زاهدی
پرسپولیس در حالی روز آخر برای ثبت نام بازیکنان برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا را آغاز کرد که همه از حضور علی علیپور قطع امید کرده و دیگر به او فکر نمی‌کردند. این موضوع برای هواداران تمام‌شده بود. تمام نگاه‌ها به 2 سهمیه باقی‌مانده بود و این‌که انتخاب‌های یحیی بعد از منتفی اعلام شدن جذب مغانلو چه کسانی خواهند بود و باشگاه چه خواهد کرد.
در این میان اولین خبری که جلب‌توجه کرد اعلام منتفی بودن حضور در پرسپولیس از سوی شهاب زاهدی بود. گفته می‌شود برای در اختیار گرفتن این بازیکن باید 300 هزار دلار هزینه می‌شد که گویا 100 هزار دلار آن برای رضایتنامه بود.
در مورد مغانلو هم بحث اصلی این بود که این بازیکن برای پیشنهادهای خارجی اختیار فسخ داشت ولی برای پیوستن به تیم‌های داخلی نه. از سوی باشگاه اعلام‌نشده است که آیا دلیل منتفی شدن این موضوع به خاطر عدم انجام کار تا زمان ثبت نام بازیکن برای آسیا بود یا این‌که موضوع دیگری در میان است
*یحیی، نقد را به نسیه ترجیح داد
در ماجرای جذب مهاجم به نظر می‌رسد که یحیی بازیکنی که با خود بتواند به قطر ببرد را به گزینه‌های دیگر که معلوم نباشد می‌آیند یا نه و اگر هم بیایند به لیگ قهرمانان نمی‌رسند را ترجیح داد. این‌گونه بود که آخرین سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری به آرمان رمضانی اختصاص یافت. نام او شب گذشته به یک‌باره مطرح شد ولی به نظر می‌رسد همه‌چیز همان روز دوشنبه کلید خورد و این بازیکن هم‌زمان با صدور فسخ قرارداد اوساگونا، با مدیر برنامه‌هایش در باشگاه حضور یافت تا درحالی‌که رسول‌پناه به محل تمرین رفته بود تا مسایل پیش‌آمده با یحیی را جمع‌وجور کند، صحبت‌ها را با علی رغبتی آغاز کنند. رمضانی روز سه‌شنبه در حالی به پرسپولیس آمد که کمتر کسی منتظر چنین اتفاقی بود.
تنها تفسیر این است که گل‌محمدی اولویت‌بندی کرده است. البته جذب بازیکنی که خیلی هم با اقبال روبرو نبود، چندان بدون کشمکش هم اتفاق نیفتاد.
*رمضانی را باید یحیی بپسندد، نه ما
رمضانی را از چند سال قبل می‌شناختم. اما دیروز به‌سختی یادم آمد. دوستی معرفی کرده بود. همراه چند لیگ یکی دیگر. محروم که طرف مقابل هوادار بود. گشته بود یک سری لیگ یک پیداکرده بود به خاطر مطلبی که نوشته بودم. آن زمان گفتم با نگاهی که در باشگاه وجود دارد خیلی بعید است. آمار خوبی ندارد، سنش هم فهرست اصلی را پر می‌کند. به‌رسم امانت منتقل کردیم. تا این‌که سال قبل به سایپا رفت و از دیروز هم که افتخار پوشیدن لباس پرسپولیس را پیدا کرد. 17گل در 6فصل گذشته قطعاً آماری نبود که هواداران را ذوق‌زده کند ولی به‌هرحال انتخاب یحیی است. برانکو هم بازیکنانی داشت که از بعضی، کمتر کسی می‌توانست بازی بگیرد. حالا هم باید منتظر بود و نتیجه را دید تا تصمیم سرمربی را تحلیل کرد. پرسپولیس در جناحین و خط میانی اکثر خریدها را انجام داده و حالا هم یحیی یک مهاجم بلندقامت را آورده است. تقریباً می‌شود یکی از برنامه‌های تاکتیکی سرمربی را حدس زد.
*شجاعی بالاخره آمد
و اما دیگر خرید روز گذشته پرسپولیس، علی شجاعی بود. خرید شماره 6 که بازهم بازیکنی با تخصص بازی در کنار به‌ویژه در سمت چپ بود. همه منتظر این اتفاق بودند. این دومین خیز او برای پرسپولیسی شدن بود و البته گویا با رقمی 8 تا 9 برابر بار قبل که به نظر زیاد به نظر می‌رسد. پرسپولیس امسال خیلی سراغ مدیر برنامه‌های مختلف نرفت. هرچند بازیکنان با آدم‌های متفاوت در باشگاه حاضر می‌شدند.
*احتمال بازگشت به پرسپولیس، واقعیت یا جریان سازی؟
به‌هرحال پرسپولیس دیروز هر 7 سهمیه را خرج کرد. در بخش آسیایی هم امکان معرفی 8 بازیکن که سهمیه هشتم برای علیپور کنار گذاشته‌شده بود. علیپور که تمام‌شده به نظر می‌رسید دیروز ناگهان، نامش مطرح شد. موج عجیبی به راه افتاد و جریان سازی‌هایی هم صورت گرفت. تا حدی که به نظر رسید، او برای آمدن جدی است. بعضی خبرنگاران مدعی بودند او مصمم به آمدن است. مطمئن هم بودند ولی نتیجه نشان داد که این‌طور نیست.
درباره جریان دیروز نیاز به بررسی دقیق‌تر است و این احتمال وجود دارد که این موج راه افتاده تا نقل و انتقالات برای پرسپولیس را با یک ناکامی روبرو کند. البته فقط یک احتمال است. چون به نظر می‌رسد باشگاه تا رقمی جلوتر رفت که بیشتر از رقم مطرح‌شده در بعضی اخبار بود. به‌هرحال در زمان نگارش این خبر که باشگاه اعلام کرد؛ با توجه به اعلام خود علیپور این موضوع کاملاً منتفی است و حمله پرسپولیس به خط حمله با ناکامی روبرو شده بود.

*لزوم بررسی مسایل مالی نقل و انتقالات
حالا فضای هواداری سرشار از تضارب آرا شده است. اگر علیپور مانده بود، کمتر کسی امکان مجادله با باشگاه را داشت ولی حالا فضا برای بحث بازخواهد بود. بااین‌وجود باشگاه حداقل در جذب نفرات جدید کار خودش را انجام داد. ترابی و علیپور رفتند ولی امیری ماند. در مورد نادری هنوز کش‌وقوس وجود دارد. درباره کیفیت بازیکنان جدید و انتخاب‌های یحیی هم شاهد بحث هستیم.
قطعاً برای قضاوت باید صبر کرد و البته مهم است که همه برای ایجاد فضای مناسب جهت تکامل نفرات جدید تلاش کنند. در این میان یک بحث جدی درباره مسایل مالی است. ارتباط‌های مالی که در حاشیه نقل و انتقالات مطرح می‌‎شود. با ارقامی که به گوش می‌رسد، گویا در بعضی موارد گرانفروشی شده باشد. گفته می‌شود این مساله موضوعی است که در آینده بعضی نهادها به آن ورود می‌کنند و درباره وجود ارتباط‌های ناصواب منجر به افزایش رقم قراردادها یا منطقی بودن ارقام تحقیق خواهند کرد. به‌هرحال در بعضی موارد رقم قراردادهای قبلی بازیکنان جدید با قراردادی که با پرسپولیس بسته‌اند، فاصله زیادی وجود دارد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.