به همت سازمان ملی قهرمانان ورزش کشور / چهاردهمین مراسم تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی برگزار شد

0 44

 

چهاردهمین همایش تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی جامعه ورزش کشور، یادواره پهلوان شهید طیب حاج رضایی و یادمان پهلوانان اسطوره ای ورزش ایران، حاج سید حسن رزاز ( شجاعت) و حاج محمد صادق بلور فروش، عصر روز چهارشنبه نوزدهم شهریور ماه در محل سالن آمفی تئاتر فدراسیون ورزشهای ناشنوایان برگزار شد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، این مراسم معنوی که به میزبانی سازمان قهرمانان ملی ورزش ایران با مدیریت دکتر سعید حق وردی و بمناسبت دهه ی دوم محرم و ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) انجام شد، ابتدا با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، آغاز و سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد، تواشیع خوانی و سپس سخنرانی حاج محمد رضا طالقانی  شروع این مراسم بود.

 

طالقانی برگزاری اینچنین مراسمی را یکی از استثناء ترین برنامه هایی دانست که در طول دوران ورزشی خودش دیده است.

 

دکتر سعید حق وردی رئیس سازمان ملی قهرمانان ورزش کشور ضمن خیر مقدم به پیشکسوتان و اصحاب رسانه ، هدف از این همایش و گردهمایی سالانه را در ماه محرم، تقدیر و ارج نهادن به پیرغلامان  حسینی که عاشقانه و بدون هیچ گونه چشم داشتی در مسیر ترویج فرهنگ حضرت امام حسین (ع) تلاش می کنند دانست و در ادامه افزود: هر سال توسط هیات ژوری پیش کسوتان از کل ورزش ایران و از استان های مختلف به منظور الگو سازی و تقویت روحیه و نشاط و پیروی از سیره علوی و احیای شاخص های اصیل پهلوانی و ورزشکاری تعدادی از پیرغلامان و خادمان حسینی انتخاب و از آنان تجلیل می شود و امسال نیز باکمال افتخار از ۲۰ پیشکسوت ، پیرغلام و خادم الحسین های ورزش ایران با اهدای شال و عبا متبرک به حرم مطهر امام رئوف حضرت امام رضا (ع)، لوح تقدیر و گل  تقدیر به عمل می آید.

 

در این مراسم از آقایان: حاج محمدرضا طالقانی، سید علی اکبر حیدری، سردار حسن عرب سرخی، سردار پاکروان، سردار لبانی، عبدالحسین دیده ور، حاج رضا رضوان، سید مهدی حیدری و … تقدیر به عمل آمد.

ضمناً به نمایندگی از اصحاب رسانه از اکبری خرم خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به پاس بیش از دو دهه فعالیت صادقانه در رسانه ملی نیز تقدیر به عمل آمد.

 

مسلما نقش این بزرگان و پیرغلامان حسینی در ترویج فرهنگ امام حسین (ع) و واقعه عاشورا بر هیچ‌کس پوشیده نیست و برگزاری چنین مراسم هایی جای تقدیر و تشکر دارد.

 

به عقیده نگارنده  برگزاری مناسب و کافی  مراسم های معنوی در کنار فعالیت های ورزشی حلقه مفقوده ورزش ما می­باشد که تداوم‌ برگزاری و بازتاب رسانه ای مناسب آن می تواند  هر چه بیشتر در ترویج رفتارهای معنوی و پهلوانی در بین ورزشکاران رشته های مختلف  تاثیر گذار باشد  و ثمرات آن را  در زمان حال و آینده شاهد خواهیم بود.

 

در پایان نیز به دکتر سعید حق وردی رئیس سازمان ملی قهرمانان ورزش کشور و همکارانشان که زحمات فراوانی کشیدند دست مریزاد و خسته نباشید می گوییم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.