مهلت اسکوچیچ به پایان رسیداقدام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای بستن پرونده فیفا

0 10

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اقداماتش را برای بستن پرونده فیفا و پرداخت مطالبات یک باشگاه ایرانی را آغاز کرده است.
به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از جدایی از باشگاه صنعت نفت، با شکایت این باشگاه مواجه شد. نفتی ها پیش از آنکه اسکوچیچ به تیم ملی ایران برود، تعهدنامه ای را با وی امضا کردند که در صورت حضور این مربی در هر تیمی، وی باید مبلغ ۱۴۰ هزار دلار غرامت بدهد.

با حضور این مربی کُروات در تیم ملی به جای ویلموتس، نفتی ها از اسکوچیچ به فیفا شکایت کردند. فیفا در نهایت سرمربی تیم ملی ایران را به پرداخت ۷۰ هزار دلار تا تاریخ ۱۷ شهریور محکوم کرد.

هرچند فدراسیون فوتبال تلاش هایی برای پادرمیانی در این پرونده و گرفتن رضایت نفتی ها انجام داد اما مدیران باشگاه صنعت نفت زیر بار این تلاش ها و گهگاه فشارها نرفتند و پای شکایت خود ایستادند.

۷۰ هزار دلار + ۱۵۰۰ فرانک سوئیس + ۵ درصد دیرکرد
پیگیری های خبرنگار مهر نشان می دهد اسکوچیچ اقداماتش را پیش از مهلت قانونی فیفا یعنی از روز ۱۶ شهریور برای پرداخت ۷۰ هزار دلار به باشگاه صنعت نفت آغاز کرده است.

علاوه بر این ۷۰ هزار دلار، اسکوچیچ باید ۱۵۰۰ فرانک سوئیس هزینه دادرسی و شکایت صنعت نفت را هم بپردازد و مبلغی جزئی بابت ۵ درصد دیرکرد جریمه هم به جریمه های این مربی اضافه می شود.

واریز غرامت اسکوچیچ به حساب بازیکن طلبکار
فیفا اخیرا اطلاعات تکمیلی حساب و مشخصات و آدرس باشگاه را از صنعت نفت استعلام کرده و انتظار می رود بعد از طی شدن روند قانونی، این پول به شماره حسابی که نفتی ها به فیفا اعلام کرده اند، واریز شود.

به خاطر تحریم ها و عدم امکان معاملات بانکی مستقیم باشگاه های ایرانی با نهادهای بین المللی مثل فیفا، صنعت نفت شماره حساب یکی از بازیکنان طلبکار از این باشگاه را به فیفا معرفی کرده است. در واقع صنعت نفت که در حال حاضر از طرف سه بازیکن خارجی و سابق خود مورد شکایت قرار گرفته، با پول اسکوچیچ یکی از پرونده های خارجی خود را می بندد و غرامت ویلموتس صرف یکی از جریمه ها می شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.