ستاره های تازه وارد بامردان پوکر قهرمانی به هماهنگی چشمگیری رسیده اندنیروی ویژه

0 39
ستاره های تازه وارد بامردان پوکر قهرمانی به هماهنگی چشمگیری رسیده اندنیروی ویژه

شیوا دورانگر – خبرنگار: در آغاز دور برگشت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، تیم پرسپولیس با تک‌گل بشار رسن مقابل التعاون به برتری رسید. با این نتیجه نماینده فوتبال کشورمان با ۷ امتیاز به صدر جدول صعود کرد و نماینده فوتبال عربستان ۶ امتیازی باقی ماند و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به الدحیل در رتبه دوم جای گرفت.
تیم‌های پرسپولیس و التعاون 3 روز قبل از این مسابقه به مصاف یکدیگر رفته بودند که آن دیدار با نتیجه مشابه به سود سرخپوشان خاتمه یافته بود. البته شاگردان گل محمدی در بازی اخیر بازی به‌مراتب بهتری به نمایش گذاشتند و شانس این را داشتند که با اختلاف چند گل حریف خود را مغلوب کنند، تا جایی که 2 بار توپ بازیکنان به تیر دروازه حریف اصابت کرد و در چند نوبت دروازه‌بان باتجربه التعاون مانع از گلزنی سرخپوشان شد. جالب اینجاست که پرسپولیسی‌ها به نسبت بازی رفت برتری آماری محسوسی داشتند و با وجود اینکه در گردش توپ و تعداد پاس به حریف نزدیک بودند، ولی اجازه ندادند خطری دروازه تیم شان را تهدید کنند که این مساله بی‌تأثیر از تغییراتی نبود که در ترکیب ایجاد شد. گفتنی است گل محمدی در بازی اخیر سید جلال حسینی، را به‌جای محمدحسین کنعانی زادگان در مرکز خط دفاعی بازی داده و از کمال کامیابی نیا به‌جای احمد نوراللهی در پست هافبک دفاعی استفاده کرد که حضور این 2 بازیکن باتجربه باعث استحکام سیستم دفاعی تیم شد و همان‌طور که شاهد بودیم تیم التعاون برخلاف بازی رفت حتی نتوانست یک خطر روی دروازه لک ایجاد کند و اغراق نیست اگر بگوییم لک بیکارترین مرد میدان بود.
درخشش خریدهای جدید گل محمدی، اتفاق تکراری این مسابقه بود و بازهم این بازیکنان ایرانی بودند که در مقابل خریدهای میلیون دلاری و نامدار حریف نتیجه مسابقه را رقم زدند. به‌غیراز لک که شبی آرامی را پشت سر گذاشت و دومین کلین شیت خود را با پیراهن پرسپولیس در این مسابقات ثبت کرد، سایر بازیکنان تازه‌وارد تیم عملکرد مثبتی داشتند و نمره قبولی گرفتند. ناگفته نماند پرسپولیس در حالی در ۲ بازی اخیر دروازه خود را بسته نگه‌داشته است که قبل از کرونا ۴ گل را در 2 بازی دریافت کرده بود که این نشان می‌دهد پرسپولیس توانسته در این مدت نقاط ضعف خود را با وجود از دست دادن چند ستاره تأثیرگذارش با خریدهایی که جدیداً به خدمت گرفته است ترمیم کند.
چپ پرسپولیس با آقایی و پهلوان راه افتاد
از سعید آقایی شروع می‌کنیم; مدافعی که در بازی گذشته تحت تأثیر جو پرسپولیس نتوانست بازی همیشگی خود را به نمایش بگذارد و بعد از این مسابقه به‌شدت موردانتقاد قرار گرفت. ولی در بازی برگشت او حضور فعالی در خط دفاعی و حمله داشت و با احسان پهلوان زوج خوبی را در سمت چپ تشکیل داده و خط دفاع حریف را با حرکات پا به توپ و ارسال‌های خود آزار دادند. البته پهلوان هنوز با آن هافبک خوش‌تکنیکی که در ذوب‌آهن می‌شناختیم فاصله بسیار دارد. درصورتی‌که این بازیکن ریزنقش به فرم ایده آل برسد می‌تواند سمت چپ پرسپولیس را به نقطه قوت این تیم تبدیل کند. البته این را هم باید در نظر داشت که پهلوان به‌مانند سایر نفرات جدید، برای جا افتادن در ترکیب نیاز به زمان‌دارند و همین‌که توانسته‌اند در این زمان کوتاه خود را با سایر نفرات تیم وفق دهند نشان از هوش و استعداد آن‌ها دارد.
سرلک; فراتر از انتظار
ولی جالب است که می‌بینیم یکی مثل میلاد سرلک آنچنان خوب بازی می‌کند که گویی سال‌هاست پیراهن پرسپولیس را بر تن داشته است. بااینکه او در بازی اول نوراللهی را در کنار خود می‌دید و در بازی اخیر زوج کامیابی نیا نبود، ولی این تغییرات تأثیری در کیفیت بازی وی نداشت و سرلک در مرکز زمین با دوندگی و جنگندگی زیاد اجازه بازیسازی را از تیم حریف گرفت و یکی از عواملی که باعث شد هافبک‌های التعاون نتوانند مهاجمان خود را تغذیه کنند حضور 2 هافبک تخریب‌گر مثل کامیابی نیا و سرلک در خط میانی پرسپولیس بود. روزی که خبر پیوستن سرلک به پرسپولیس شنید شد خیلی‌ها از یحیی گل محمدی به خاطر جذب این بازیکن انتقاد می‌کردند و اضافه شدن یک هافبک دفاعی دیگر را به جمع کامیابی نیا، نوراللهی، ربیع خواه و حسین پور اضافه می‌پنداشتند.ولی گل محمدی که قبلا هم با این بازیکن کارکرده بود می‌دانست حضور چنین مهره باارزشی که توانایی بازی در چند پست را داراست چقدر می‌تواند برای تیمش مفید باشد و درواقع او با شناخت کافی سرلک را انتخاب کرد و حاصل این تصمیم هم این بود که سرمربی پرسپولیس با خیال آسوده به نوراللهی استراحت داده و این بازیکن را که تک اخطاره بود برای بازی حساس با الدحیل آماده نگه دارد.
بدشانس مثل آل کثیر
عیسی آل کثیر به‌مانند بازی گذشته زوج وحید امیری در خط حمله بود و جنگندگی و تلاش زیادی برای گلزنی داشت.او بارها از بازیکنان حریف خطا گرفت و مدافعان این تیم را در محوطه جریم حریف آزار داد که ماحصل آن‌یک پنالتی در دقایق ابتدایی نیمه دوم بود.بشار رسن این ضربه را به گل تبدیل کرد و ۳ امتیاز برای تیم به ارمغان آور‌د. ناگفته نماند آل کثیر یک‌بار با شوت از راه دور شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد،اما ضربه وی با بدشانسی به تیر دروازه حریف اصابت کرد. قطعاً اگر آل کثیر بیشتر به دروازه حریفان نزدیک باشد، شانس بیشتری برای گلزنی خواهد داشت، اما این مهاجم خوش قد و قامت بیشتر اوقات بازی را در اطراف محوطه جریمه می‌گذراند و گاها پشت به دروازه بوده و برای بازیکنان کناری خود موقعیت فراهم کرده یا مجبور بوده به عقب برگردد و از حریف توپ بگیرد. شاید اگر به‌جای امیری از یک مهاجم مکمل در کنار آل کثیر استفاده می‌شد این مهاجم گلزن فرصت بیشتری برای گلزنی می‌توانست خلق کند. به‌طور مثال بازیکنی مثل مهدی عبدی که جوان و تکنیکی است. البته این حرف به آن معنا نفی وحید امیری نیست و این بازیکن در بازی مقابل التعاون مثل همیشه دوندگی و تلاش زیادی در زمین داشت و حتی از سوی کارشناسان ای اف سی به‌عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. بااین‌وجود او قطعاً در پست اصلی خود به‌مراتب تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت تا در خط حمله.
بشار درخشید، یحیی امیدوار شد
یکی از بازیکنانی که هواداران در فصل و انتقالات مشتاق ادامه حضورش در پرسپولیس بودند، بشار رسن بود; ستاره‌ای که تا آستانه جدایی هم پیش رفت و با وجود همه بدقولی‌های مالی درنهایت تصمیم گرفت به پیشنهادهای اروپایی‌اش جواب رد داده و فوتبالش را در جمع سرخپوشان ادامه دهد. حفظ رسن بهترین اتفاق نقل و انتقالات پرسپولیس بود. این ستاره عراقی در بازی با التعاون به معنای واقعی ستاره زمین بود و به‌خوبی توانست توپ را در میدان به گردش دربیاورد و بازیسازی کند. او با تسلطی مثال‌زدنی خلاف جهت دروازه‌بان گل 3 امتیازی پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی زد، ۳ بار دروازه التعاون را تهدید کرد و ۸ بار مالکیت توپ را به نفع پرسپولیس تغییر داد و طبق آمار متریکا با دریافت نمره ۷.۲۹ از متریکا بهترین بازیکن سرخپوشان بود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.