پرسپولیس 1 – 0 السدآقایی پرسپولیس در آسیا

0 37

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد قطر رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز، گزارش لحظه به لحظه این دیدار به شرح زیر است:

مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا، یکشنبه 1399/7/6

ورزشگاه: اجوکیشن سیتی

داور:«کو هیونگ جی» از کره جنوبی

کمک ها:یون گوانگ یول» و «پارک سانگ جون»

اخطارها:

  • پرسپولیس: وحید امیری(63)/ میلاد سرلک(80)/ عیسی آل کثیر(88)
  • السد:بغداد بونجاح(90)

اخراج:سیامک نعمتی (دقیقه 90)

 

ترکیب پرسپولیس ایران: حامد لک، شجاع خلیل زاده، محمد حسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، سعیدآقایی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک(دقیقه 84 کمال کامیابی نیا)، وحید امیری، احسان پهلوان(دقیقه 84 مهدی عبدی)، بشار رسن (دقیقه 84 امید عالیشاه)و عیسی آل کثیر(دقیقه 3+90 سید جلال حسینی) / سرمربی : یحیی گل محمدی

ترکیب السد قطر:سعد الشیب، سانتی کازورلا، بوعالم خوخی، عبدالکریم حسن، طارق سلمان، محمد واد(دقیقه 66 الهیدوس)، اکرم عفیف، نام تائه هی، بغداد بونجاح، پدرو میگل و گلیرمه/ سرمربی: ژاوی هرناندس

لحظات حساس:

دقیقه 9: کرنر برای پرسپولیس را بشار رسن ارسال کرد و در دو ضرب مدافعان السد توپ را دفع کردند.

دقیقه 11: سعید آقایی از سمت چپ ارسالی داشت که به آل کثیر رسد و ضربه او به کنار تور دروازه برخورد کرد.

دقیقه 16: پاس پهلوان برای وحید امیری این بازیکن را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد اما در زدن ضربه آخر موفق نبود.

دقیقه 32:سانتی کازولا از سمت چپ دروازه پرسپولیس بغداد بونجاح را هدف گرفت و در حالی که سعی داشت این بازیکن را صاحب توپ بکند اما حامد لک به موقع توپ را جمع کرد.

دقیقه 34: یک و دوی احسان پهلوان و امیری با یکدیگر سرانجام امیری را در موقعیتی مناسب قرار داد اما تعلل این بازیکن سبب شد این موقعیت نیز از دست برود. او می توانست عیسی آل کثیر را که بازیکنان السد را روبروی خود نمی دید در موقعیت گلزنی قرار دهد.

دقیقه 61: ضد حمله پرسپولیسی ها توسط بشار رسن رقم خورد و این بازیکن سعی داشت به آل کثیر در محوطه جریمه توپ رسانی کند اما این بازیکن که در حرکت تن به تن با بازیکن السد بود با زدن توپ را تیر دروازه نتوانست زننده گل باشد.

دقیقه 63: پاسکاری امیری، بشار رسن و عیسی آل کثیر در محوطه جریمه می رفت تا توسط بشار رسن که در موقعیتی عالی حضور داشت تبدیل به گل شود اما این موقعیت نیز با کم دقتی به هدر رفت.

دقیقه 69: عیسی آل کثیر برای چندمین بار در موقعیتی عالی قرار داشت که با برهم خوردن تعادل ، توپ را به تیر افقی دروازه کوبید.

شرح گل:

دقیقه 88 (پرسپولیس 1 – 0 السد): عیسی آل کثیر با استفاده از ارسال کرنر و یک ضربه سر دقیق و فوق العاده موفق شد سرخپوشان را به گل برساند.

شرح بازی:

سرخپوشان در حالی به مصاف السد رفتند که برای این بازی همه بازیکنان در اختیار یحیی گل محمدی قرار داشتند. در نیمه نخست این پرسپولیسی ها بودند که موقعیت های فراوانی داشتند که یکی پس از دیگری به هدر رفت و در حالی که می توانستند این نیمه را با برتری به پایان برسانند اما این مهم فدای کم دقتی برخی بازیکنان شد.

نیمه دوم نیز این سرخپوشان بودند که شروعی توفانی داشتند و با خلق موقعیت های بسیار دو ضربه به تیرک دروازه حریف زدند. حملات پرسپولیسی ها سرانجام به ثمر نشست و عیسی آل کثیر بالاخره دروازه السد را در دقیقه 88 باز کرد. در ادامه اما اتفاقات عجیبی رخ داد و در حالی داور کره ای 5 دقیقه وقت تلف شده برای این بازی محاسبه کرد که به نظر نمی رسید دو تیم لحظات زیادی را به هدر داده باشند. پس از اعلام اوقات تلف شده نیز سیامک نعمتی کارت قرمز مستقیم از داور دریافت کرد تا شاگردان گل محمدی 10 نفره بازی را ادامه دهند و نفس ها در سینه حبس شود.

سرانجام پرسپولیس مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را نیز فتح کرد و شادی به رختکن سرخپوشان رفت.آنها در انتظار قرعه خود برای مرحله بعد این سری از رقابت ها و شناختن رقیب خود هستند.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.