توضیحات یک کارشناس حقوقی درباره محرومیت آل کثیر:نمی‌دانیم پرسپولیس دقیقا چه پاسخی به AFC داده؟

0 18

کارشناس حقوقی فوتبال ایران تاکید کرد: باشگاه ها باید آئین نامه های انضباطی را به بازیکنان توضیح دهند و آنها را توجیه کنند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، غلامرضا رفیعی درباره محرومیت عیسی آل کثیر  به ایسنا گفت: واقعا جای تاسف است که یک محرومیت به فوتبال ایران داده شده است. هم بازیکن به بازی کردن نیاز دارد و هم باشگاه پرسپولیس نیاز دارد که از او استفاده کند. متاسفانه ما بازیکنان خودمان را قبل از تورنمنت ها توجیه نمی کنیم. یعنی قبل از اینکه به مسابقات برویم باید به آنها بگوییم که در یک بازی بر اساس موارد انضباطی چه خطراتی وجود دارد. در آئین نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا همه این مسائل شمرده شده است. متاسفانه حرکتی که بازیکن پرسپولیس انجام داده رنگ و لعاب گنجانده شدن در ماده ۵۸ آئین نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا را دارد. همه باشگاه های دنیا از پزشک و روانشناس استفاده می کنند اما متاسفانه برخی باشگاه ها از کارشناسان حقوقی استفاده نمی کنند که اینگونه مسائل را به بازیکنان توضیح بدهند و آنها را توجیه کنند.

وی افزود: آن چیزی که یقینا می دانم این است که AFC تا زمانی که از پرسپولیس پاسخ نگیرد رای صادر نمی کند.

نمی دانیم باشگاه پرسپولیس دقیقا چه پاسخی به کمیته انضباطی AFC داده و اینکه آیا مستندات خوب با دفاعیه خوب ارائه شده است یا خیر. اینکه گفته می شود این کار آل کثیر مسبوق به سابقه بوده است، من اگر جای مدیران باشگاه بودم به او توصیه می کردم که در بازی های بین المللی چنین کاری نکند چون بخش زیادی از قاره آسیا چشم بادامی هستند. در ماده ۵۸ آئین نامه انضباطی همه این مسائل به طور کامل نوشته شده است. AFC درباره بازیکن پرسپولیس حداقل مجازات و حداقل جریمه را در نظر گرفته است.

رفیعی در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می توانست به خاطر اینکه آل کثیر قبلا هم چنین خوشحالی هایی انجام داده است آن را به AFC ارائه کند یا خیر؟ گفت: اگر چنین بوده است باشگاه باید مستندات لازم را ارائه می کرد و در یک لایحه خوب توضیح می داد که حرکت آل کثیر نژادپرستانه نبوده است. البته ما نمی دانیم پرسپولیس دقیقا چه دفاعیه ای برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده است چون کمیته انضباطی بر اساس دفاعیه باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته است. بنابراین قاعدتا دفاعیه باشگاه قانع کننده نبوده است. البته رای صادر شده قابل تجدید نظر خواهی است و باشگاه باید هر چه زودتر به آن اعتراض کند تا جریمه و محرومیت در کمیته استیناف دوباره بررسی شود.

وی درباره این که اگر محرومیت آل کثیر پابرجا بماند او از حضور در لیگ ایران هم محروم می شود یا خیر؟ گفت: او از حضور در تمامی مسابقات از جمله مسابقات دوستانه هم محروم است و به مدت شش ماه نمی تواند فعالیت فوتبالی انجام بدهد مگر اینکه کمیته تجدید نظر این رای را بشکند. اگر هم کمیته تجدید نظر رای بدوی را تایید کرد باید به دادگاه عالی ورزش شکایت کنند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.