لوث کردن موفقیت پرسپولیس؛سناریوی تکراری رقبای حسودراز قدرت ما در مدیریت نیست آقای مدیر

0 6
لوث کردن موفقیت پرسپولیس؛سناریوی تکراری رقبای حسودراز قدرت ما در مدیریت نیست آقای مدیر

شیوا دورانگر – خبرنگار:  قبلا گفته بودیم پای پرسپولیس که به نیمه‌نهایی برسد، عده‌ای بر سر راه تیم مانع‌تراشی می‌کنند تا جلوی موفقیت‌هایش را بگیرند.

این را برحسب تجربه قبلی بیان کردیم و دشمنان پرسپولیس حتی نگذاشتند جوهر دست نوشته‌هایمان خشک شود و زیرآب آل کثیر را در ای‌اف‌سی زدند و این نهاد فاسد که در خوش‌خدمتی به سعودی‌ها ید طولانی دارد مهاجم پرسپولیس را روز مسابقه با النصر محروم کرد. به‌هرحال پرسپولیس که با وجود از دست دادن بهترین گلزنش و 10 نفره شدن در عین شایستگی توانست برای دومین بار به فینال آسیا برسد و همه این اتفاقات فقط صعود پرسپولیس را حماسی‌تر کرد و انگیزه‌ها را برای کسب قهرمانی بیشتر. وگرنه سرخ‌ها آن‌قدر در این راه سرد و گرم چشیده شده‌اند که با این کارشکنی‌ها از پا درنمی‌آیند، ولی آن‌هایی که همچنان مشغول خوش‌رقصی برای عرب‌ها هستند و در این توهم سیر می‌کنند که می‌توانند پرسپولیس را به خاطر استفاده از بازیکنان غیرمجاز از رسیدن به جام محروم کنند سخت در اشتباه‌اند و با این رفتارها فقط تنگ‌نظری و عقده‌های خود را بیشتر از قبل علنی می‌کنند. مطمئناً ننگ وطن‌فروشی تا ابد بر پیشانی هواداران رقیب خواهد ماند و تاریخ این حجم از خودفروختگی که عده‌ای به بهانه هواداری از یک تیم ورزشی به ملت شان روا داشتند را هرگز فراموش نمی‌کند. البته بیگانه‌پرستی این جماعت در همان روزهایی که به تیم ریزه اسپور اطلاعات دادند تا پرسپولیس و طارمی محروم شود و یا روزی که پرچم کشور ژاپن را علم کردند بر همه آشکار شد. در واقع سال‌هاست که آن‌ها برای زمین زدن پرسپولیس به هر ریسمانی که دم دست‌شان باشد چنگ می‌زنند.
این رقابت ناجوانمردانه از وقتی شروع شد که پرسپولیس در فصل پانزدهم نایب قهرمان شد و ترس از قدرت گرفتن دوباره این تیم پرهوادار، رقبا را بر آن داشت تا جلوی پیشرفتش را بگیرند، اما با تمام جوسازی‌ها موفق نبودند. نکته جالب ماجرا اینجاست که بیشترین هزینه و بهترین امکانات را هم در تیم‌های خود فراهم کردند، اما بازهم در رقابت با پرسپولیس کم آوردند و زمانی که متوجه شدند حریف این تیم نیستند اقدام به جوسازی کردند تا با زیر سوال بردن موفقیت‌های پرسپولیس روی ناکامی‌های خود سرپوش بگذارند. متهم کردن دولت و فدراسیون به حمایت پرسپولیس تاکتیک نخ‌نما شده‌ای است که هنوز دشمنان پرسپولیس از آن استفاده می‌کنند. تا قبل از اینکه پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد، استقلالی‌ها می‌گفتند چون در آسیا وزیر ورزش نیست که از این تیم حمایت کند آن‌ها نتیجه نمی‌گیرند. در واقع اعتقاد داشتند که قهرمانی‌های پرسپولیس در لیگ مهندسی‌ شده است، اما این تیم با پنجره بسته و بدون ستاره‌هایش توانست به‌عنوان نایب قهرمانی آسیا دست پیدا کند و حالا دوباره این فرصت را برای خود به وجود آورده که تلاشش را برای گرفتن جام به کار ببرد. ولی استقلالی‌ها در این مدت جز اینکه اشتباهات گذشته را تکرار کنند چه‌کار مفیدی انجام دادند؟ آن‌ها هنوز هم مثل سابق برای جذب بازیکن و مربی ریخت‌وپاش دارند، به این امید که قوی‌تر از پرسپولیس باشند، اما زمانی که به نتیجه نمی‌رسند دوباره سناریو وزیر پرسپولیسی را از نو تکرار می‌کنند. این بار یکی از اعضای سابق هیات‌مدیره استقلال بعد از فینالیست شدن پرسپولیس پیش‌دستی کرد و سلطانی فر را به حمایت از این تیم متهم کرد. موسوی که زمزمه‌هایی مبنی بر مدیرعاملی‌اش در استقلال مطرح است بابیان اینکه اراده‌ای از سوی وزارت ورزش و جوانان برای موفقیت آبی‌پوشان وجود ندارد گفته است: سال‌هاست می‌بینم تمام امکانات در اختیار پرسپولیس قرارگرفته، مدیریت و کادر فنی این تیم ثبات دارند و از پرسپولیس حمایت خوبی می‌شود. امکانات مالی و پول در اختیار پرسپولیس قرارگرفته اما استقلال مرتب آشوب دارد. تمام تیم‌های لیگ برتری سرمربی و مدیرعامل خود را مشخص کرده‌اند، اما استقلال هنوز کادر مربیگری ندارد.
محض اطلاع عضو مدیریتی سابق آبی‌ها بد نباشد یادآوری کنیم که پرسپولیس در همین فصل 3 مدیرعامل و 2 سرمربی عوض کرد و در نقل و انتقالاتی که پشت سر گذاشتیم 2 ستاره تأثیرگذارش را از دست داد. بماند برانکویی که 7 جام برای پرسپولیس آورده بود، به لطف بی‌کفایتی مدیران از تیم رفت و مجبور شد به خاطر دریافت طلبش شکایت کند. از داستان دنباله‌دار طلب برانکو و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بیش از این نگوییم بهتر است، چون چیزی که عیان است، نیازی به بیان دوباره ندارد. وضعیت مالی پرسپولیس خود گویای همه‌چیز است. این تیم نه‌فقط به برانکو که بابت طلب کالدرون و بودیمیر هم در فیفا پرونده دارد و باید بابت رضایتنامه گل محمدی به شهر خودرو پول بدهد و … درحالی‌که استقلالی‌ها با رقم‌های 7 تا 9 میلیارد با بازیکنان خود تمدید کردند، پرسپولیس نتوانست با علیپور و ترابی تمدید کند. و این نکته‌ای است که خود موسوی در بخشی از مصاحبه‌اش به آن اشاره‌کرده است که در برخی قراردادها دستکاری‌شده است.
یا از آن‌ طرف به گفته مدیرعامل برکنار شده استقلال، این باشگاه تنها به یک خارجی خود که دیاباته باشد ۱۶ میلیارد و ۶۷۵ میلیون پرداخت کرده است. 2 میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان به میلیچ و پرونده شکایت منشا و بویان را می‌بندد. و جالب است که هیات‌مدیره متمول استقلال بالای یک میلیارد بابت برد برابر الاهلی عربستان به اعضای این تیم داده و حتی شنیده شد آن‌ها بعد از تساوی مقابل الشرطه هم به کادر فنی و بازیکنان استقلال پاداش داده بودند! این در حالی است که پرسپولیسی‌ها بعد از صعود به یک‌هشتم هیچ پاداشی نگرفتند. حالا موسوی از کدام امکانات مالی حرف می‌زند جای پرسش دارد. آن‌هم وقتی خودش زمانی در این باشگاه حضور داشت و حتی معترف شد که مبالغی به‌عنوان کمک در اختیار این باشگاه قرار داده بود. استقلال به‌ غیر از موسوی از افرادی مثل خلیل‌زاده، عبدیان و نظری که افرادی اقتصادی و سیاسی محسوب می‌شوند در هیات ‌مدیره خود سود برده و می‌برد و حمایت مالی و معنوی که آن‌ها از آبی‌ها در این مدت داشته‌اند بر کسی پوشیده نیست. اگر اعضای هیات‌مدیره استقلال را با پرسپولیس مقایسه کنید تفاوت‌ها خود را نشان خواهند داد، بماند که تا همین چندی قبل این باشگاه بزرگ فقط با 3 نفر اداره می‌شد، اما بازیکنان پرسپولیس با وجود همه این مشکلات به چیزی جز شادی هواداران فکر نکردند و تلاش کردند که پرچم ایران را در آسیا بالا نگه‌ دارند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.