آقایان حواستان هست در آستانه کسر امتیاز هستیمرأفت: کارگزار اکنون باید به پرسپولیس کمک کند

0 28

مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس در شرایط حساسی قرار گرفته و اکنون کارگزار که منبع اصلی مالی این باشگاه است باید به تیم کمک کند.

به گزارش پرسپولیس نیوز،پایان رأفت در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره مشکلات مالی و مدیریتی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: پیش از اعزام پرسپولیس به لیگ قهرمانان کمتر کسی فکر می‌کرد این تیم نتیجه بگیرد اما هواداران خوشبین بوده و به موفقیت پرسپولیس اطمینان داشتند. در نهایت هم بازیکنان جدید و قدیمی جانانه زحمت کشیده و از نام ایران دفاع کردند. آنها غیرت نشان دادند تا پرسپولیس به فینال بیاید. در ایام برگزاری لیگ قهرمانان، هر روز در جامعه بحث پرسپولیس بود و موفقیت این تیم سبب غرور ملی شد. این افتخارآفرینی سبب شد همه حتی سیاسیون هم برای یحیی گل‌محمدی و شاگردانش پیام تبریک بفرستند.

وی افزود: پس از این موضوع به یک هفته نرسید که چنین اتفاقات بدی برای پرسپولیس رخ داد. چرا یک نفر پیدا نمی‌شود به داد تیمی برسد که پرچم ایران را بالا برده است؟مهدی رسول‌پناه یک نفر است. یا توانایی دارد یا ندارد. یا می‌تواند یا نمی‌تواند پرسپولیس را مدیریت کند اما چرا رک با مردم صحبت نکرده و طرفداران را اذیت می‌کنند.

مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: اکنون نه تنها مطالبات برانکو ایکوانکوویچ، بازیکنان و کادر فنی تیم بزرگسالان پرداخت نمی‌شود بلکه مربیان و بازیکنان تیم‌های پایه هم پول نمی‌گیرند. مربی تیم پایه 15 میلیون تومان طلب دارد اما پول وی را نمی‌دهند. خب پول‌هایی که قرار بود کارگزار به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند چه شده است؟

رأفت اضافه کرد: اگر به عنوان یک پیشکسوت صحبت کنیم می‌گویند تیم در لیگ قهرمانان نتیجه گرفته و 4 بار قهرمان لیگ برتر شده اما باز هم پیشکسوتان دنبال شلوغ کاری هستند. آقایان حواستان هست پرسپولیس در آستانه کسر امتیاز قرار گرفته و حتی اخباری درباره سقوط این تیم به لیگ یک مطرح می‌شود؟ حتی اگر فیفا به کسر امتیاز قناعت کند، پرسپولیس باید فصل را با منفی 6 امتیاز شروع  کند. کجای دنیا چنین اتفاقی برای تیم قهرمان یک کشور و فینالیست مسابقات باشگاهی یک قاره رخ می‌دهد؟

وی تصریح کرد: کمیته انضباطی فیفا با پرسپولیس شوخی ندارد. قبول دارم تیم هزینه دارد اما پول‌هایی که قبلا از کارگزار دریافت کرده‌اند در چه راهی هزینه شده است؟ قراردادها هم به حدی سنگین است که باشگاه‌ها نمی‌توانند پول آنها پرداخت کنند. در این میان منبع مالی باشگاه که همان کارگزار یا اسپانسر است وظیفه دارد به تعهدات خود عمل کرده و در زمان حساس فعلی به پرسپولیس پول بدهد. در غیر این صورت کسر 6 امتیاز خیلی برای فوتبال ایران بد می‌شود.

مهاجم اسبق تیم پرسپولیس درباره مهدی رسول پناه درباره طلب 55 میلیاردی کارگزار به این باشگاه اضافه کرد: شنیده‌ام کارگزار تاکنون نیمی از تعهدات 120 میلیاردی‌اش را پرداخت کرده اما اکنون هم باید به یاری پرسپولیس بیاید. البته نمی‌دانم چه بندهایی در قرارداد وجود دارد ولی برای ایجاد آرامش در پرسپولیس اکنون باید به این تیم کمک شود.

رأفت تصریح کرد: در نهایت این است که باشگاه پرسپولیس باید یکی از ستاره‌های خود را به فروش برساند. اگر این باشگاه تا حدی حرفه‌ای عمل کرده و معاون حقوقی داشت مهدی ترابی را اینقدر مفت از دست نمی‌داد. حداقل 400 هزار دلار از انتقال وی به تیم قطری دریافت می‌کرد تا بخشی از مشکلات عظیم خود را حل کند. اکنون بشار طلب دارد، شجاع خلیل‌زاده در آستانه جدایی است، پول برانکو پرداخت نشده و بازیکنان و کادر فنی هم باید پول خود را دریافت کنند.

وی افزود: به همین دلیل اسپانسر و کارگزار وظیفه دارد به تیم کمک کند. در گذشته قرارداد بازیکن یک میلیارد بود ولی اکنون کم کم یک بازیکن پرسپولیس 3-4 میلیارد قرارداد دارد. با این شرایط و مدیریت فکر می‌کنم آینده خوبی مقابل پرسپولیس نباشد. یحیی گل‌محمدی هم خیلی شاکی است. قرار بود از روز گذشته تمرین شروع شود ولی شنیده‌ام بازیکنان به دلیل دریافت نکردن مطالبات‌شان گفته‌اند فعلا در تمرین حاضر نمی‌شوند. همه بازیکنان پول می‌خواهند و فوتبال هم هزینه‌بر است. اگر می‌گوییم فوتبال خصوصی شود به این دلیل است که دخل و خرجش با هم جور دربیاید. نمی‌توان پرسپولیس را به امان خدا رها کرد و دلخوش به یک کارگزار بود.

مهاجم اسبق تیم فوتبال پرسپولیس افزود: از کارگزار هم طبق قرارداد می‌توان توقع کرد. اگر وی مطابق قرارداد به تعهدات خود عمل نکرده باید همه فشار بیاورند تا در این زمان حساس پول پرسپولیس را بپردازد زیرا باشگاه شرایط خوبی ندارد. البته اعتقاد دارم پرسپولیس در شرایط فعلی خیلی جلوتر از استقلال است. رقیب ما تازه سرمربی‌اش را انتخاب کرده و پنجره نقل و انتقالاتی آن تیم هم بسته شده است. استقلال پول شفر و استراماچونی را پرداخت نکرده‌اند و نمی‌توانند از بازیکنان جدیدشان استفاده کنند.

رأفت خاطرنشان کرد: ‌به هرحال باید مسئولان برنامه ریزی درستی داشته و راهکاری اتخاذ کنند که تکلیف پرسپولیس و استقلال مشخص شود. تمام تیم‌های ما آماتور و دولتی هستند و هیچ چیزی از خودشان ندارند. آنها ورزشگاه، زمین تمرین و منابع  مالی ندارند و با یک اسپانسر نمی‌توانند لیگ را ادامه دهند. تیم کاشیما آنتلرز که دوسال پیش در فینال لیگ قهرمانان پرسپولیس را شکست داد، سه اسپانسر اصلی و چندین اسپانسر فرعی دارد.

وی افزود: در این وضعیت بد اقتصادی فوتبال با یک حامی مالی که شاید شرایط درستی هم برای پرداخت پول ندارد، نمی‌توان تیم را اداره کرد. مگر تیم‌های مطرح دنیا با یک اسپانسر جلو می‌روند؟ تیمی مانند بایرن مونیخ که این همه طرفدار و امکانات دارد دست کم 20 اسپانسر دارد اما تیم‌های ما می‌خواهند با تبلیغ پفک، شکلات و بیسکوئیت کارشان را پیش ببرند.

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: باید افراد قوی اقتصادی و مدیران پرنفوذ وارد باشگاه‌ها شوند تا با پول درآوردن به آنها کمک کنند. فوتبال در ایران فقط هزینه شده و درآمدهایش یک جا قطع می‌شود. اگر برای 10-20 سال آینده برنامه ریزی داشته باشیم اکنون به چنین مشکلی نمی‌خوریم. تیم پورتو مهدی طارمی را با دو میلیون یورو برای 4 سال جذب کرد ولی اگر وی بدرخشد، سال بعد این بازیکن را به 10 برابر قیمت می‌فروشد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.