خطری که پرسپولیس را هم از کرواسی تهدید می کند، هم از قطر… و حالا بشار

0 28
خطری که پرسپولیس را هم از کرواسی تهدید می کند، هم از قطر… و حالا بشار

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: پرسپولیس، بحرانی را پشت سر ننهاده در مخمصه دیگری گرفتار می‌آید. آنچه هواداران پرسپولیس را در اوج موفقیت‌ها هم عصبی و ناراحت نگه می‌دارد غیر از این نیست. قصه بی‌پایانی که گویی تمامی ندارد و همه را خسته کرده است.

جدیدترین خبرهای ورزشی ایران و جهان را اینجا (کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس) بخوانید. (کلیک کنید)

سورپرایزهای پرسپولیس برای هواداران در سال‌های گذشته چنین بوده است. بهتر که بگوییم، سورپرایزهای باشگاه و وزارت نشینان، همیشه از این دست بوده‌اند. این داستان به نظر هیچ‌گاه تمامی ندارد. باید به هوادار حق داد که خسته شود. باور کنیم که آن‌ها شاید یک جاهایی تند بروند، اما بسیار خویشتن‌دار بوده‌اند. به‌ویژه از یک سال و نیم گذشته تاکنون، بی‌امان مورد هجمه اخبار بد و نگران‌کننده بوده‌اند. صدالبته کسی نمی‌تواند بگوید داستان به همین‌جا ختم می‌شود و البته نمی‌توانیم بگوییم که مدیران مسوول همه مشکلات هستند ولی به‌هرحال، امروز آن‌ها مسوول هستند.
هواداران پرسپولیس نمی‌توانند از صعود به فینال، احساس رضایت کامل داشته باشند چون اگر اعتراض النصر هم نبود باید برای خطر کسر امتیاز یا سقوط به دسته پایین‌تر حرص می‌خوردند. آن‌ها دیگر نمی‌دانند باید بیشتر نگران چه مساله‌ای باشند. نمی‌دانند برای کدام مطالبه خود هشتگ بزنند. هنوز ذهن‌شان درگیر مطالبات برانکو است، باید نگران رفتن شجاع و حالا بشار باشند.
*تجمع برابر کاخ سفید به‌جای تجمع برابر باشگاه و وزارت
برای عدم پرداخت مطالبات برانکو، دلایل مختلفی مطرح‌شده است. از کمبود منابع مالی و دغدغه شدن بستن تیم برای فصل جدید تا تحریم‌هایی که وجود دارد و حالا بیشتر هم شده است. تحریم‌هایی که گفتند باعث بالندگی می‌شود ولی حالا سرپرست باشگاه پرسپولیس، هم‌صدا با رییس دولت، حرف دیگری می‌زند.
تحریم‌ها هم بهانه خوبی شده برای پوشاندن همه نقاط ضعف. لابد در این‌جا هم نباید دنبال آدرس‌های غلط برویم. آدرس درست هم کاخ سفید است. باید برویم یقه ترامپ را بگیریم که چرا نمی‌گذارد پول برانکو را بدهند.
*بهانه برای بشار چیست؟
در مورد بشار چه‌طور؟ اگر او هم برود مقصرش ترامپ است. 20 هزار یورو که عددی نیست بگوییم منابع مالی کافی موجود نبود. حتی 120هزار یورو هم یک رقم نجومی به‌حساب نمی‌آید. بدبختی این است که مشکل انتقال پول هم وجود ندارد که بشود به تحریم‌ها پناه برد. چرا مشکل این‌یکی حل نمی‌شود.
پرسپولیس به اعتبار حضور بشار به‌جای او بازیکن نگرفت. قرارداد هم‌بسته شد. خب اگر سیاست این بود که خارجی‌های موجود هم بگذارند و بروند، باید از اول اعلام می‌شد. اگر غیر از این است که باید مشکل حل شود. یک بام و دوهوا معنی ندارد. قرارداد او به شکلی است که تا نیم‌فصل بند جدایی ندارد ولی بند فسخ یک‌طرفه دارد وقتی‌که هر یک از پرداخت‌ها در موعد مقرر انجام نشود. او می‌تواند قرارداد را فسخ کند.
*شرایط آسان بشار برای فسخ یک‌طرفه
بشار باید 17 مهرماه، 20 هزار دلار می‌گرفت. 100 هزار دلار هم باید تا دوشنبه به او تحویل شود. او همین حالا هم می‌تواند قرارداد را فسخ کند و با باشگاه دیگری قرارداد ببندد.
او این روزها در قطر است و این مساله، نگرانی را بیشتر می‌کند. او در جایی است که یکسری باشگاه‌ها او را می‌خواهند. در همین روزهای اخیر باشگاه العربی موردانتقاد بود که چرا به‌جای ترابی، بشار رسن را جذب نکرده است هرچند می‌دانیم که ترابی بهتر از رسن نبود، ضعیف‌تر هم نبود. البته این حرف‌ها مهم نیست. آنچه اهمیت دارد این است که اگر مدیران پرسپولیس بخواهند، امضای آن‌ها پای قرارداد بشار، اعتبار داشته باشد باید مطالبه او را پرداخت کنند. مشکل تحریم هم ندارند.
*خبر خوبی از جلسات بیرون نیامد
مهدی رسول پناه، روز گذشته در هیچ جلسه‌ای خبر نویدبخش نداد. او در گفت وگویی که داشت خبری از برنامه خود یا باشگاه برای حفظ بشار نداد. توضیح نداد که برنامه برای حفظ این بازیکن با پرداخت مطالباتش چیست؟!
این پرهیز از پرداختن به موضوع عجیب و البته نگران‌کننده بود. از جلسه او با هواداران معترض که دیروز در باشگاه اتفاق افتاد هم مطلبی مبنی بر این‌که قرار است کاری انجام شود خارج نشد. پس ‌ازآن‌هم جلسه با نماینده و مدیر برنامه بشار بود که از آن‌هم نکته مثبتی به گوش نرسید. مدیر برنامه بشار، با چهره‌ای راضی از باشگاه خارج نشد بیشتر به آد‌م‌های شاکی می‌مانست.
بعد از بازی‌های خوبی که او اخیراً انجام داد، منطقی نیست که فکر کنیم شاید او امسال هم مانند فصل گذشته از امکان فسخ قرارداد صرف‌نظر کند.
*تمرین هم عقب افتاد
قبل از بازگشت تیم از قطر صحبت بازیکنان این بود که بدهی‌های انباشته، رسن را هم از پرسپولیس می‌گیرد؟
… و حالا بشار

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.