مصاحبه‌هایی که ناراحتی هواداران از مدیران باشگاه را رقم زده است آفتی به نام وعده پرداخت پول به برانکو

0 13

مریم سرخوش – خبرنگار: داستان پرداخت پول سرمربی سابق پرسپولیس مثل کلاف درهمی شده که انگار پیدا کردن سرنخش نشدنی است اما به مساله‌ای مهم ختم شده، ناراحتی هواداران از مدیران باشگاه با وعده‌های محقق نشده!

جدیدترین خبرهای ورزشی ایران و جهان را اینجا (کانال تلگرامی روزنامه پرسپولیس) بخوانید. (کلیک کنید)

به گزارش پرسپولیس نیوز، ‌٧ ماه از صدور رای کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان درباره مطالبات سرمربی سابق پرسپولیس می‌گذرد اما مدیران باشگاه هر روز یک وعده برای تامین اعتبار و پرداخت این بدهی می‌دهند.

* ١١ مرداد 99، مهدی رسول‌پناه در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها: می‌خواهیم طلب برانکو را پرداخت کنیم اما بزرگترین مشکل ما الان بحث انتقال پول است. اصلا قرار نیست پنجره نقل‌وانتقالاتی بسته شود چون بعد از تاریخ اعلامی فیفا (١۶ مرداد) ما یک ماه فرصت داریم تا پول برانکو را بدهیم و فقط یک جریمه باید پرداخت کنیم. ما هم در این مدت پول برانکو و دستیارانش را کامل می‌دهیم تا برای همیشه این پرونده بسته شود.
* 15 مرداد 99، سرپرست باشگاه در گفت‌وگویی دیگر: ان‌شاءالله بخشی از مطالبات برانکو را هفته آینده پرداخت می‌کنیم و مابقی را در فرصت یک ماهه‌ای که به ما دادند واریز می‌کنیم و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
* 24 مرداد 99 بعد از به پایان رسیدن ضرب‌الاجل فیفا و جریمه ۶٠ هزار فرانکی، مهدی رسول‌پناه در برنامه ورزش و مردم: هواداران هر روز می گویند پول برانکو چه شد؟ تا یک ماه دیگر قطعا این بدهی پرداخت می‌شود زیرا منابع آن را تامین کرده‌ایم.
* ٢١ شهریور 99 مهدی رسول‌پناه باز هم در برنامه ورزش و مردم: من ماه قبل گفته بودم که در چند روز آینده بخش دیگری از مطالبات برانکو را پرداخت می‌کنیم اما اتفاقاتی رخ داد که نتوانستیم این کار را انجام بدهیم. با این حال در دو هفته آینده مطالبات برانکو را پرداخت می‌کنیم. دیروز هم دوباره یک نامه نوشتیم که ٣٠ روز به ما فرصت بدهند اما جواب رسمی ندادند. شاید قبول کنند. اگر قبول نکنند هم تا دو هفته آینده مطالبات برانکو را پرداخت می‌کنیم.

* 19 مهر 99، رسول‌پناه در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها: ۳۵۰ هزار یورو فراهم کرده‌ایم اما منتظریم تمام پول را یک جا پرداخت کنیم، الان این پول را پرداخت کنیم، فایده‌‌ای ندارد. ما به خاطر اینکه حسن نیت‌مان را نشان دهیم، دو نامه به فیفا و AFC زدیم. حتی برای AFC هم نامه زدیم تا حسن نیت‌مان را نشان دهیم. ما الان هم یک درخواست به AFC فرستادیم و اگر آنها درخواست ما را رد کنند، ما پس‌فردا (دوشنبه) همین ۳۵۰ هزار یورو را به حساب برانکو واریز خواهیم کرد.

* رضا یلوه، معاون اقتصادی باشگاه در صفحه شخصی خودش: بخشی از منابع ریالی طلب برانکو فراهم شده که درصدد هستیم ظرف چند روز آینده، از طریق بانک مرکزی حواله ارزی را دریافت کنیم و به حساب او واریز کنیم.
* ٢٢ شهریور 99، رضا یلوه در مصاحبه تلویزیونی: منابع مالی مطالبات برانکو فراهم شده و با باشگاه در نامه‌ای از این مربی خواسته که به پرسپولیس فقط دو هفته دیگر فرصت بدهد تا طی یک هفته یا ١٠ روز آینده تمام مطالبات برانکو را بپردازیم.
* ١٧ مهر 99، معاون اقتصادی باشگاه در صفحه شخصی: بخشی از باقیمانده طلب برانکو را تامین کردیم و در هفته آینده سایر منابع هم تامین خواهد شد.
* 12 شهریور 99، رغتبی، عضو هیات مدیره پرسپولیس در جمع خبرنگاران: نباید پنجره بسته شود. پرسپولیس نباید با محدودیتی مواجه شود. می دانیم فرصت محدود است ولی امروز مقدمات یک پرداخت دیگر انجام شد. احتمالا شنبه به حساب برانکو می‌نشیند. با این پرداخت هم بدهی تسویه نمی شود ولی هنوز وقت داریم.

با این اوصاف آخرین وعده همان 350 هزار یورویی است که سرپرست باشگاه گفته دوشنبه (21 مهر 99) به حساب برانکو واریز خواهد شد و باید منتظر ماند دید بالاخره داستان مطالبات مالی برانکو از پرسپولیس و مدیرانی که هر روز یک وعده برای پرداخت این پول می‌دهند، به کجا خواهد رسید. این درست که گران شدن ارز و تحریم‌ها کار را برای پرداخت این پول سخت کرده اما مدیران باشگاه هم باید بدانند که عدم صداقت و وعده‌های پوچ بیش از هر موضوع دیگری هواداران را آزار می‌دهد. اگر به جای این وعده‌ها صداقت بیشتری در گفته‌های خود داشتند، رفتار دیگری هم از هواداران می‌دیدند. آن هم در حالی در همین فوتبال برخی مدعی‌اند پول برانکو را می‌توانند بدون هیچ مشکلی به او برسانند و این نمی‌تواند مانعی در محقق شدن وعده مدیران باشگاه باشد.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.