خدا به خاطر همدلی دست پرسپولیس را گرفت و به فینال بردنوبری: اتفاق عیسی یک معجزه بود

0 28
خدا به خاطر همدلی دست پرسپولیس را گرفت و به فینال بردنوبری: اتفاق عیسی یک معجزه بود

فینالیست آسیا اسیر حاشیه‌های فراوانی است. تیمی که قرار است اواخر پاییز مقابل تیم برتر شرق آسیا قرار بگیرد و این‌بار کار ناتمام سال 2018 را تمام کند، هرلحظه منتظر خبر بدی است که از فیفا بیاید. بعد از پنجره بسته، حالا کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین‌تر در انتظار سرخپوشان است.
اینطور که پیداست حتی فینالیست شدن در این شرایط سخت هم باعث نشده به کمک پرسپولیس بیایند و درنهایت دلهره همه در مورد طلب برانکو، مردی که پرسپولیس را 3 دوره متوالی قهرمان ایران و همچنین نایب‌قهرمان آسیا کرد، تمام شود.
با لیث نوبری تماس گرفتیم. یکی از بازیکنان عرب زبان ادوار گذشته پرسپولیس تا از او در مورد وضعیت فعلی و محرومیت دیگر بازیکن عرب زبان تیم بپرسیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با پیشکسوت تیم را در زیر می‌خوانید:
– بازی‌ها را حتما دنبال کردید. در قطر پرسپولیس دست به کار بزرگی کرد و با اقتدار به فینال آسیا رسید.
پرسپولیس دور از انتظار ظاهر شد. من خودم شخصا توقع نداشتم این طوری نتیجه بگیرد. مهم‌ترین ویژگی این تیم، جنگندگی‌اش بود که آن 3 تیم دیگر شهرخودرو، سپاهان و استقلال که حذف شدند، نداشتند. 50 درصد از موفقیت پرسپولیس به آن تلاش و جنگیدن تا لحظه آخر برمی‌گشت. حتی گلی که عیسی آل کثیر دقیقه 88 به السد زد نتیجه جنگندگی90 دقیقه‌ای تیم بود. خوبی پرسپولیس این است که نیمه اولش برعکس بقیه تیم‌ها و خصوصا استقلال است که در طول 90 دقیقه یکنواخت بود، با نیمه دومش فرق زیادی داشت. پرسپولیس نیمه دوم برعکس باقی تیم‌های ایرانی بهتر عمل می‌کرد.
– می‌خواهید از آنالیز خوب حریف از سوی کادرفنی بگویید؟
مهم‌ترین دلیل موفقیت یک تیم آنالیز است که این کار از سوی آنالیزورها و کادرفنی پرسپولیس به خوبی انجام شد. به نظر من، این تیم فوق‌العاده بود. بچه‌ها از فرصت‌هایی که پیش می‌آمد خوب استفاده کردند. می‌دانم آنجا بچه‌ها چه کار سختی در قطر داشتند. از طریق دوستانم در قطر در جریان قرار گرفتم که به خاطر کرونا، چه سختگیری‌هایی برای تیم‌ها شده و آن ها حتی برای صرف غذا هم نباید دور هم جمع می‌شدند. پرسپولیس در این شرایط سخت کار فوق‌العاده‌ای انجام داد، هیچ تیم ایرانی نمی‌تواند از این شرایط سخت بگذرد. در مصاحبه یحیی گل‌محمدی و افشین پیروانی هم به این موضوعات اشاره شد.
– مساله دیگر اضافه شدن بازیکنان جدید به تیم بود.
پرسپولیس کمبود بازیکن داشت و باید یحیی گل محمدی حتما از نفرات جدیدش استفاده می‌کرد. آن ها اولین بازی‌شان برای پرسپولیس، مسابقه‌ای سنگین در سطح باشگاه‌های آسیا بود اما همه از این آزمون سخت سربلند بیرون آمدند.
– شما یکی از بازیکنان عرب زبان پرسپولیس بوده‌اید. ستاره تیم در این فصل لیگ قهرمانان آسیا هم عیسی آل‌کثیر عرب زبان بود.
عیسی آل کثیر و بشار رسن عرب زبان هستند. من هم همین شرایط را داشتم. البته در گذشته با من بدرفتاری می شد.
– به لحاظ عرب زبان بودن؟
نه اصلا هیچ ربطی به این موضوع نداشت. من کادرفنی گذشته تیم را می‌گویم. خیلی‌ها نمی‌دانستند چه اتفاقاتی در گذشته رخ برای من رخ داد. کادرفنی وقت، با من نامهربانی کرد. وقتی من به پرسپولیس آمدم، بازیکن ملی بودم، قبل از آن هم در پاس بازی کرده بودم، با بچه‌های تیم دوست بودم، بگذریم. از بحث دور نمی‌شوم. عیسی اگر الان در پرسپولیس فوق‌العاده ظاهر می‌شود و اینطور گلزنی می‌کند، اگر او به یکباره از یک تیم معمولی لیگ در لیگ قهرمانان آسیا آن گل‌های حساس را می‌زند، من این را معجزه می‌دانم. برای اینکه ایمان دارم خدایی هست و چنین اتفاقاتی کار خداست. کار آسانی نیست که یک بازیکن معمولی در لیگ برتر، این گل‌ها را برای پرسپولیس به ثمر ‌رساند. آل‌کثیر با این گل‌ها یکدفعه بُعد ملی و بین‌المللی پیدا می‌کند و همه جا صحبت از او می‌شود. ضمن اینکه باشگاه پرسپولیس به نظر من حاشیه‌هایش خیلی کمتر از بقیه تیم‌هاست و بازیکن راحت می‌تواند به ستاره تبدیل شود. خداراشکر آل کثیر با درخشش اول توانست به پرسپولیس کمک کند و هم اینکه خودش الان جزو بازیکنان نامی فوتبال ایران شده است.
– شما هم محرومیتش را بی‌انصافی می‌دانید؟
محرومیت عیسی یک کار بچگانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که تحت فشار عده‌ای قرار گرفتند. همه ما می‌دانیم که قضیه چه بود. ما فوتبالی هستیم و متوجه می‌شویم که اگر فوروارد گلزن پرسپولیس برابر النصر حضور پیدا نکند، این تیم آسیب می‌بیند. این اتفاق هم افتاد ولی خب دیدیم که وقتی یک جمع متحد باشند و برای موفقیت تیم هم‌قسم باشند،‌ خدا کمک می‌کند. خدا در واقع دست این تیم را گرفت و به فینال برد.
– تبرئه می‌شود؟ او را در فینال خواهیم داشت؟
صددرصد. این ها فقط می‌خواستند این بازیکن برابر النصر نباشد. قبلا این حرکت را در صنعت نفت و در نفت تهران هم انجام داده و حتی کانال الکاس به من یک ساعت قبل از بازی پرسپولیس زنگ زد و می‌خواسند هرطور شده یک عکس قدیمی از شادی گل آل کثیر برای آن ها بفرستم که از حقانیت پرسپولیس دفاع کنند. از کانال الکاس قطر هم تشکر می‌کنم که مظلومیت پرسپولیس در این محرومیت را نشان داد و این واقعا برایم جالب بود.
– حالا همین تیمی که در مورد فینالیست شدنش صحبت می‌کنیم شاید به دسته پایین‌تر سقوط کند و یا لیگ آینده را با کسر امتیاز شروع کند.
بالاخره هر اشتباهی تاوانی دارد. پرسپولیس تاوان قرارداد حرفه‌ای نبستن و پایبند نبودن به تعهداتش را می‌دهد. آن ها تبعاتش را باید در نظر بگیرند.
– شاید فینالیست آسیا برود در دسته پایین‌تر بازی کند!
شاید درس عبرت شود برای دیگران، وقتی یک مدیرعامل با 750 هزار تومان یک باشگاه را ترک می‌کند!
– عاقبت پرسپولیس در فینال آسیا چطور می‌شود؟
من دوست دارم اتفاقات 2018 تکرار نشود و حرفه‌ای تر بازی کنیم. دوست داریم قهرمان شویم، شاید بعدش هم برویم دسته پایین‌تر. نمی‌دانم چه بگویم، ما که دوست نداریم این اتفاق بیفتد و تیم سقوط کند اما این کار هر سال تکرار می شود، یک جایی باید تیم‌های ایرانی جدیت نهادهای بین‌المللی فوتبال را ببینند و شاید دیگر این موضوعات تکرار نشود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.