در روزهای تنهایی پرسپولیس مجلس میزبان آبی ها بودخانه ملت یا خانه استقلال

0 28
در روزهای تنهایی پرسپولیس مجلس میزبان آبی ها بودخانه ملت یا خانه استقلال

شیوا دورانگر – خبرنگار: بعد از تجمع هفته اخیر تعدادی از هواداران استقلال مقابل مجلس شورای اسلامی، احسان قاضی زاده به این مسئله واکنش نشان داد و در اتفاقی بی سابقه از سرپرست و کانون هواداران استقلال و جمعی از پیشکسوتان این تیم دعوت کرد در مجلس حضور پیدا کرده تا مشکلات و خواسته های خود را با نماینده های مردم در میان بگذارند! قطعا بعد از شنیدن این خبر به دنبال ارتباطی بین مجلس و فوتبال خواهید گشت و شاید از خودتان بپرسید از چه زمانی نماینده های استان ها این اختیار را پیدا کردند که در فوتبال دخالت کنند;نمایندهایی که کمترین انتظار از آنها پدید آوردن یک جامعه امن و آرام برای مردم بود،اما هیچ نقطه ای از کشور را پیدا نمی کنی که مردمانش از مشکلات اجتماعی گله مند نباشند و حرف مشترک اغلب افراد تورم و بیکاری بی شمار در جامعه است و از اینکه نماینده های آنها توجهی به این اوضاع بد اقتصادی ندارند شاکی هستند.حتما بارها و بارها اخبار تجمع کارگران فلان کارخانه و معدن را که صدبرابر بزرگتر از تجمعات خط دهی شده هواداران استقلال است در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود شنیده اید یا دانشجویانی که از وضعیت تحصیلی خود گلایه دارند و… راستی کدام یک از نماینده هایی که امروز در خانه ملت را به روی استقلالی ها باز کرده اند، دقایقی از وقت خود را صرف شنیدن مشکلات اقشار آسیب پذیر و کم در آمد جامعه کرده اند و یا دستکم نسبت به مطالبات آنها واکنش داشته اند؟ اما ظاهرا برخی نماینده ها وظایف اصلی خود را در قبالی مردم که به آنها اعتماد کرده و رای دادند فراموش کرده اند و چنان ذوب در طرفداری از تیم محبوب خود شده اند که مشکلات مردم را نمی بینند.
جالب اینجاست که رئیس فراکسیون ورزش مجلس، سلطانی فر را بخاطر استقلال تهدید می کند! فردین گفته است اگر مسائل و مشکلات استقلال در جلسه‌ای که امروز با مسئولان این باشگاه داریم حل نشود، مسعود سلطانی‌فر باید برای ارائه توضیخات به صحن علنی بیاید و حتی ممکن است طرح استیضاح این وزیر هم کلید بخورد.
ممنون می شویم آقایان مجلس نشین بعد از برگزاری جلسه با آبی ها، اهالی فوتبال را هم در جریان چند و چون این نشست قرار دهند تا ما هم بدانیم چه چیزی خاطر نازک ابی ها را آزار کرده است و وزیر پرسپولیسی باعث چه مشکلاتی برای تیم سوگلی پایتخت شده است. شاید بالاخره فهمیدیم کی و کجا از پرسپولیس حمایت شده که ما بی خبر مانده ایم.شاید این مشکلاتی را که امروز شاهدش هستیم افسانه ای بیش نباشد و برانکو طلبی از ما ندارد و فیفا قصد شوخی دارد که پنجره نقل و انتقالاتی مان را بسته است! بیرانوند،ترابی و علیپور هم جدا نشده اند و همچنان ستون های پرسپولیس خواهند بود. هواداران این تیم هم بیجا می کنند، اعتراض دارند.خوشی زیر دلشان زده،همین که ۴ سال قهرمان شده اند باید خفقان بگیرند;حتی وقتی مربی که ۷ جام برایشان آورد را فراری دادند،حتی اگر تیم های رقیب با پیشنهادات وسوسه کننده ستاره هایش را اغوا کردند،حتی اگر بخاطر بی کفایتی مدیران منتخب وزیر مرتبا محروم شدند.حتی اگر اسپانسر باشگاه برای رقیب هزینه کرد و…
مشکلات پرسپولیس در سالهای گذشته انچنان زیاد بوده که هواداران چندین بار در طول فصل به نشانه اعتراض دست به تجمع مقابل مقابل وزارت ورزش و ساختمان باشگاه زدند،اما بخاطر نداریم جز اینکه با خشونت از انها استقبال شده باشد اتفاق دیگری افتاده باشد. حتی در روزهایی که هواداران از جدایی برانکو چنان خشمگین بوند که چند روز متوالی از خواب و خوراک زدند تا سرمربی محبوبشان را بازگردانند.اما نه تنها برانکو بازنگشت که مسببین این اتفاق هم محاکمه نشدند و انقدر به برانکو برای پرداخت مطالباتش وعده های دروغین دادند که این مربی اعتمادش را به طور کامل نسبت به گرفتن طلبش از پرسپولیس از دست داد. ولی با اولین شعار حیا کن و رها کن هواداران استقلال،وزیر ورزش دستور به برکناری افتخاری داد که در زمان مدیریتش یک دو جین ستاره اسمی و بازیکن خارجی به استقلال آورده بود.اما عرب را انقدر در پرسپولیس نگه داشت که این مدیر به میل خودش استعفا داد و حتی بعد از این اتفاق هم او همچنان عضو هیات مدیره پرسپولیس باقی ماند.
اصلا چرا راه دور برویم مگر همین چند روز قبل که هواداران در اعتراض به اتفاقاتی که برای تیمشان رخ داده است دست به تجمع زدند کسی به خود زحمت داد قدمی برای برطرف کردن مشکلات پرسپولیس بردارد یا حداقل به نگرانی ها آنها گوش دهد؟ همین حالا که در حال نگارش این مطلب هستیم برخی بازیکنان پرسپولیس در اعتراض به مشکلات مالی بر سر تمرین پرسپولیس نرفته اند و فینالیست غرب آسیا با ۱۱ بازیکن اولین تمرین خود را در فصل جدید استارت زده است.و همین حالا خبر رسیده است که استقلالی ها مطالبات علی کریمی را تمام و کمال پرداخت کرده اند .حالا فکری دغدغه ای بابت از دست دادن ستاره تیمش ندارد و مدیران استقلال می توانند با کریمی که یکی از موثرترین نفرات استقلال در فصل گذشته بود مذاکره کرده و همانطور که به هواداران وعده داده بودند به گرانترین بازیکن لیگ تبدیل کنند! البته کریمی یکی از ده ها بازیکن گرانقیمت استقلال در این فصل است و این باشگاه برای حفظ امثال قایدی و جذب نفراتی چون مظاهری، مرادمند، مهدی پور و دیگران تا جایی که می توانست ولخرجی کرده است که بعدها صدای آن را مثل آن قراردادهای نجومی که با امثال کاوه رضایی ها و غفوری ها و دیاباته ها خواهید شنید.
حالا چرا مجلس نشینان به جای ورود به قراردادهای نجومی آبی ها که اسنادش در رسانه ها انتشار پیدا کرد یا ریخت و پاش هایی که این تیم برای جذب بازیکنان و مربیان بی کیفیتی چون شفر،بویان،گرو و نویمایر داشت ورود نکرده و بخاطر خروج ارزهای بی زبانی که از این مملکت به جیب خارجی ها رفت از وزیر حساب و کتاب پس نگرفتند؟
اگر وزیر بخاطر اشتباهات وزیران منتخبش در از دست دادن استراماچونی مقصر باشد،پس باید سهمی هم برای او در این ریخت و پاش ها در نظر گرفت.اما ظاهرا آبی ها مجازند تا هر چقدر که می خواهند هزینه کنند،حتی لازم باشد از این وزیر و آن وزیر برای دور زدن قانون کمک گرفته و حتی حمایت مالی شوند.دیروز هم که رئیس کمیته فوتبال مجلس افشا کرد در حل بدهی های مالیاتی به استقلال بیشتر از پرسپولیس کمک کرده است.به راستی وزیر ورزش و سایر دولتمردان دیگر چه کاری باید برای استقلال انجام دهند تا طرفداران این تیم راضی باشند؟مدیریت این باشگاه که دست با نفوذترین و متمول ترین افراد است و از هر طرف حمایت می شوند.در همین چند وقت اخیر شاهد بودید که چند بار پیشکسوتان رقیب با وزیر نشست داشتند و حتی معاون سلطانی فر با حضور در ساختمان باشگاه استقلال به نقل و انتقالات این تیم رسیدگی کرد و شرایط حضور فکری در استقلال را هم فراهم آورد. اما از انطرف هیچکس عین خیالش نیست که پرسپولیس چه روزهای سختی را پشت سر می گذارد;یک بازیکنش را ای اف سی به ناحق محروم کرده،پنجره نقل و انتقالاتش را فیفا بسته است و کادرفنی اش یکبار استعفا داده،بازیکنانش تهدید به جدایی کرده اند و …این حال و روز تیمی که کمتر از سه ماه مقابل فینالیست شرق آسیا قرار خواهد کرد. اما چه اهمیتی دارد مهم حل مشکلات هواداران تیم استقلال است و پرسپولیس هم لابد بچه سرراهی است که هیچکسی دلسوزش نیست. به حرف استقلالی ها که همه دولتمردان پرسپولیسی هستند،ولی شما در همین خانه ملت که الان شده خانه استقلال اگر توانستید یکنفر را پیدا کنید که دنبال حل مشکلات پرسپولیس رفته باشد.اصلا
چرا راه دور می رویم در همین چند سال اخیر برخی نمایندگان حتی به عضویت هیات مدیره استقلال در آمده اند که از جمله حسن زمانی و یا همین حجت نظری که نیامده شروع به توهین کرد و حتی زیرآب پرسپولیس را زد. اما با وجود اعتراض پرسپولیسی ها هیچ تذکری از سوی مجلس دریافت نکرد که البته جای تعجب نداشت،چون قبل از او هم برخی دیگر از نمایندگان در حمایت از تیم های مورد علاقه خود این رفتار را داشتند. حتی در گذشته برخی از آذری زبان ها در حمایت از تراکتور تا استیضاح وزیر پیش رفتند.ایضا اصفهانی ها از تیم سپاهان. البته تا حدودی پذیرفتن این مسئله که یک نماینده از تیم استان خود دفاع کند قابل درک است، ولی اینکه نماینده مردم فریمان از استقلال حمایت کند و برای حل مشکلات این تیم جلسه بگذارد در نوع خودش جالب است.البته این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می افتد.
شهریور ماه امسال احمد راستینه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به درخواست استقلالی ها گفته بود
برای بازگشت آندره‌آ استراماچونی جلسه ای در کمیته تربیت بدنی کمیسون فرهنگی برپا خواهند کرد و مسئولان به صورت جدی درخواست هواداران را پیگیری کنند.
سه فصل قبل تنی چند از نماینده های مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به وزیر ورزش و جوانان به دلیل شرایط این تیم که با اعتراض هواداران همراه شده بود در صحن علنی مجلس تذکر دادند.
در این نامه که به امضای چند نماینه مجلس از جمله محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی رسیده، عنوان شده بود که استقلال ۳۰ میلیون هوادار دارد و نسبت به شرایط این تیم نگران هستند و این چنین تصور می‌شود که وزیر ورزش عمدا باعث ایجاد تنش در این باشگاه شده است!این اتفاق باعث ناراحتی هواداران سپیدرود و داماش را فراهم آورد و علاقمندان این دو تیم از اینکه نماینده رشت به جای توجه به مشکلات ورزش این شهر پیگیر مشکلات تیم شهر دیگری بوده اعتراض کرده بودند. علی رغم تمام این حمایت ها هواداران استقلال معتقدند به تیم آنها رسیدگی نمی شود و به تیم رقیب لقب حکومتی داده اند!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.