سایپا سواری در ابتدای راهوعده انتقام در هفته هشتم

0 11
سایپا سواری در ابتدای راهوعده انتقام در هفته هشتم

امیر عباس زمانیان – خبرنگار: مراسم قرعه کشی لیگ برتر خلیج فارس، جام بیستم، روز گذشته به انجام رسید و پرسپولیس حریفانش را در راه رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی شناخت. دربی تهران در هفته هشتم برگزار می‌شود و بر خلاف فصل گذشته، ارتش سرخ بازی‌های سنگینی را در چند هفته متوالی آغازین تجربه نخواهد کرد که این موضوع هم نکات مثبت دارد و هم نکات منفی.
برنامه بازی‌های سرخپوشان در لیگ برتر خلیج فارس، جام بیستم به شرح زیر است:
سایپا سواری در ابتدای راه
شاگردان یحیی گل محمدی در هفته اول رقابت‌ها، روز شنبه 10 آبان در ورزشگاه شهر قدس باید به مصاف نارنجی پوشان سایپا بروند که تقابل با شاگردان جوان ابراهیم صادقی، به نوبه خود جالب توجه خواهد بود. پرسپولیس در آخرین دیدار لیگ برتری فصل گذشته، به مصاف سایپا رفت که پس از آن دیدار، ارتش سرخ چهارمین قهرمانی متوالی در پایان لیگ برتر را جشن گرفت. به همین ترتیب، سرخپوشان امیدوارند خوش یمنی سایپا در فصول گذشته برای پرسپولیس، این فصل هم ادامه دار باشد و مدافع عنوان قهرمانی، آغاز فصل جدید را با پیروزی جشن بگیرد.
آزادی، آوردگاه تقابل با برزیل
پرسپولیس در هفته دوم رقابت‌ها، اولین بازی در ورزشگاه آزادی را برابر نفت آبادان برگزار خواهد کرد و روز جمعه 16 آبان میزبان آبادانی‌هاست. با توجه به خریدهای جدید نفت آبادان در این فصل لیگ برتر و مدعی بودن شان برای کسب سهمیه آسیایی، پرسپولیس قطعاً کار آسانی مقابل این تیم نخواهد داشت و از طرف دیگر نیز قطعاً به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، به راحتی در خانه به حریفان امتیاز نمی‌دهد. علی الخصوص اینکه ارتش سرخ در فصل گذشته نیز 3 مرتبه (+ جام حذفی) مقابل این تیم پیروز شده است.
استخراج امتیاز نهم از مسجد سلیمان
ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان، میزبان اولین بازی خارج از تهران پرسپولیس است و شاگردان یحیی گل محمدی در صورت کسب پیروزی در 2 دیدار ابتدایی، موفق می‌شوند با کسب اولین پیروزی خارج از خانه به امتیاز شماره 9 در لیگ برتر برسند. نفت مسجد سلیمان حریف چغری برای پرسپولیس بوده و تنها تیمی که پرسپولیس حتی با برانکو نیز موفق به شکستش نشد، همین تیم است. اما یحیی طلسم شکنی کرد و بازهم امیدوار است روز 23 آبان در این ورزشگاه، دومین پیروزی مقابل مسجد سلیمانی‌ها را جشن بگیرد.
رحمتی این بار در لباس سرمربیگری
شهرخودرو با سرمربیگری مهدی رحمتی که اولین تجربه سرمربیگری‌اش با این تیم را تجربه می‌کند در هفته چهارم میهمان پرسپولیس است؛ اما این نکته هرگز به معنای کار راحت پرسپولیس نیست و تیم مشهدی بازیکنانی سراسر انگیزه برای دشت امتیاز از تهران دارد. صدالبته که تیم مدعی قهرمانی، برای برد در تک تک دیدارها وارد میدان می‌شود. این بازی به احتمال زیاد روز 30 آبان ماه برگزار می‌شود و ارتش سرخ امیدوار است برخلاف فصل گذشته، امتیازات کامل را هفته‌های آغازین به دست بیاورد.
تقابل با بحران زده‌ها در وطنی
هفته پنجم روز 7 آذر به انجام می رسد و پرسپولیس میهمان نساجی قائمشهر است. پرسپولیس که در فصول اخیر از بازیکنان مازندرانی بسیاری بهره برده، امیدوار است رکورد کسب امتیاز در هفته‌های آغازین را مقابل نساج های بحران زده کسب کند و با اقتدار، دوباره جایگاهش در صدر جدول را محکم کند. این حریف مازندرانی که با توجه به جدایی نابه هنگام سرمربی‌اش محمود فکری، آن هم در میانه اردوی پیش فصل شرایط مناسبی ندارد، به نظر نمی‌رسد حریف دردسر سازی باشد اما بازی در زمین قائمشهر، همواره یکی از چالش‌های جدی ارتش سرخ بوده است.
هفته ششم، ذوب آهن در آزادی
ذوب آهن که فصل گذشته برای سقوط نکردن به لیگ دسته اول فوتبال ایران می‌جنگید و از شانس خوبش در هفته‌های پایانی با پرسپولیس بی انگیزه رو به رو شد، علاوه بر کسب برد برای تضمین بقا، جشن قهرمانی و اهدای جام پرسپولیسی ها را نیز کمی تحت تاثیر قرار داد و این فصل امیدوار است شرایطی مشابه با فصل گذشته نداشته باشد. این فصل اما پرسپولیس روز 14 آذر برای پنجمین قهرمانی متوالی همراه با چاشنی انتقام از این تیم پذیرایی می‌کند.
اولین دیدار با محرم در نصف جهان
هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر، جذابیت خاصی برای پرسپولیس دارد. شاگردان یحیی گل محمدی از هفته هفتم بازی‌های شان مقابل تیم‌های به اصطلاح Top4 ایران آغاز می‌شود و اولین حریف نسبتاً سخت پرسپولیس، سپاهان تحت هدایت محرم نویدکیاست. این تیم که با وجود عدم کسب نتیجه مطلوب در لیگ قهرمانان آسیا 2020 با سرمربی جدیدش حاضر بود، بازی‌های خوبی از خود به نمایش گذاشت و پرسپولیس امیدوار است انتقام دیدار مقابل سپاهان در دور رفت فصل گذشته لیگ برتر را در روز 21 آذر ماه بگیرد. البته اگر سپاهانی‌ها این بار برابر پرسپولیس در زمین مسابقه حاضر شوند و با شعار «له نشدن غیرت شان»، قهرمانی را زودتر از موعد به پرسپولیس تقدیم نکنند.
وعده انتقام در هفته هشتم
سوت آغاز نود و چهارمین دربی سرخابی به احتمال فراوان در آخرین روزهای آذر ماه در ورزشگاه آزادی به صدا در خواهد آمد و پرسپولیس سودای انتقام دیدار نیمه نهایی جام حذفی را در سر دارد. نکته جالب توجه، میزبانی استقلال از پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران است. با توجه به مسایل حاشیه‌ای که در جریان شکایت النصر از پرسپولیس دیدیم، عدم میزبانی استقلال در یکی از شهرهای ریاض یا جده، کمی عجیب به نظر می رسد. تقابل با شاگردان محمود فکری و کادر فنی جدید الورود استقلال نیز از نکات جالب توجه این دیدار است.
آغاز زمستان با تازه واردها
مس رفسنجان فصل گذشته موفق شد جواز صعود به لیگ برتر را کسب کند و این فصل، به احتمال زیاد پس از چندین سال، پرسپولیس در اولین روزهای دی ماه مصاف با نارنجی پوشان رفسنجانی را تجربه خواهد کرد. این تیم که برای درخشش دوباره در لیگ برتر لحظه شماری می‌کند، تحت هدایت محمد ربیعی، تیم جوان و شادابی را تشکیل داده که هرگز حریف آسانی برای ارتش سرخ نخواهد بود. این بازی به احتمال زیاد در روز پنجم دی ماه برگزار می‌شود.
فتح قلعه نو در کرمان
امیر قلعه نویی این فصل هدایت تیم گل گهر سیرجان را به دست گرفته و پرسپولیس باید در ورزشگاهی که از این پس با توجه به تاکتیک تیم‌های قلعه نویی، شاهد فرسایش بیش از اندازه کناره‌های زمین چمنش خواهد بود، در ورزشگاه امام علی به مصاف دیگر تیم کرمانی برود. گل گهر نیز فصل گذشته با مجید جلالی از حریفان قابل احترامی بود که هفته یکی مانده به آخر میزبان پرسپولیس شد و با وجود کسب یک امتیاز از تیم یحیی در لحظه‌های پایانی، گارد قهرمانی را نیز برای ارتش سرخ فوتبال آسیا باز کرد و فرهنگ فوتبالی را به رخ ایران کشید. بازی هفته دهم به احتمال فراوان در روز 12 دی ماه برگزار می‌شود.
فولاد، یازدهمین مانع در راه گلات
تیم جوان و شاداب تحت هدایت جواد نکونام که فصل گذشته سهمیه پلی آف لیگ قهرمانان آسیا 2021 را نیز کسب کرد، در هفته یازدهم و به احتمال زیاد روز 19 دی ماه باید به مصاف ارتش سرخ در ورزشگاه آزادی بیاید. این تیم برای فصل جاری نیز یکی از رقیبان سرسخت پرسپولیس به حساب می‌آید و باید دید بازهم اندیشه‌های تاکتیکی یحیی به انگیزه‌های حریف خواهد چربید یا خیر؟
تجربه جدید سفر به اراک با آلومینیوم
آلومینیوم اراک که با هدایت رسول خطیبی موفق شد در آخرین روز از لیگ دسته اول فوتبال ایران، با توجه به تفاضل گل بالاتر این تیم نسبت به مس کرمان برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر به سطح اول فوتبال ایران برسد، از این پس حریف تازه‌ای برای پرسپولیس خواهد بود و شاگردان یحیی گل محمدی در هفته دوازدهم برای رویارویی با آلومینیوم به این شهر سفر می‌کنند.
تقابل حامد با خاطرات گذشته
ماشین سازی تبریز، سیزدهمین حریف پرسپولیس در لیگ برتر بیستم خواهد بود و بدون شک، شاگردان یحیی گل محمدی به دنبال قطعی کردن قهرمانی نیم فصل با غلبه بر ماشین سازان تبریزی خواهند بود. این تیم که یکی از حریفان با قدمت پرسپولیس در فوتبال ایران است، در این هفته به تهران سفر می‌کند و یکی از جذابیت‌های این دیدار، حضور حامد لک به عنوان دروازه‌بان سابق ماشین سازی در دروازه پرسپولیس است. او که سابقه مهار پنالتی عجیب علی علیپور در آخرین لحظات بازی را در کارنامه دارد، این بار امیدوار است قهرمانی لیگ برتر را نیز با پرسپولیس تجربه کند.
تراکتور علیمنصور، شماره 14
پرسپولیس در هفته چهاردهم لیگ برتر باید به تبریز سفر کند و تراکتور تحت هدایت علیرضا منصوریان یکی دیگر از رقیبان پرسپولیس است. او که با به دست گرفتن سکان هدایت تراکتور به دنبال سنت شکنی در تبریز است، به احتمال زیاد در بهمن ماه مقابل پرسپولیس قرار خواهد گرفت و پرسپولیس نیز به دنبال گرفتن انتقام فصل گذشته در تبریز خواهد بود.
حسن ختام با پیکان
پیکان تهران، آخرین حریف پرسپولیس در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال ایران، جام بیستم است و ارتش سرخ برای تکرار تاریخ و قهرمانی در نیم فصل برای پنجمین فصل متوالی، باید از سد پیکان در ورزشگاه آزادی بگذرد و همچنین سرخپوشان امیدوارند در آخرین هفته لیگ برتر، جشن گلات قهرمانی را با پیروزی برابر این تیم در ورزشگاه شهر قدس جشن بگیرند.
لازم به ذکر است تاریخ‌ها و روزهای اعلامی در یادداشت بالا، به صورت رسمی اعلام نشده است و با توجه به احتمالات، روزهای فوق برای برگزاری بازی انتظار می‌رود. همچنین شرح برنامه پرسپولیس در نیم فصل اول لیگ بیستم به شرح زیر است:
هفته اول: سایپا – پرسپولیس
هفته دوم: پرسپولیس – نفت آبادان
هفته سوم: نفت مسجد سلیمان – پرسپولیس
هفته چهارم: پرسپولیس – شهرخودرو
هفته پنجم: نساجی – پرسپولیس
هفته ششم: پرسپولیس – ذوب آهن
هفته هفتم: پرسپولیس – سپاهان
هفته هشتم: استقلال – پرسپولیس
هفته نهم: پرسپولیس – مس رفسنجان
هفته دهم: گل گهر سیرجان – پرسپولیس
هفته یازدهم: پرسپولیس – فولاد
هفته دوازدهم: آلومینیوم اراک – پرسپولیس
هفته سیزدهم: پرسپولیس – ماشین سازی
هفته چهاردهم: تراکتور – پرسپولیس
هفته پانزدهم: پرسپولیس – پیکان

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.