استقلال، بازیکن خراب‌کن‌ترین تیم لیگ استسقوط آزاد رویاها

0 32
استقلال، بازیکن خراب‌کن‌ترین تیم لیگ استسقوط آزاد رویاها

شیوا دورانگر – خبرنگار: علی دشتی و محمد بلبلی که در نقل‌وانتقالات لیگ نوزدهم با سروصدای زیاد جذب استقلال شده بودند، از این تیم جدا شدند. اولی با استناد به یک بند در قراردادش با سایپا فسخ کرد و آبی‌پوش شده بود.

گرچه که مدیران سایپا این اقدام دشتی را غیرقانونی دانسته و به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال شکایت کردند که درنهایت با دریافت مبلغی از استقلال از پیگیری شکایت خود صرف‌نظر کردند و ماجرا فیصله یافت. دومی هم که از پدیده‌های لیگ در فصل هجدهم بود و تیم‌های زیادی را خواهان خود مي‌دید در اقدامی جنجالی ابتدا با فولاد و سپس با استقلال قرارداد بست، درحالی‌که با باشگاه سپیدرود قرارداد داشت. این اقدام بلبلی با شکایت باشگاه فولاد همراه شد و کمیته تعیین وضعیت فدراسیون نیز این بازیکن را به دلیل امضای قرارداد با 2باشگاه، به مدت ۴ماه از حضور در فوتبال محروم کرد. بلبلی بعد از سپری کردن محرومیتش، فرصت چندانی برای بازی در استقلال به دست نیاورد و بيشتر بازی‌ها را از روی نیمکت دنبال کرد، بدون این‌که اثرگذاری خاصی داشته باشد و درنهایت تصمیم به جدایی گرفت و با قراردادی یک‌ساله قرضی به نفت مسجد سلیمان پیوست.
قبل از این بازیکن، علی دشتی درخواست جدایی داده بود که قرار شد وی استقلال را در لیگ قهرمانان آسیا همراهی کند و سپس رضایتنامه‌اش را دریافت کند. بعد از صعود آبی‌ها از مرحله گروهی این اتفاق میسر شد و دشتی به ذوب پیوست.
این بازیکن هم در بيشتر مسابقات لیگ نوزدهم نیمکت‌نشین بود و حتی به‌خاطر این موضوع در همان نیم فصل تصمیم به جدایی شد که با درخواست او مخالفت شد. این بازیکن حتی در مقطعی به دلیل بی‌انضباطی از تیم اخراج شد که بعد از گذشت چند روز مورد بخشش استراماچونی واقع شد و به تمرینات بازگشت. بعد از جدایی این مربی هم دشتی جایی در تفکرات مجیدی نداشت، این درحالی بود که او در سایپا مهره‌ای تاثیرگذار است و توانسته بود ۴گل برای این تیم به ثمر برساند که آمار قابل‌قبولی برای یک‌هافبک است اما او در فصل اخیر نتوانست عملکرد خوبش در سایپا را تکرار کند، درحالی‌که استقلال چیزی در حدود یک و نیم میلیارد به خود این بازیکن پرداخت کرده بود.
2بازیکن جوانی که اسم بردیم، یکی از چند بازیکن آینده‌داری هستند که با حضور در استقلال دچار افت شده‌اند و در سال‌های گذشته حتی بعضی از ستاره‌های مطرح لیگ هم بعد از حضور در جمع آبی‌پوشان از روزهای اوج خود فاصله گرفتند که از جمله آن‌ها مي‌توان به بختیار رحمانی، حسن بیت‌سعید و مرتضی تبریزی اشاره کرد.
بختیار رحمانی قبل از حضورش در استقلال از جمله ستاره‌های مطرح لیگ بود که نیمی از تیم‌های لیگ به دنبال جذبش بودند، این بازیکن با سروصدای زیاد و قرارداد سنگین آبی‌پوش شد اما خیلی زود و در همان هفته‌های نخست به‌خاطر عملکرد ضعیفش نیمکت‌نشین شد و بدون زدن هیچ گلی و با ثبت یک پاس گل تصمیم گرفت در نیم فصل از جمع آبی‌پوشان جدا شود و برای رسیدن به این مقصود بخشی از مبلغ قراردادش را هم بخشبد تا زودتر بتواند از تیمی که به‌گمان خودش طرفدار آن بود، جدا شود. سرنوشت حسن بیت‌سعید هم مثل رحمانی بود و این بازیکن که در تیم استقلال خوزستان مهاجمی گلزن و تاثیرگذار بود و با گل‌های خودش توانست بود نقش قابل‌توجهی در قهرمانی تیمش در لیگ پانزدهم ایفا کند اما بعد از حضور در استقلال نشانی از آن مهاجم فرصت‌طلب و گلزن نداشت و پس از سپری کردن یک نیم فصل ناموفق اقدام به فسخ کرد و راهی فولاد شد.
دومین گلزن برتر لیگ هفدهم نیز در 2فصلی که در استقلال بوده بارها تا مرز جدایی پیش رفته است. مرتضی تبریزی زمانی از بهترین مهاجمان لیگ بود. این بازیکن قبل از حضورش در جمع آبی‌ها، به سبب درخشی که در ذوب‌آهن داشت تیم‌های مطرح لیگ را خواهان خود مي‌دید. در فصل هفدهم او شانه به شانه علی علیپور برای آقای گل تلاش کرد و توانست با زدن ۱۳گل در رتبه دوم گلزنان قرار بگیرد ولی بعد از جدایی از ذوب‌آهن نتوانست عملکرد درخشانش را تکرار کند و در 2فصل اخیر بیشتر نیمکت‌نشین بوده و گل‌هایی که زده انگشت‌شمار بوده است. روح‌ا… باقری پدیده‌ای که با درخشش در تیم لیگ یکی خونه به خونه مورد توجه شفر، سرمربی وقت استقلال قرار گرفته بود هم نتوانست حضور باثباتی در این تیم داشته باشد و این مهاجم هم در یک مقطعی به دلیل مسائل انضباطی از همراهی تیمش محروم بود و در بیشتر بازی‌ها به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین مي‌آمد و بعد از یک فصل بازی از استقلال جدا شد.
به غیر از باقری نفراتی چون فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری و مرتضی آقاخان هم که از بهترین‌های لیگ بودند در استقلال توفیقی نداشتند. تعداد حضور محمدی‌مهر در ترکیب استقلال از ۱۰بازی تجاوز نکرد، این درحالی بود که او در پارس‌جنوبی مهره‌ای تاثیرگذار به شمار مي‌رفت که آبی‌ها برای جذبش ۲ونیم میلیارد به گفته مدیرعامل پارس‌جنوبی هزینه کرده بودند!
میثم تیموری هم دیگر ستاره جمی‌ها بود که آبی‌ها در نقل‌وانتقالات لیگ هجدهم جذب کردند که این مدافع هم یا روی نیمکت بود یا سکوها.هر 2بازیکن هم قبل از این‌که قراردادشان به پایان برسد از استقلال کنار گذاشته شدند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.