روزگار پرسپولیس به سبکی که استقلالی‌ها می‌خواهندپای چوبه‌دار

0 50

ابراهیم فتاحی – خبرنگار: همان‌طور شد که آن‌ها خواسته بودند. تازگی ندارد. همیشه این‌گونه بود و در چند سال اخیر هم اتفاقات زیادی در این راستا روی داده است. اتفاقاتی برای پرسپولیس روی می‌دهد که استقلالی‌ها دوست داشته‌اند.

اشتباه نکنید. قرار نیست یک‌سری حرف‌های هواداری زده شود. پرسپولیس در این سال‌ها با پدیده‌های بسیاری جنگیده است. اتفاقات فراوانی را پشت سر گذاشت تا به اهداف خود برسد. فشارهای فراوانی را تاب آورد. فشار از سوی رقبایی که یارای رقابت نداشته‌اند. چه از سوی هواداران‌شان و چه از جانب مقام‌‌های رسمی.

پرسپولیس حالا یکی از سخت‌ترین دوران‌ها را پشت سر می‌گذارد. بسیاری امیدوار هستند که نتیجه این شرایط، به ناکامی پرسپولیس منجر شود. همان‌طور که در سال‌های گذشته چنین امیدی داشتند. اتفاقی مثل بسته شدن پنجره نقل و انتقالات به خاطر ایراد کار خود باشگاه بود ولی بعضی مسایل دیگر در همان زمان روی داد. نمونه‌اش باشگاهی که به بهانه سربازی از همان تیم بازیکن گرفت و هیچ‌کس هم جلوی آن را نگرفت.

در این مدت بعد از هر قهرمانی مدیران باشگاه تغییر یافتند. مدیرانی که به چم‌وخم امور آشنا شده بودند. موضوع به همین‌جا ختم نشد. سر آخر قرعه به نام برانکو خورد. کسی که متهم اصلی در موفقیت‌های پرسپولیس بود. وقتی تکرار قهرمانی‌ها امر ناشایستی باشد، عامل آن را هم باید متهم خواند.

*پرسپولیسی که پای دار است

در چند وقت اخیر شاهد تجمع‌هایی برابر مجلس بودیم. وقتی استقلالی‌ها در آن‌جا حاضر شدند، نمایندگان در میان آن‌ها حضور پیدا کردند. وقتی پرسپولیسی‌ها رفتند، به مقابل باشگاه هدایت شدند. حکایت جالبی بود. در این سال‌ها هرکاری برای استقلال انجام شد که همه آن‌ها را پشت عدم توانایی حفظ استراماچونی مخفی کرده‌اند. حالا که اوضاع استقلال به خاطر خواسته‌های اشتباهی درست نمی‌شود به نظر یک راه فرار از هجمه هواداران‌شان این است که اوضاع و احوال پرسپولیس هم درست نباشد.

سوال بدون تعارف این است که چه قدر تحمل برای یک قهرمانی دیگر پرسپولیس وجود دارد. پرسپولیسی‌ که با مشکلات ریز و درشت بسیاری روبرو است. پنجره نقل و انتقالاتش بسته‌شده است که این خطرناک است برای پرونده بعدی که به کمیته انضباطی فیفا برود.

پرسپولیس روی لبه تیغ حرکت می‌کند و روز به روز شرایطش پیچیده‌تر و بی‌ثبات‌تر می‌شود.

پرسپولیس به همان سمت و سویی می‌رود که استقلال، سپاهان و تراکتورسازی می‌خواهند.

هیات مدیره‌ای دارد که طبق اساسنامه خود باشگاه و قانون تجارت، دیرزمانی است که رسمیت ندارد. حالا هم با شرایط جدید، نه به دار است و نه به بار.

هرچند به عبارتی باید گفت که این پرسپولیس پای چوبه دار است. می‌خواهند آویزانش کنند، برای خوش‌آمد این و آن.

*در راه فینال با پرونده جدید در راه فیفا بدون مدیر

پرسپولیس در حساس‌ترین روزهایش مدیر ندارد. درست در زمانی که پرونده‌ها روی هم تلنبار شده‌اند.

هنوز مطالبات برانکو باقی‌مانده است. کارگزار هم از هر سویی که بتواند گوشه‌ای از باشگاه را به سمت خود می‌کشد. ماجرای آل کثیر و شجاع خلیل زاده هم باقی‌مانده است.

پرسپولیس باید خود را آماده فینال آسیا کند و مدیریت آن وضعیت نامعلومی دارد.

رفتن به فینال  راه نجاتی بود که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد جلوی پای پرسپولیس قرار بگیرد ولی این فقط جای یه سری کمبودها را پر می‌کند. سر بچرخانیم موعد پرداخت‌ها به بودیمیر و کالدرون هم می‌رسد.

فقط این نیست.

پرسپولیس ۷۰ هزار دلار به اینیگو بدهکار است و قرار بر این شد که ماجرا در دادگاه عالی ورزش دنبال نشود. تا ۲۲ آبان فرصت پرداخت وجود دارد. اگر پول را ندهند، پرونده به کمیته انضباطی فدراسیون می‌رود. تا آن زمان، پرونده برانکو بسته نشود، چه خواهد شد؟

ممکن است، تصمیم‌ها سختگیرانه‌تر باشد و شاید هم نه.

پرسپولیس کار خود را بر اساس احتمالات دنبال می‌کند.

نگرانی به همین‌جا ختم نمی‌شود.

وزارت ورزش و جوانان چه نسخه‌ای خواهد پیچید.

چرا آرامش بر پرسپولیسی که موفق شده است هم حرام است.

این وضعیت تا چه زمانی ادامه دارد.

مدیر بعدی کیست؟ چه سیاستی خواهد داشت؟ چه قدر فوتبال را می‌شناسد؟ رابطه‌اش با سرمربی تیم چگونه خواهد بود. آبش با کارگزار در یک جوی می‌رود؟

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.