اسناد باشگاه چرا باید در فضای عمومی منتشر شود؟پرسپولیس و چالش بزرگی به نام آقای معاون

0 10

روز گذشته بود که خبرگزاری فارس در خبری مدعی شد یکی از معاونان یک باشگاه تهرانی که بدون هماهنگی با اعضای هیات‌مدیره اقداماتی انجام داده که منافع آن مجموعه را به خطر انداخته است به نهادهای نظارتی احضار خواهد شد.

فارس نوشت: «انتشار برخی مطالب مربوط به این باشگاه در صفحات مجازی که به نظر می‌رسد با اهدافی خاص انجام‌شده، سبب ناراحتی اعضای باشگاه و البته بازیکنان و اعضای کادر فنی شده است.

در این راستا، شنیده می‌شود نهادهای نظارتی با باز کردن پرونده مربوط به اقدامات این فرد، به‌زودی وی را احضار خواهند کرد تا توضیحاتی را درباره این مسایل ارائه بدهد.»

با وجود اینکه خبرگزاری فارس اسمی از این شخص و این باشگاه نبرده اما با کدهایی که داده و البته اتفاقات یکی، دو روز قبل، به نظر می‌رسد منظورش رضا یلوه معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس است. یلوه چند روز پیش در اقدامی عجیب کلیپی را در اینستاگرامش منتشر کرد که در آن تمام هزینه‌هایی که باشگاه پرسپولیس با پرداختی ۷۴.۵ میلیاردی کارگزار انجام داده بود مشخص بود

ظاهراً این اقدام یلوه بدون هماهنگی با مدیران باشگاه پرسپولیس بوده و موجب ناراحتی آن‌ها شده است

از این مساله که بگذریم حضور یلوه در باشگاه پرسپولیس از روز اول با حواشی زیادی مواجه بود. یار گرمابه و گلستان حسین هدایتی در زمان محمدحسن انصاری‌فرد به‌عنوان مدیر اقتصادی باشگاه پرسپولیس منصوب شد. همان زمان صحبت‌های زیادی مبنی بر اینکه یلوه با حمایت مستقیم یک آقازاده به پرسپولیس آمده به گوش می‌رسد.

حضور یلوه در پرسپولیس مصادف شد با امضای قرارداد جنجالی با کارگزار باشگاه. شایعاتی مطرح بود مبنی بر اینکه که یلوه نقش زیادی در امضای این قرارداد پر سروصدا داشته. از زمان آمدن کارگزار یلوه عملا به سخنگوی آن‌ها تبدیل شد تا نقشش در کارگزار پررنگ‌تر از باشگاه پرسپولیس باشد.

کم‌کم یلوه مزه مصاحبه کردن و شهرت را هم چشید و با حمایت‌هایی که از او صورت می‌گرفت در مورد همه‌چیز اظهارنظر می‌کرد. نیروی کارگزار باشگاه پرسپولیس حتی در مقطعی پا را فراتر گذاشت و در خصوص برخی مسایل تیم و حتی بازیکنان و نقل و انتقالات هم اظهارنظر کرد.

آش آن‌قدر شور شد که بعد از استعفای مهدی رسول پناه از سرپرستی باشگاه پرسپولیس، یلوه با حمایت‌های همان آقازاده معروف و البته کارگزار ادعای مدیرعاملی یا سرپرستی باشگاه پرسپولیس را هم مطرح کرد!

این در شرایطی است که یلوه اختلافات فراوانی با کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس دارد و حتی وقتی می‌خواست به اردوی پرسپولیس در قطر برای لیگ قهرمانان آسیا ملحق شود این درخواست با مخالفت جدی کادر فنی پرسپولیس روبرو شد.

حالا سوال اینجاست که چرا باید یک معاون اقتصادی در باشگاه پرسپولیس به این اندازه قدرت و برو و بیا داشته باشد. اساسا نقش معاون اقتصادی در باشگاه‌های بزرگ جهان و آسیا آیا نقشی است که یلوه در پرسپولیس دارد؟ ضمن اینکه عملکرد یلوه در پست معاونت اقتصادی باشگاه هم نقدهای فراوانی دارد ولی چون این شخص توسط یک آقازاده و البته کارگزار پرسپولیس حمایت می‌شود هیچ‌کس به او نمی‌تواند بگوید بالای چشمت ابرو است!

این انتظار می‌رود که باشگاه پرسپولیس یک‌بار برای همیشه در خصوص رضا یلوه و نقشش دراین باشگاه تصمیم‌گیری کند  اگر یلوه مهره خوب و تأثیرگذاری است او حفظ شود، اما اگر رفتارش باعث ضرر باشگاه و در راستای منافع فقط کارگزار است باید او برکنار شود، البته اگر کارگزار اجازه چنین مساله‌ای را بدهد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.