با خراب کردن یک موقعیت عبدی را قضاوت نکنیممطهری: با مطرح کردن نبود آل کثیر به پرسپولیس ضربه می زنیم

0 10

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با مطرح کردن اینکه پرسپولیس از غیبت آل کثیر لطمه خورده به تیم ضربه می زنیم.

به گزارش پرسپولیس نیوز، حمید مطهری در خصوص بازی پرسپولیس مقابل سایپا در هفته اول لیگ برتر اظهار داشت: ما در کادرفنی تیم پرسپولیس و در رأس آن آقای گل محمدی آدم‌هایی نیستیم که اهل بهانه باشیم و همیشه اعتقاد داریم باید با یک کار تیمی، رو به جلو حرکت کرد. البته بعد از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا اتفاقاتی افتاد که نمی‌خواهم در آنها ریز شوم. درباره بازی با سایپا باید بگویم که با توجه به اینکه اولین بازی ما در لیگ برتر بود، این بازی از کیفیت فنی خوبی برخوردار شد؛ هرچند که زمین بازی کیفیت نداشت.

وی تصریح کرد: این مسئله باعث شده بود تا گردش توپ برای بازیکنان سخت شود اما با این وضعیت ناهمواری زمین، فوتبال خوبی انجام دادیم که از موقعیت‌های خوبی که داشتیم استفاده نکردیم. شاید بتوان گفت که در این بخش، تمرکز ما کمی پایین بود اما از عملکرد خوب دروازه‌بان حریف هم نباید غافل شد. در مجموع بازی خوبی را شاهد بودیم و امیدوارم که بازی به بازی بهتر شویم.

مربی تیم پرسپولیس درباره اینکه در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها از نبود عیسی آل‌کثیر و جای خالی او صحبت به میان آمده و این موضوع را باعث کم شدن قدرت خط حمله پرسپولیس می‌دانند گفت: عیسی واقعا بازیکن توانمندی است و اگر توانمند نبود او را جذب نمی کردیم. دیدید در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که سطح بسیار بالایی داشت، این بازیکن توانایی‌هایش را نشان داد اما اینکه بگوییم عیسی نیست و پرسپولیس لطمه خورده حرف درستی نیست. با این حرف به تیم ضربه می‌زنیم. مگر مهدی عبدی کم برای تیم زحمت کشیده است؟

مطهری افزود: عبدی در لیگ قهرمانان آسیا گل زد اما در لیگ برتر نباید با از دست دادن یک موقعیت یک بازیکن را قضاوت کرد. وحید امیری هم عملکرد خیلی خوبی در خط حمله دارد اما باید بیشتر از این تقویت شویم چون در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور داریم. این انتقادها را قبول ندارم چرا که به دنبال پر کردن لیست نیستیم بلکه قصد داریم بازیکنی به ما اضافه شود که در حد نام و اندازه پرسپولیس باشد. باید بر اساس نیازهای‌مان بازیکن بگیریم اما از هواداران می‌خواهم به کادر فنی اعتماد کنند. نباید فقط دنبال یارگیری باشیم بلکه باید بازیکنی جذب شود که بتواند در این موقعیت به پرسپولیس کمک کند.

وی در خصوص تعطیلی لیگ برتر به دلیل اردوی تیم ملی و اینکه شما موافق این تعطیلی هستید یا نه، اظهار داشت: به حال بازی‌های فیفادی است و نمی‌توان به بازی تیم ملی ایراد گرفت اما فکر می‌کنم تیم ملی تا یکسال آینده بازی ندارد و به نظرم این تعطیلی حیاتی نبود. با این همه به اردوی تیم ملی و برنامه‌های آن احترام می‌گذاریم. هرچند که نظر شخصی من این است که مخالف تعطیلی هستم چرا که اگر لیگ برتر سر موقع برگزار شود هم کیفیت بازیکنان بالا می‌رود و لیگ جذاب‌تری داریم و هم تیم ملی با کیفیت‌تری خواهیم داشت.

مربی تیم پرسپولیس درباره اینکه فضای رسانه‌ای عنوان شده پرسپولیس هر‌گاه لیگ برتر را با برد شروع نکرده قهرمان نشده و او چقدر به این آمار معتقد است، گفت: آمار و ارقام گاهی به شما کمک می‌کند و گاهی هم به ضرر شماست اما این آمار، شما را دچار اشکال می‌کند. زمانی که آنچلوتی در رئال مادرید کار می‌کرد بر سر همین آمار و ارقام با مدیریت باشگاه دچار چالش را و در آخر از رئال رفت. به این مسائل خیلی اعتقاد ندارم. چنین نوشته‌هایی فقط کار ژورنالیستی است که شاید برای خودشان جالب باشد.

مربی تیم پرسپولیس در ادامه گفت و گو با رسانه رسمی این باشگاه درباره عملکرد داور بازی با سایپا هم اظهار داشت: به نظر من داوران باید روانشناسی بدانند و بلد باشند که دیالوگ‌های بهتری را با بازیکنان برقرار کنند.

وی درباره بازی‌های پرسپولیس در لیگ برتر و اینکه در نیم فصل اول ادامه داد: به هر حال لیگ همیشه سخت است؛ به خصوص در نیم فصل دوم. در نیم‌فصل دوم حتی تیم‌هایی که در حال سقوط هستند با مدعیان قهرمانی برای گرفتن امتیاز رقابت می‌کنند. ما باید یک استراتژی خوب داشته باشیم که البته داریم و برای ما تفاوتی نمی‌کند که در خارج از خانه بازی کنیم یا داخل خانه؛ هرچند که بازی در ورزشگاه آزادی حس بهتری به ما می‌دهد.

مطهری درباره اینکه نظارت روی باشگاه پرسپولیس وجود دارد اظهار داشت: اتفاقا ما از این نظارت و شفافیت استقبال می‌کنیم. خیلی خوب است که نظارت وجود دارد اما سوال من این است که چرا این نظارت فقط باید روی باشگاه پرسپولیس باشد؟چرا باید سقف قرارداد فقط باید در باشگاه پرسپولیس اجرایی شود؟ فوتبال، حرفه‌ای شده و این حرف‌ها دیگر معنی ندارد اما اگر قرار است نظارت باشد باید روی همه باشگاه‌ها باشد نه اینکهفقط در باشگاه پرسپولیس اجرایی شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.