سرمربی و سرپرست تیم باید از یک ماه پیش به فکر مهاجم بودندانتظاری: سیامک آچار فرانسه پرسپولیس است

0 36
سرمربی و سرپرست تیم باید از یک ماه پیش به فکر مهاجم بودندانتظاری: سیامک آچار فرانسه پرسپولیس است

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس اولین بازی‌اش در لیگ برتر را با تساوی بدون گل پشت سر گذاشت و در ابتدای کار 2 امتیاز را از دست داد. در رقابتی چون لیگ که مسیری طولانی در پیش است، از دست دادن دو امتیاز خیلی نمی‌تواند نگران‌کننده باشد، اما با توجه به وضعیت فعلی تیم و اینکه عناصر هجومی‌اش را ازدست‌داده، به نظر تا تیم تقویت نشود نگرانی پابرجاست.
سهراب انتظاری هم معتقد است نقطه‌ضعف و یا شاید پاشنه آشیل پرسپولیس، همین خط هجومی است و البته یک سوال هم مطرح می‌کند که چرا بلافاصله بعد از محرومیت عیسی آل‌کثیر، در رابطه با جذب یک مهاجم ششدانگ اقدامات لازم صورت نگرفت؟
گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با سهراب انتظاری مهاجم سال‌های گذشته سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:
– این‌طور که پیداست با تیم پیشکسوتان پرسپولیس در تورنمنتی شرکت کرده‌اید؟
بله تورنمنت یادواره شهید تهرانی مقدم، در چیتگر؛ بچه‌هایی مثل مرتضی فنونی‌زاده، پایان رافت، بهنام طاهرزاده، سعید نعیم‌آبادی، بهروز سلطانی، علی لشگری و… در کنارمان هستند. اتفاقا دیروز بازی را 5-2 بردیم.
– گل هم زدید؟
3 گل زدم. مگر می‌شود سهراب انتظاری در بازی باشد و گل نزند؟ (با خنده)
– چرا پرسپولیس نتوانست به سایپا گل بزند؟
برویم سر اصل مطلب و اینکه چرا گل نمی‌زند. با این تغییر و تحولی که در این مدت در باشگاه اتفاق افتاده،‌ برای این موضوع خیلی دلایل زیادی وجود دارد. اول لیگ هستیم و یک سری مسائل به همین موضوع برمی‌گردد. در هفته‌های اول لیگ تیم‌ها از بدنسازی خارج می‌شوند و طبیعی است که بدن‌شان در افت باشد. چون یک دوره بدنسازی سخت را پشت سر گذاشته‌اند.
– البته پرسپولیس شاید شامل این حرف نشود چون تازه از لیگ قهرمانان آسیا برگشته.
حرف شما را قبول دارم ولی برای شروع لیگ تساوی را می‌شود قبول کرد. چیزی هم که خیلی در این بازی به چشم آمد و در ذوق می‌زد و البته من معتقدم روی کیفیت بازی تاثیر داشت، نبودن تماشاگر بود. نه‌تنها پرسپولیس، که تیم‌های دیگر هم همین شرایط را داشتند و کیفیت بازی‌هایی که دیدم پایین بود. در 5-4 هفته اول طبیعی است تیم‌ها هماهنگ نباشند، زمان می‌برد که همه‌جا بیافتند. با همه این حرف‌ها، کاری به استقلال ندارم، در مورد تیم خودمان پرسپولیس حرف می‌زنم که انتظار از بچه‌ها خیلی بیشتر از این بود. پرسپولیس در این مسابقه در حد یک تیم متوسط بازی کرد و نام و نشانی از قهرمانی فصل گذشته نداشت.
– به نظر اگر مهاجم گلزن داشتیم، بازی معمولی به‌راحتی تبدیل به یک بازی خوب می‌شد.
نمی‌خواهم در همین ابتدای لیگ ایراد بگیرم، اما از این لحاظ که هنوز تایم زیادی را از دست نداده‌ایم و شروع کار است و می‌شود اصلاحات انجام داد، این را می‌گویم. برای باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس اصلا این خوب نیست که مهاجم ششدانگ نداشته باشد. برای چنین باشگاهی خیلی بد و گران تمام می‌شود که بگوید چون آل‌کثیر را ندارم، نتیجه این‌طور رقم خورد. چرا الان باید این حرف را بزنیم؟ ماجرای آل‌کثیر یک ماه پیش اتفاق افتاده، یک ماه پیش او را 6 ماه محروم کرده‌اند، همیشه می‌گویند نیمه‌خالی را هم نگاه کن، ما باید اپسیلون احتمال می‌دادیم که ممکن است رای او عوض نشود و برای حل این مشکل چاره می‌اندیشیدیم.
– البته یک موضوع مهم وجود دارد و آن اینکه در این مدت پرسپولیس درگیر مشکلات و درگیری‌های مدیریتی بوده و کسی نبوده که بخواهد موضوع جذب مهاجم را پیگیری کند؟
این را قبول دارم که مدیر نداشتیم ولی سرمربی و سرپرست که داشتیم. می‌شد مهاجم انتخاب کنند و صحبت‌های اولیه را با او انجام دهند، بعد که مسئله مدیریت باشگاه برطرف می‌شد، مهاجم را به تیم اضافه می‌کردند.
– پنجره نقل و انتقالات هم بسته بود.
پنجره بسته بود اما پول را داشتند می‌دادند و می‌دانستیم که پنجره باز می‌شود. سرمربی باید به فکر این روزها باشد، اینکه من مهاجم ندارم. اصلا عیسی هم محروم نمی‌شد بازهم پرسپولیس مهاجم می‌خواست، مگر می‌شود تنها با یک مهاجم بازی‌ها را پیش برد؟ این‌همه بازی در لیگ، حذفی و آسیایی، اصلا نمی‌شود با یک مهاجم کار را پیش برد. بارسلونا اخیرا بازی داشت و مسی را کنار گذاشت. این خیلی جالب بود،‌ مربی تشخیص داد آماده نیست و نیمکت‌نشین اش کرد. تا رقیب نباشد اصلا پیشرفتی نیست. عیسی آل‌کثیر هم باید می‌دانست که اگر ضعیف باشد بازیکن دیگری جایگزینش می‌شود. من یک ماه پیش در آسیایی هم گفتم این تیم احتیاج به مهاجم دارد. یک‌فصل را که نمی‌شود با یک مهاجم تمام کرد. فوتبال است مصدومیت دارد، حالا اصلا محرومیت به کنار، من فکر می‌کنم این موضوع به کم‌تجربگی خودمان برمی‌گردد. همه‌چیز به موضوع مدیرعامل برنمی‌گردد. سرمربی باید این کار را می‌کرد، البته الان هم دیر نشده و در اول راهیم.
– اول راه هستیم اما بازیکن خوب‌روی زمین نمانده، ضمن اینکه خارجی هم نمی‌شود جذب کنیم.
پول باشد، بازیکن هست. پول بدهی، به‌سرعت می‌آیند. سن بازیکنان ما هم دارد می‌رود بالا، می‌شویم شبیه چند سال پیش آث میلان، باید جوانگرایی کنیم. یک‌فصل طولانی در پیش داریم. تیم ما به باشگاه‌های جهان می‌رود و این افتخار بزرگی است. با همین‌ها نمی‌شود چنین کاری را انجام داد. من اسم هم می‌برم، سن سید جلال حسینی، کمال کامیابی‌نیا، وحید امیری، امید عالیشاه بالا رفته، من نمی‌گویم این‌ها بدند ولی در طول زمان این بالا رفتن سن، به تیم آسیب می‌رساند. بازیکن مُسن، انرژی و انگیزه بازیکن جوان را ندارد.
– یعنی مهاجم بگیریم، می‌شود به موفقیت تیم امید داشت؟
حالا بازی اول بود، اشکالی ندارد. می‌توانیم ایراد تیم را پیدا کنیم. اینکه فوروارد نداریم،‌ خوب نیست. البته هافبک طراح هم می‌خواهیم، سرلک خوب است اما به تنهایی جواب نمی‌دهد. خداراشکر که سیامک نعمتی در شرایط خوبی است، او بازیکن چند پسته و به نوعی آچارفرانسه تیم است.
– بازی بعدی با صنعت نفت است، این بازی را چطور می‌بینید؟
دیگر به خاطر کرونا میزبان و میهمان معنی ندارد. وقتی تماشاگر نباشد، فرق نمی‌کند کجا بازی می‌کنی، در خانه یا بیرون از خانه. صنعت نفت هفته اول بازی‌اش لغو شد، اما پرسپولیس به بازی‌ها برگشته و شرایط مسابقه را دارد. امیدوارم تیم سه امتیاز شیرین را کسب کند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.