قصه پر غصه پرسپولیسفقط ۷ میلیون در حساب قهرمان ایران پول وجود دارد!

0 20
قصه پر غصه پرسپولیسفقط ۷ میلیون در حساب قهرمان ایران پول وجود دارد!

میلاد اعظمی – خبرنگار: بعد از 4 قهرمانی پیاپی در لیگ، کسب ۷ جام مختلف در ۴ سال، دومین حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا در ۴ سال گذشته و … قاعدتا باید وضع مالی پرسپولیس خوب باشد یا حداقل مشکل و دغدغه مالی نداشته باشد اما خب این‌طور نیست.
شاید اگر به هرکسی بگویید در حال حاضر در حساب بانکی پرسپولیس فقط ۷ میلیون وجود دارد به شما بخندد اما واقعیت همین است. باشگاهی که مثل رقیب همیشه شکست خورده‌اش قراردادهای ۸ تا ۱۳ میلیاردی ندارد، باشگاهی که کلی افتخار دارد، باشگاهی که همین الان ۲.۵ میلیون یورو پاداش فینال دارد که قابل انتقال نیست و … در حسابش زیر ۱۰ میلیون پول است.
البته حرف این نیست که پرسپولیس پول نداشته و اتفاقا از کارگزار هم پول خوبی گرفته اما سوءمدیریت امثال عرب، انصاری‌فرد و رسول پناه در پرسپولیس کاری کرده که وضع مالی قهرمان ۴ دوره اخیر ایران این باشد. این در شرایطی است که تیم رقیب با کوله باری از شکست و ناکامی در سال‌های گذشته، همین امسال چندین بازیکن بالای ۸ میلیارد داشته و مثل همیشه از غیب برای آن‌ها پول می‌رسد.
در اینکه امثال عرب، انصاری‌فرد و رسول پناه کاری کردند که الان وضعیت مالی بزرگ‌ترین باشگاه ایران این باشد و در حساب بانکی‌اش ۷ میلیون پول باشد. درست است که باشگاه پرسپولیس مبلغ هنگفتی را به برانکو بابت بدهی پرداخت کرد، اما همین مساله هم به خاطر سوء مدیریت بوده که همان زمان با مبلغ پایینی پرونده برانکو را نبستند.
حالا حساب کنید که با ادعای سید جلال حسینی قرارداد او به‌عنوان کاپیتان پرسپولیس یک و نیم میلیارد است و این موضوع را با قرارداد کاپیتان همیشه مدعی و همیشه شاکی حریف مقایسه کنید.
در حالی که اوضاع و احوال باشگاه پرسپولیس این‌طور است و در تیم رقیب به آن صورت ریخت‌وپاش می‌شود، به قول سید جلال سازمان بازرسی فقط برای پرسپولیس و بازیکنان این تیم کارایی دارد و در مورد رقیب هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.
سوالی که مطرح می‌شود این است که چه کسی مقصر وضعیت مالی حال حاضر پرسپولیس است؟ چرا هیچ‌وقت مدیرانی که به پرسپولیس ضررهای چند 10 میلیاردی می‌زنند مواخذه نمی‌شوند؟ چرا کسی نمی‌آید از عرب، انصاری‌فرد و رسول پناه بپرسد در این یکی، دو سال با میلیاردها تومان پول پرسپولیس چه‌کار کردید که الان اوضاع مالی باشگاه این‌طور است؟
اساسا چرا هیچ‌وقت از مدیران هزینه‌تراش در پرسپولیس سوال نمی‌شود و چرا یک‌بار برای همیشه با آن‌ها برخورد نمی‌شود؟ این واقعا مساله مهمی است که چرا باید اوضاع مالی پرسپولیس این‌طور باشد و در حساب باشگاه فقط ۷ میلیون پول باشد؟
واقعا شرایط مالی پرسپولیس خوب نیست. پرسپولیس تا پایان سال فقط ۲۰ میلیارد از کارگزار طلب دارد و مبلغی هم که برای تبلیغ روی پیراهن بسته شده جای دیگر خرج شده و می‌شود. این سوال مطرح است که آیا باشگاه پرسپولیس توانایی این را دارد که از ظرفیت‌های تبلیغاتی خود برای جذب منابع مالی کمک بگیرد یا خیر؟
این نشان می‌دهد که کار تیم مدیریتی جدید پرسپولیس برای تامین منابع مالی و رفع کردن نیازهای اولیه باشگاه و تیم چقدر سخت است. هرچند تیم مدیریتی جدید هم با علم به اینکه وضعیت باشگاه چطور هست وسط گود آمدند و هیچ عذر و بهانه‌ای هم از طرف آن‌ها موردقبول نیست. به هرحال مدیران فعلی هم باید بلد باشند چطور درآمدزایی بکنند و البته چطور خرج کنند تا این اتفاقات تلخ برای پرسپولیس رخ ندهد.
هرچه هست گرداندن باشگاه پرسپولیس با این همه مشکل و مساله مالی با حساب بانکی ۷ میلیونی اصلا شدنی نیست. همین الان بازیکنان جدید دریافتی زیادی نداشته‌اند، باید برای بازیکنان جدید احتمالی هزینه شود، باشگاه کلی کارمند و بدهی جاری دارد و …
حالا شما حساب کنید پرسپولیس با این شرایط باید به زمین برود، انتظارات هواداران و اصحاب رسانه را برآورده کند، برای قهرمانی در لیگ خودمان و لیگ قهرمانان آسیا هم بجنگد. واقعا آیا با این شرایط چنین مسایلی شدنی است؟!
چقدر می‌شود از بازیکنان یا کادرفنی انتظار داشت که صبوری کنند و تمرکز خود را در زمین حفظ کنند؟ چقدر می‌شود به قول معروف صورت پرسپولیس را با سیلی سرخ نگه داشت؟ چقدر می‌شود امیدوار بود با این شرایط سخت مالی پرسپولیس بتواند قهرمان آسیا و ایران شود؟
تا زمانی که پرسپولیس زیر نظر دولت است و خصوصی نشده اوضاع همین است. همین الان پرسپولیس و استقلال تیم‌های دولتی و برای وزارت ورزش هستند اما طبق قانون یک ریال از سمت وزارت ورزش و هیچ نهاد دولتی دیگر کمکی نمی‌شود! خب الان پرسپولیس دولتی هست یا خیر؟ اگر هست چرا وزارت ورزش به‌عنوان متولی این باشگاه کمک مالی نمی‌کند؟ اگر هم نیست چرا باشگاه را با یک سازوکار مناسب به بخش خصوصی واگذار نمی‌کنند تا دیگر این مشکلات عجیب‌وغریب مالی وجود نداشته باشد؟
اینکه در حساب باشگاه پرسپولیس فقط ۷ میلیون باشد یک مساله ساده نیست بلکه یک درد بزرگ برای فوتبال بیمار و نیمه‌جان ماست که وضعیت حساب بانکی تیم قهرمانش این است.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.